REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Žmogaus teisių situacija Tibete tapo kritine: nuo 2011 m. vasario susidegino dvidešimt šeši tibetiečiai – vienuoliai, studentai, moterys, protestuodami prieš Tibete besitęsiančias represijas  ir grubius pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių, įskaitant religijos laisvę, pažeidimus“, – sakė europarlamentarė Laima Andrikienė, sugrįžusi iš 19-osios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijos Ženevoje.

REKLAMA
REKLAMA

L. Andrikienė pažymėjo tris paskutiniuosius susideginimo atvejus: kovo 5 d. Rytų Tibete susidegino aštuoniolikmetis Dorjee, ir tai buvo jau trečiasis susideginimo atvejis vien šių metų kovo mėnesį. Prieš tai, kovo 3 d., dvidešimtmetė studentė Tsering Kyi susidegino Nyima mieste; kovo 4 d. 32-jų metų Rinchen – našlė, keturių vaikų motina – susidegino priešais policijos nuovadą, įsikūrusią prie pagrindinių Kirti vienuolyno vartų Ngaboje.

REKLAMA

„Šiuo kritiniu metu mes išreiškiame ypatingą paramą tibetiečiams, siekiantiems, kad būtų garantuotos ir gerbiamos jų teisės ir laisvės. Kinijos vyriausybė privalo nedelsiant ir besąlygiškai paleisti į laisvę visus Tibeto politinius kalinius. Tibetiečių persekiojimas už tai, kad jie reikalauja tikėjimo laisvės ir kitų pagrindinių žmogaus teisių, yra neteisėtas. Pagrindinių žmogaus teisių pažeidimai ne tik prieštarauja humaniškumo principams, tai yra akivaizdus Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pažeidimas“, – pažymėjo ilgametė Europos Parlamento Žmogaus teisių pakomitečio narė.

REKLAMA
REKLAMA

Tibeto gyventojų, ypač Rytų Tibete, taikus pasipriešinimas tebesitęsiančiai grubiai Kinijos valdžios savivalei ir prievartai įgauna vis didesnį mastą. Dharamsaloje, Indijoje įsikūrusio Tibeto Žmogaus teisių ir demokratijos centro duomenimis, šiuo metu Tibete yra daugiau nei 830 politinių kalinių, kurių vardai yra žinomi. 2012 m. sausio 23, 24 ir 26 dienomis Kinijos policija atidengė ugnį į šimtus demonstrantų,  susirinkusių taikiai protestuoti prieš sparčiai blogėjančią padėtį ir grubius pagrindinių žmogaus teisių pažeidimus. Kinų policijos apšaudymo metu mažiausiai penki tibetiečiai žuvo, daugiau nei 60 žmonių buvo sužeisti, dar daugiau buvo areštuoti.

„Visiškai nepriimtina ir smerktina yra tai, kad Kinijos vyriausybė po 2008 m. kovo mėnesį Tibete vykusių sukilimų  į Tibeto teritoriją neleidžia atvykti net šešiems  Jungtinių Tautų Specialiesiems pranešėjams, kurie išreiškė norą vykti į Tibetą ir ištirti padėtį bei parengti pranešimus Jungtinėms Tautoms. Jungtinės Tautos turėtų dėti visas pastangas, kad šių pareigūnų, įskaitant Specialiojo  pranešėjo dėl religijos ir tikėjimo laisvės, kurį Kinija pakvietė dar 2004 m., vizitas taptų įmanomas. Jungtinių Tautų Aukštoji Žmogaus teisių komisarė Navanethem Pillay turėtų taip pat į savo prioritetų sąrašą įtraukti sparčiai blogėjančią situaciją Tibete. Mes tikimės išgirsti jos žodį, užtariantį nekaltus Tibeto žmones“, – pažymėjo Laima Andrikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų