• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos ir Lenkijos prezidentų konsultacinis komitetas pareiškė remiantis Gruzijos teritorinį vientisumą.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį baigėsi Varšuvoje ir Liubline vykęs 18-asis Lietuvos ir Lenkijos prezidentų konsultacinio komiteto posėdis. Jame dalyvavo valstybių vadovų patarėjai, Ūkio, Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijų sekretoriai, kiti atsakingi pareigūnai. Posėdžio metu svarstyti dvišalio bendradarbiavimo klausimai, aptartas infrastruktūrinių ir energetinių projektų įgyvendinimas regione, Lietuvos ir Lenkijos pozicijos aktualiais užsienio politikos klausimais.

REKLAMA

Be kitų klausimų, komitetas aptarė padėtį Gruzijoje ir susitarė visokeriopai remti Gruzijos teritorinį vientisumą ir suverenitetą neperžengiant tarptautiniu mastu pripažintų sienų bei paragino Rusijos Federaciją gerbti savo tarptautinius įsipareigojimus ir nesiimti priemonių, galinčių destabilizuoti padėtį Gruzijoje ir visame regione.

REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgdamas į Bukarešte įvykusio NATO valstybių vadovų susitikimo deklaraciją, Komitetas dar kartą patvirtino, kad yra pasirengęs remti visateisę Gruzijos ir Ukrainos narystę NATO ir siekti, kad gruodžio mėnesį vyksiančiame NATO ministrų susitikime joms būtų suteikti Narystės veiksmų planai.

„Balsas.lt“ rašė, jog Tbilisis Rusijos veiksmus užmegzti juridinius santykius su Abchazija ir Pietų Osetija vertina kaip bandymą varžyti Gruzijos suverenitetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos bandymai juridiškai įteisinti santykius su separatistiniais Gruzijos regionais sulauks Gruzijos vyriausybės, valstybės ir žmonių reakcijos. Rusija tai turi žinoti, ji turi įsisąmoninti visus provokacinių žingsnių padarinius“, - sakė valstybės ministras eurointegracijos klausimais Georgijus Baramidzė.

Pasak jo, „bet kokie Rusijos veiksmai, kuriais siekiama suvaržyti Gruzijos suverenitetą ir faktiškai aneksuoti jos teritoriją, sulauks adekvataus atsakymo“.

REKLAMA

Kaip žinia, Gruzija nuo pat nepriklausomybės atkūrimo kaltina Rusiją remiant abchazų ir Pietų Osetijos gyventojų separatistinius judėjimus.

Daug priekaištų kliūva vadinamiesiems Rusijos taikdariams, dislokuotiems šių respublikų teritorijoje. Dauguma Abchazijos ir Pietų Osetijos gyventojų turi Rusijos pilietybę, todėl regionų vadovai reiškia prieraišumą Kremliui.

Po to, kai nepriklausomybę paskelbė Kosovo provincija, autonominė Abchazijos sritis pažadėjo kreiptis į Rusiją, kitas Nepriklausomų valstybių sandraugos šalis ir Jungtinių tautų (JTO) organizaciją su prašymu pripažinti jos nepriklausomybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų