REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar lietuviai tolerantiški? Kiek Lietuvoje paplitusi diskriminacija? Atsakymų į šiuos klausimus ateinančią savaitę ieškos Lietuvos televizijos „Labas rytas“, parengęs reportažų ciklą „Atvirkščias barometras“.

REKLAMA
REKLAMA

„Eurobarometro“ tyrimas diskriminacijos tema rodo, kad didelė dalis Europos Sąjungos gyventojų mano, jog šis reiškinys jų šalyje plačiai paplitęs. „Labo ryto“ žurnalistė Viktorija Rinkevičiūtė nusprendė išbandyti žiūrovų tolerancijos lygį ir pasidomėti, kiek diskriminacijos problema aktuali Lietuvai. Apie penkias diskriminacijos formas pasakos penki pašnekovai, sugebėję išsiugdyti imunitetą diskriminacijai.

REKLAMA

Lietuviai mano, kad mūsų šalyje labiausiai diskriminuojami žmonės, turintys negalią. Apie tai, kiek durų neįgaliesiems uždaro nepritaikyta aplinka, „Labo ryto“ žiūrovams papasakos Vilniaus universiteto studentas Robertas.

Profesionalios šokėjos Kristinos įkurta šokių mokykla sostinės centre duris užveria apie dešimtą valandą vakaro. Tačiau Kristina namo grįžti skuba kaip galima anksčiau, nes ten jos laukia penkios atžalos. Ir nors apie trečdalis lietuvaičių įsitikinę, kad moterų diskriminacija Lietuvoje labai paplitusi, Kristina sako niekada to nepatyrusi. „Dabar moterys labai nori konkuruoti su vyrais – kuris stipresnis, kuris geresnis. Aš šito nepripažįstu. Man atrodo, kad moteris neturėtų kelti tokios minties. Ji turi žavėti savo žavesiu, tarsi sakyti: „aš esu moteris, esu visiškai kitokia negu vyras, turiu savo stiprių pusių,” – įsitikinusi Kristina.

REKLAMA
REKLAMA

Įvairių apklausų duomenimis, nedraugiškiausi kaimynai būtume romams. „Labo ryto“ komanda žiūrovus susipažindins su kiek kitokiais romais, negu tie, kuriuos sutiktume Vilniaus Kirtimų tabore. Žurnalistai čigoniškų šokių ir dainų mokėsi kartu su „Sare Roma“ kolektyvu.

Daugiau nei pusė lietuvių yra neigiamai nusistatę islamo religijos atžvilgiu – parodė praėjusiais metais atliktas „Vilmorus“ tyrimas. Tai patvirtina ir faktas, kad herojaus reportažui apie musulmonus Lietuvoje „Labas rytas“ ieškojo ilgiausiai. Dauguma žmonių, išpažįstančių islamą ir gyvenančių Lietuvoje prisipažino biją viešai pasirodyti. Tačiau tarp jų atsirado kaunietis Ali, prieš dešimtmetį atvykęs iš Jungtinių Arabų Emyratų. Jis „Labą rytą“ patikino – būti musulmonu Lietuvoje jam niekas netrukdo. Atvirkščiai – tik stiprina tikėjimą.

Susipažinti su visais šiais žmonėmis „Labas rytas“ kviečia kitą savaitę, balandžio 7 – 11-ą, kiekvieną dieną prieš aštuntą valandą ryto. Galbūt jiems pavyks persukti Jūsų tolerancijos barometrą?

LRT inf.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų