REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
31
L. Asadauskaitė (nuotr. Vytauto Dranginio)

Tokijo olimpinėse žaidynėse prabėgo keturioliktoji diena. Portale tv3.lt – žvilgsnis į tai, kas vyksta medalių lentelėje.

31

Tokijo olimpinėse žaidynėse prabėgo keturioliktoji diena. Portale tv3.lt – žvilgsnis į tai, kas vyksta medalių lentelėje.

REKLAMA

Tokijuje geriausi pasaulio atletai varžosi jau nuo liepos 21-osios, bet oficialiai žaidynių pradžią skelbia atidarymo ceremonija, kuri įvyko liepos 23-iąją. Uždarymo ceremonija vyks rugpjūčio 8-ąją dieną.

Lietuva per keturioliką šios sporto šventės dienų iškovoti medalį sugebėjo rugpjūčio 6-ąją – likus dviems dienoms iki žaidynių pabaigos (Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, penkiakovė, sidabras).

Arčiausiai nugalėtojų pakylos liko Danas Rapšys (200 m laisvu stiliumi plaukimas, 8-tas), Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė (dvivietė valtis, 4-tos), Andrius Gudžius (disko metimas, 6-tas), Mindaugas Griškonis (vienvietė valtis, 6-tas).

Karščiausius įvykius iš Japonijos kviečiame ir toliau sekti specialiame polapyje. Išdalinti jau 943 medaliai 89-ioms šalims. Pažvelkime, kaip atrodo medalių lentelė po keturiolikos žaidynių dienų.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva lenkia daugiau medalių turinčias šalis

Kiek neįtikėtina, bet L. Asadauskaitės sidabrinis triumfas leido Lietuvai palypėti aukščiau nei šalys, kurios iškovojo daugiau olimpinių medalių.

REKLAMA

Nuo 79 iki 82 vietos lentelėje išsirikiavusios Suomija, Meksika, Egiptas ir Kazachstanas iki šiol rinko vien tik bronzinius apdovanojimus. Štai kazachai tokių sukaupė net 7-is, bet lentelėje labiau vis tiek vertinamas sidabras – Lietuva su dar trijomis šalimis dalinasi 75-ą vietą.

Net 14 šalių šiose olimpinėse žaidynėse iškovojo po 1 medalį, o pagal skaičių tai yra 76-as rezultatas.

Moterų šiuolaikinės penkiakovės istorijoje L.Asadauskaitė dabar yra nepralenkiama. Olimpinį auksą ir sidabrą turinti lietuvė – vienintelė penkiakovininkė istorijoje, laimėjusi bent 2 olimpinius medalius. Beje, jos vyras Andrejus Zadneprovskis irgi yra dukart olimpinis prizininkas, tik jis neturi aukso (1 sidabras ir 1 bronza).

REKLAMA
REKLAMA

Įspūdingą Lauros Asadauskaitės sprintą žiūrėkite čia:

1. Kinija

Prognozė, kad kinai pasislinks žemyn medalių lentelėje nepasitvirtino – Azijos šalis išlieka lydere. 36 aukso, 26 sidabro ir 17 bronzos medalių yra išties įspūdinga.

Bendru skaičiumi (79) kinai nusileidžia tik Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV) – jie surinko 98 apdovanojimus.

Begalę medalių kinai susirinko sunkiojoje atletikoje, stalo tenise, šaudyme, sportinėje gimnastikoje. Tik lengvojoje atletikoje sekėsi kiek prasčiau.

2. JAV

Kaip ir reikėjo tikėtis, amerikiečiai aplenkė šeimininkus japonus ir įsitvirtino antroje vietoje medalių lentelėje (31 aukso, 36 sidabro, 31 bronzos). Tiesa, niekaip nepavyksta „panaikinti“ penkių aukso medalių deficito prieš Kiniją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Net 11 aukso medalių amerikiečiai susirinko plaukime, kuris baigėsi dar sekmadienį. Tikėtasi, kad lengvojoje atletikoje JAV bus lygiai taip pat konkurencingi, bet kol kas pavyko nuskinti „tik“ penkis aukso apdovanojimus.

Visą laiką pirmas nebūsi, o ir pakartoti sėkmę yra sunku. Vien prisiminus Rio, kur buvo iškovotas 121 medalis, galima nuspėti, kad amerikiečiai kiek per gerai galvoja apie save.

JAV plaukiko Caelebo Dresselo 4 iškovotą aukso medalį žiūrėkite ČIA: 

3. Japonija

Šeimininkai išsiskiria ne medalių skaičiumi, o jų verte. Japonija iškovojo 24 aukso, 11 sidabro ir 16 bronzos medalių. Pagal bendrą skaičių (51) tai yra penktas rezultatas.

REKLAMA

Japonai, žinoma, dominavo dziudo, bet sugebėjo sėkmingai pasivaržyti imtynėse, artistinėje gimnastikoje, riedlenčių sporte. Pastarojoje rungtyje sidabrą nuskynė vos 12-metė Kokona Hiraki.

4. Didžioji Britanija

Britai sekmadienį medalių lentelėje dar buvo šešti, bet suskubo gerinti savo rezultatus. 18 aukso ir po 20 sidabro, bronzos medalių leidžia rikiuotis ketvirtiems tiek pagal aukso, tiek pagal skaičių.

Britai įrodė, kad vėjuota kasdienybė jų šalyje gali praversti – trys auksai buvo iškovoti buriavime. Labai sėkmingai jie pasirodė dviračių treke, BMX dviračių rungtyse.

Vos vienu medaliu nuo jų atsilieka rusai ir australai, tad toli gražu kova dėl šios pozicijos nesibaigė.

REKLAMA

5. Rusijos olimpinis komitetas (ROC)

Rusams Tokijo žaidynės tikrai sėkmingos. Net ir praradę begalę atletų, jie sugeba varžytis dėl medalių. Rezultatas jau dabar geresnis nei Rio – 56 medaliai prieš 62.

17 aukso, 23 sidabro ir 22 bronzos medaliai garantuoja penktą vietą pagal auksą ir net trečiąją pagal bendrą sumą.

Rusams labai svarbiomis tapo artistinės gimnastikos, taekvondo, imtynių ir fechtavimo rungtys.

6. Australija (17 aukso, 6 sidabro, 21 bronzos)

7. Italija (10 aukso, 10 sidabro, 18 bronzos)

8. Vokietija (9 aukso, 11 sidabro, 16 bronzos)

9. Nyderlandai (9 aukso, 10 sidabro, 12 bronzos)

10. Prancūzija (7 aukso, 11 sidabro, 9 bronzos)

Kaip sekasi mūsų kaimynams?

Broliai latviai išlieka aukščiau už mus. 3x3 krepšinio auksas ir sunkiosios atletikos atstovo Arturo Plesnieko bronza leidžia kaimynams rikiuotis 57-iems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokią pačią poziciją užima ir estai – nuo praeitos savaitės medalių lentyną puošia fechtavimo komandos auksas ir Katrinos Lehis bronza.

Lenkija per šią savaitę stipriai truktelėjo į viršų. Jie pakilo net į 17-ąją poziciją (4 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos medaliai). Net aštuonis medalius lenkai nuskynė lengvojoje atletikoje. Tai yra labai solidus rezultatas.

Baltarusija su 5 medaliais (1 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos) puikuojasi 43-ioje vietoje. Net tris medalius čia jiems padėjo susirinkti imtynininkai.

Pilną medalių lentelę visada galite sekti čia!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų