REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas kratosi ryšių su kriminalinio pasaulio autoriteto Henriko Daktaro parankiniais, o premjeras Andrius Kubilius reikalauja konkrečių įrodymų. 

REKLAMA
REKLAMA

Su Kauno „daktarų“ grupuote siejamo Rolando Michalskio draugijoje pastebėtas ir nufotografuotas parlamento vadovas Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis Arūnas Valinskas vis labiau spaudžiamas į kampą.

REKLAMA

Apie tai šįsyk rašo "Balsas.lt savaitė".

Iš kriminalo į politiką

Nusikalstamo pasaulio veikėjo R. Michalskio giminių yra tarp pašauktųjų prikelti tautą. Jo žmona Rasa Lebedevienė – viena aktyviausių partijos Kauno rajono skyriaus narių, o jos sesuo Rūta Pusvaškienė – šio skyriaus pirmininkė.

Partijai priklauso ir artimi R. Michalskio šeimos bičiuliai Linas Krapavickas bei Justinas Masalskis, vadovaujantys Prienų ir Palangos skyriams.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamento opozicija, kritikuojanti ir A. Valinsko vadovavimą Seimui, reikalauja paaiškinimų. Parlamento vadovo, skelbusio, kad savo veikloje vadovausis Dievo įsakymais, neskuba kalti prie kryžiaus valdančiosios koalicijos lyderis A. Kubilius.

Ministras pirmininkas, nuolat kalbantis apie švarių rankų ir moralią politiką, pripažįsta, kad parlamento lyderiui gali tekti priimti radikalius sprendimus, jei bus įrodyta, kad jo ryšiai su kriminaliniu pasauliu egzistuoja. Didelė dalis Seimo politikų nėra tokie atlaidūs ir pabrėžia, kad kalbama ne apie baudžiamąją, o apie politinę atsakomybę ir Seimo autoritetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Balsas.lt savaitė“ primena, kad krikščioniško premjero atlaidumo prireikė jau formuojant valdančiąją koaliciją, kuriai priklauso konservatoriai, dviejų rūšių liberalai ir TPP. Pastarosios narys Saulius Stoma teistas ir kalėjęs už neteisėtą finansinę veiklą. Kitas partneris Artūras Zuokas teistas už pasikėsinimą papirkti. Pats A. Valinskas teistas už melagingą policijos iškvietimą.

Kieno projektas „A. Valinsko partija“?

Dar steigiant TPP svarstyta, kas realiai slypi už šio projekto. Spėliota, kad tai gali būti „Maximos“ dešimtuko ar kitų oligarchų politinis sparnas. Šių dienų įvykiai išplukdė naują versiją.

Buvęs generalinis prokuroras, buvęs Seimo pirmininkas, nesėkmingai pastaruosiuose parlamento rinkimuose pasirodžiusios Naujosios sąjungos (NS) lyderis teigia, kad visas A. Valinsko politinis projektas gali būti inicijuotas kriminalinės „daktarų“ grupuotės.

REKLAMA

Komentuodamas Seimo pirmininko nuotraukas, kur šis matomas su žmonėmis, priskiriamais garsiajai Kauno „daktarų“ kriminalinei grupuotei, A. Paulauskas sakė, kad tai jam kelia įvairių minčių.

Pasak jo, nėra tiksliai aišku, kada visa tai fotografuota, tačiau esą yra tam tikrų žinių, kad su „daktarais“ A. Valinskas nėra nutraukęs ryšių ligi šiol.

„Kyla minčių, kad parlamento vadovo projektas gali būti inicijuotas „daktarų“, − teigė politikas. Detaliau paaiškinti, kas yra tam tikros žinios ir kokie gali būti nusikaltėlių politiniai interesai, jis nepanoro.

REKLAMA

Tiesa, A. Paulauskas teigia, kad, kaip generalinis prokuroras, neturėjo jokios konkrečios informacijos apie A. Valinsko ir „daktarų ryšius. „Tiesiog mane stebina, kad informacija apie tą pokylį „Vikondoje“, kur, kaip atrodo, darytos šios nuotraukos, iškilo tik dabar,“ – stebėjosi jis.

A.Paulauskas „Tokių žinių neturėjau, bet mane stebina, kad „Auksinių svogūnų“ renginiuose, kur patekdavo tik kviestiniai asmenys, nuolat būdavo kriminalnio pasaulio garsenybių, tokių, kaip garsusis „Švinius“ ir pan.,“ – sakė NS lyderis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Valinsko atsitatydinimui A. Paulauskas teigia matąs pagrindą ir sako netikįs, kad apie R. Michalskio bėdas su teisėsauga Seimo pirmininkas nežinojo. „Jie bendravo įeimomis ir, kaip aiškėja, pakankamai intensyviai, tad tokie dalykai vargu ar galėjo likti nežinomi,“ – sakė A. Paulauskas.

Pirmininkas ginasi be argumentų

Seimo vadovo A. Valinsko šalininkų Tautos prisikėlimo partijoje Seime sudaryta „Ąžuolo“ frakcija netikėtai išplatino trumpą pranešimą, kuriame teigiama, kad neturi nieko bendra su „daktarų“ šeima. Straipsnių apie A. Valinsko ryšius su Kauno mafija pasirodė tik po kelių dienų.

REKLAMA

„Frakcijos nariai neturėjo ir nesiruošia turėti nieko bendra su Daktarų šeima ar aplinka, jokie susitarimai nebuvo ir niekada nebus sudaryti“, − teigiama frakcijos pranešime.

Pranešimas pasirodė iškart, kai pas A. Valinską kažkodėl apsilankė Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius Povilas Malakauskas.

Savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ šaltiniai teigė, kad problemų kamuojamas žvalgų vadas rodė Seimo pirmininkui tą pačią medžiagą, kuri pastarosiomis dienomis lindo į žiniasklaidos puslapius. Taip jis tikriausiai mėgino „kabintis už šiaudo“ – užsitikrinti parlamento vadovo paramą.

REKLAMA

Opozicija nori aiškumo

„Tvarkos ir teisingumo“ (TT) frakcijos Seime lyderis Valentinas Mazuronis portalui balsas.lt sakė, kad ant A.Valinsko krinta labai rimtas šešėlis.

Pasak V. Mazuronio, jo neįtikina A. Kubiliaus kalbos apie įrodymų būtinumą, nes kalbama ne apie baudžiamąją atsakomybę. „Juk A. Valinskas yra asmuo, kuris turėtų pakeisti prezidentą, jei to prireiktų, tad jo moralinis autoritetas turi būti atitinkamas. Jau vien tai, kad tokie ryšiai su nusikalstamu pasauliu egzistuoja, reikalauja rimto tyrimo. Būtina tuos įtarimus išsklaidyti arba pripažinti ir gal net atsistatydinti Seimo vadovą, nebegriaunant parlamento prestižo,“ – sakė parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys buvo kiek nuosaikesnis, bet pripažino, kad tokios nuotraukos garbės nedaro. „Fotografijos dar nėra rimtas ryšių įrodymas, nes nėra aišku, kada ir kokiomis aplinkybėmis jos darytos. Jei atsirastų rimtesnių tokių sąsajų patvirtinimų, tuomet viskas būtų rimta. Aišku, Seimo pirmininko ir parlamento įvaizdžio tai negerina“, – sakė „darbietis“.

Jis pabrėžė A. Valinskui turįs ir kitokių priekaištų. „Kaip parlamento vadovas, jis galėtų padaryti daugiau, o ne vien ypatingos skubos tvarka stumti valdančiosios koalicijos užgaidas“, – piktinosi Seimo narys.

Kritikos A. Valinskui pažėrė ir konservatorius Kęstutis Masiulis. Jis neslėpė skeptiško požiūrio dar renkant TPP lyderį parlamento vadovu. „A. Valinskas žadėjo pagerinti Seimo įvaizdį. Ar tas įvaizdis pagerėjo?“ − klausė K. Masiulis.

REKLAMA

Prezidentė nori išspirti

Nors Lietuvos Konstitucija ir nenumato šalies prezidentui kokių nors galių nurodinėti Seimui ar jo pirmininkui, Dalia Grybauskaitė nusprendė paleisti į darbą savo moralinį autoritetą ir ėmėsi politinio spaudimo, pareikšdama, kad A. Valinskas turi atsistatydinti.

Į tai parlamento vadovas sureagavo pažadu pasitikrinti ar turi parlamento pasitikėjimą, kai tik Seimas vėl susirinks į rudens sesiją – rugsėjo mėn. 4-ą dieną. Šalies vadovės tai neįtikino ir ji sugriežtino toną, reikalaudama priimti sprendimą, „kol to nepadarė pats Seimas“, leisdama suprasti, jog, nepaisant savo įgaliojimų, kuriuos riboja Konstitucija, ras būdų parlamento narius priversti balsuoti taip, kaip jis pasakys.

REKLAMA

Poziciją keičia kasdien

Iš pradžių neigęs ryšius su mafiozais, dabar A.Valinskas jau pripažįsta esąs pažįstamas su Kauno mafijai artimu R. Michalskiu, tačiau tikina, kad jų niekada nesiejo artima pažintis ar draugystė.

„Ši pažintis prasidėjo, kai jis buvo renginių organizatorius ir laidų vedėjas. Jokių verslo ar politinių susitarimų su minėtu asmeniu A. Valinskas niekada nesudarė. Parlamento vadovas patikino, kad ši pažintis neturi jokios įtakos jo, kaip Seimo Pirmininko ir Tautos prisikėlimo partijos pirmininko, priimamiems sprendimams“, − teigiama išplatintame A. Valinsko pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Kriminaliniai šešėliai

Parlamento vadovas nėra pirmas politikas, kurį slegia ryšių su nusikaltėliais šešėliai. Prieš šešerius metus tuometinis Valstybės saugumo departamento vadovas Mečys Laurinkus viešai prabilo apie Rusijos verslininko Anzorio Kikališvilio, siejamo su tarptautine mafija, ryšius, siekiančius Rolando Pakso aplinką ir kitus aukščiausius šalies pareigūnus.

Paaiškėjo, kad dar 2002 metų vasarį A. Kikališvilis buvo patekęs net į premjero Algirdo Brazausko kabinetą. Vėliau tuometinis šalies vadovas Valdas Adamkus, Seimo pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas, Vilniaus meras Artūras Zuokas spaudė ranką A. Kikališviliui kaip Kalmukijos prezidento vadovaujamos delegacijos atstovui ir netgi sodino jį prie oficialių pokalbių stalo.

Saugumo tuomet nutekintoje spaudai pažymoje teigiama, kad A. Kikališvilis, ne kartą Lietuvoje viešėjęs neva lankydamas čia augančią dukterį Anastasiją bei jos motiną Mariną Timofejevą, ne sykį pastebėtas bendraujant su buvusiais „Vilniaus brigados“  veikėjais.

Kalbama, kad A. Kikališvilis kitų asmenų vardų Lietuvoje yra įsigijęs kelių milijonų litų vertės nekilnojamojo turto, žemės sklypų. Jis buvo itin suinteresuotas saugumo vadovo M. Laurinkaus nušalinimu. Tai užfiksuota ir jo telefono pokalbių įrašuose su viena iš tarpininkių Renata Smailyte.

REKLAMA

Per ryšius prezidentūroje rusų mafijos veikėjas siekė  užsitikrinti nuolatinę teisę gyventi Lietuvoje. Paskui išimties tvarka, kaip ir Jurijui Borisovui, R. Pakso dekretu jam būtų  buvusi suteikta Lietuvos pilietybė.

Yra žinių, kad A. Kikališvilio vadovaujama prastos reputacijos asociacija „XXI vek“ („XXI amžius“) palaiko glaudžius ryšius su kitose valstybėse įsitvirtinusiais Rusijos bei kitų šalių nusikaltėliais. Tuomet gąsdinta, kad rusų mafija būtų visiems laikams įsitvirtinusi Lietuvoje.

TIK FAKTAI:

*Renkamas Seimo pirmininku A. Valinskas teigė, kad jo politinės pažiūros ir programa yra lyg dešimt Dievo įsakymų.

*Pristatydamas Seime ką tik suformuotą valdančiąją koaliciją, tuomet dar kandidatas į premjerus A. Kubilius teigė, kad teistiems koalicijos partneriams A. Valinskui ir A. Zuokui yra krikščioniškai atlaidus.

*Liepą A. Valinsko šalininkai Dainius Budrys, Vincas Babilius, Arūnė Stirblytė, Inga Valinskienė, Antanas Nedzinskas ir Asta Baukutė TPP frakcijos seniūnui Laimontui Diniui įteikė pareiškimą dėl narystės sustabdymo. Jie įkūrė „Ąžuolo“ frakciją.

*Nevienkartinį ir neatsitiktinį Seimo pirmininko bendravimą su R. Michalskiu, kuris siejamas su Kauno „daktarų“ grupuote, patvirtina TPP frakcijos nariai, nepasitraukę su parlamento vadovu į „Ąžuolo“ frakciją: Rokas Žilinskas, Aleksandras Sacharukas, Valentinas Grumbinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų