REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvieni namai turi savo kvapą. Kuo kvepinti namus, kad jų aromatas būtų kuo malonesnis?

Įmūryta sienose

Jei namuose – ligonis, paprastai tai atėjusieji pajunta dar ties slenksčiu. Vaistai, dezinfekcinės priemonės, užsistovėjęs oras skleidžia aštrų savitą kvapą. Bet kartais „serga“ patys namai. Tokiuose namuose sunku išbūti ilgesnį laiką, nepaisant prabangos ir modernaus remonto. Tai kas gi ne taip? Veikiausiai – tai, kas vadinama namų apdaila.

REKLAMA
REKLAMA

Medis ypač gerai sugeria kvapus, ilgai juos išlaiko. Kaip tik dėl to palubėje kaimo nameliuose mūsų močiutės kabindavo džiovintų žolelių ryšelius, o medines grindis šluodavo šviežiai skintų medžių šakelių šluota, plaudavo į vandenį įpylę mėtų, levandų ar valerijono nuoviro. Po tokios generalinės tvarkos net ir medinės sienos ilgam prisigerdavo šeimininkų parinktų aromatų. Jei jūsų namas – medinis, vertėtų šią išmintį ir vėl atgaivinti.

REKLAMA

Plytiniai ir mūriniai namai taip pat laikomi sveikatai palankiais. Tiesa, juose oras jau gali būti ir ne toks gaivus. Tačiau abi šios medžiagos yra bekvapės ir sugeria kitus kvapus iš aplinkos. Tokiuose namuose kvapas iš pradžių būna neutralus, vėliau jį galima pripildyti savo parinktais kvapais.

Blokiniai namai, kaip sakoma, nekvėpuoja. Maža to – pačios sienos dažnai skleidžia nemalonų kvapą. To kaltininkė – metalinė armatūra, ant kurios gali kauptis rūdys, pelėsis.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip išgydyti namus?

Kiekviena jūsų namo ar buto patalpa gali turėti savų nemalonių kvapų, priklausomai nuo joje esančių daiktų ir darbų, kuriuos ten atliekate. Taigi gali būti, kad kiekvienam kambariui prireiks ir savito aromato.

Visų pirma – prieškambaris. Ne paslaptis, čia linkęs kauptis įvairiausias šlamštas. Kaip tik jo kaip įmanoma reikėtų vengti, kasdien sutvarkyti labiausiai užverčiamus įvairiais daiktais prieškambario kampus. Šią namų zoną taip pat būtina plauti dažniau nei kitus kambarius, bet vengti užsiliekančios drėgmės. Stenkitės kuo greičiau išdžiovinti sušlapusius lauko drabužius ir avalynę, pageidautina – kitoje patalpoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ant kilimėlio prie buto durų galima kartkartėmis užlašinti eterinio aliejaus (pavyzdžiui, citrusinių vaisių ar levandų) – ir malonus kvapas jus pasitiks jau prie pat namų slenksčio.

Šiuolaikiniuose butuose ir namuose virtuvė neretai sujungiama su svetaine. Bet vis dėlto šias patalpas nuo kitos namų erdvės geriau atskirti sandariai užsidarančiomis durimis. Po kiekvieno maisto gaminimo virtuvę gerai išvėdinkite. Jums labai pravers ir geras gartraukis, kuris leis išvengti maisto kvapų kaupimosi jūsų namuose.

Virtuvėje prie sienų kabinkite įvairių džiovintų žolelių ryšelius. Jei toks akcentas visai netinka prie jūsų interjero – galite pakabinti norimos spalvos kvapams pralaidžios medžiagos popuri maišelį. Jį patogu užpildyti jau paruoštų aromatizuotų rinkinių popuri arba pasigaminti norimų kvapų savarankiškai: į maišelį galima dėti džiovintų citrusinių vaisių žievelių, džiovintų gėlių ir žolelių, taip pat prieskonių, pvz. gvazdikėlių, vanilės ankštį, cinamono lazdelių ar anyžių žvaigždučių. Beje, puikiu virtuvės aromatizatoriumi taps ir į maišelį supiltos kavos pupelės. Tokio maišelio turinį patartina pakeisti kas 2-3 savaites.

REKLAMA

Vonią ir tualetą paprasta išvėdinti kebloka. Taigi visų pirma būtina pasirūpinti gera ventiliacijos sistema. Visi daiktai vonioje turi būti atsparūs drėgmei, todėl medines spintelių lentynas keiskite plastikinėm, įsigykite elektrinę rankšluosčių džiovyklę, kad vonioje neimtų karaliauti drėgnų audinių kvapas.

Jei baiminatės, kad čia neįsivyrautų nemalonūs kvapai, patalpos kampe pastatykite stiklinį indelį su geriamosios sodos milteliais arba kavos tirščiais. Tiek soda, tiek kava puikiai sugeria nemalonius kvapus, svarbiausia – nepamirškite jų kas keletą dienų pakeisti.

REKLAMA

Miegamajame kvapai juntami intensyviausiai. Todėl čia patogiausia įsiruošti poilsio oazę. Šis kambarys turi būti kuo dažniau vėdinamas. Patogiausias jo aromatizavimo būdas – aromatinės sašė (nedidelės pagalvėlės su aromatinių žolelių užpildu). Rekomenduojama grindis plauti ne rečiau kaip kas antrą dieną, į vandenį įlašinus eterinio aliejaus. Geriau venkite šiame kambaryje daiktų, linkusių kaupti dulkes – minkštų kilimų, pliušinių žaislų, sunkios medžiagos užuolaidų.

Daug kambarinių augalų miegamajame neturėtų būti. Naktį sunaudodami deguonį ir išskirdami anglies dioksidą jie apsunkins kambario orą, gali būti, kad suprastės jūsų miego kokybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikų kambario nerekomenduojama specialiai kuo nors aromatizuoti – geriau vėdinti, vėdinti ir dar kartą vėdinti. Vaikui svarbiausia – kad kambaryje tvyrotų individualus jo paties kvapas, tada jis jausis jaukiausiai ir saugiausiai. O jei vis dėlto manote, kad šiam kambariui taip pat reikia savito kvapo – rinkitės tik natūralius kvėpinimo būdus, o ne sintetinius aromatizatorius. Pavyzdžiui, užlašinkite keletą lašų eterinio aliejaus ant minkšto kosmetinio vatos diskelio ir padėkite ant šilto radiatoriaus kad garuotų – to vaiko kambariui su kaupu užteks. Jo spintoje prie rūbelių galite įdėti švelnaus vaikiško muilo gabalėlių.

REKLAMA

Svetainė – tai vieta, kur gali karaliauti gėlės, ypač tos, kurios krauna kvapnius žiedus. Aromatiniai popuri, sašė, eteriniai aliejai, aromatinės žvakės – čia galima eksperimentuoti į valias. Kambarys skirtas ne poilsiui ir susikaupimui, o jaukiam bendravimui, taigi kvapai gali būti truputį stipresni, įvairesni.

Kvapų asortimentas

Renkantis smilkalus, eterinius aliejus ar kvapiuosius rutuliukus svarbu žinoti, kokio poveikio savo namų erdvei jūs trokštate. Pagal tai pasirinkite ir aromatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų