REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos pusantro mėnesio prieniškės Ievos dukrytę Silviją užklupo sunki liga – retinoblastoma. Tai įgimtas tinklainės vėžys, kuris dabar jau yra išplitęs į abi akytes. Deja, Lietuvoje nėra galimybės gydyti šios ligos, nes tai yra itin reta liga, kuria per metus iš 20 tūkstančių vaikų suserga vos vienas, todėl gydymas bus atliekamas Šveicarijoje.

Vos pusantro mėnesio prieniškės Ievos dukrytę Silviją užklupo sunki liga – retinoblastoma. Tai įgimtas tinklainės vėžys, kuris dabar jau yra išplitęs į abi akytes. Deja, Lietuvoje nėra galimybės gydyti šios ligos, nes tai yra itin reta liga, kuria per metus iš 20 tūkstančių vaikų suserga vos vienas, todėl gydymas bus atliekamas Šveicarijoje.

REKLAMA

Mažylės laukia labai ilgas ir sudėtingas gydymas, kelionės į Šveicariją bent 2 ar 4 metus ir šios išlaidos, siekiančios ne mažiau kaip 60 tūkstančių eurų, šeimai yra nepakeliama našta. Todėl Silvijos tėveliai prašo gerų žmonių pagalbos.

Ligą pastebėjo netikėtai

Viskas prasidėjo prieš maždaug 3 mėnesius, kai Ieva sūpuodama gulte savo dukrytę, pastebėjo, kad jos kairės akies vyzdys paraustą ir pabąla. „Mergytė dar buvo visai maža, vos pusantro mėnesio. Iš pradžių pagalvojau, kad man pasivaideno, gal čia kaltas apšvietimas, tačiau tai man nedavė ramybės.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau buvau skaičiusi internete istoriją, kad šeima nuotraukose pamatė, jog jų vaiko viena akytė raudona, o kita balta ir jam buvo diagnozuota retinoblastoma.

REKLAMA

Padariusi Silvijos nuotrauką, pamačiau, kad jos akytės atrodo lygiai taip pat kaip ir mažylio, kuriam buvo diagnozuotas vėžys. Tada labai išsigandau ir nieko nelaukdama ryte nuvažiavau į Kauno klinikas“, – ligos pradžią su skausmu prisimena Ieva.

Nuvykus į klinikas viskas vyko labai operatyviai, nors ir atvyko ten be siuntimo. Ievos dukrytei buvo atlikti tyrimai, konsultacija ir iš karto po tyrimų mažylė buvo paguldyta į ligoninę.

„Gydytojas atėjęs su tyrimų rezultatais pasakė, kad tai greičiausiai bus įgimtas tinklainės vėžys, kuris jau yra išplitęs į abi akytes. Tą pačią dieną sužinojome, kad teks vykti į Šveicariją, nes Lietuvoje gydytojai šios ligos gydyti negali“, – ligos eigą pasakoja Silvijos mama.

REKLAMA
REKLAMA

Ieva su skausmu prisimena šią akimirką, kai sužinojo diagnozę. „Tada mane apėmė siaubas, buvo be galo daug streso, tačiau stengiuosi nepasiduoti skausmui ir baimei. Mūsų šeimai vilties teikia tai, kad yra ne viena istorija, kaip mažyliai įveikia šią ligą, todėl visa širdimi tikiu, kad pavyks ir mums“, – vilties nepraranda Ieva.

Pirmasis gydymas Šveicarijoje

Spalio 11 dieną buvo pirmasis nekantriai ir ilgai lauktas gydymas Šveicarijoje, Lozano mieste. Silvijos mama pasakoja, kad Šveicarijoje gydytojai labai profesionaliai viską išaiškino, padarė procedūras.

Ieva tikina, kad kelionė buvo pakankamai varginanti dar net 4 mėnesių neturinčiai dukrytei. „Du skrydžiai, daug triukšmo, nepažįstami kvapai ir pojūčiai. Nors šalis pasitiko su šiluma, saule ir nepakartojamo grožio vaizdais, širdyje jautėsi nežinomybė, nerimas ir baimė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sekančią dieną turėjome konsultaciją Jules-Gonin akių klinikoje su oftalmologe Christina Stathopoulos, kuri suteikė bendrą informaciją apie mūsų laukiamą gydymą bei pasirengimą procedūroms.

Spalio 13 d. buvo atlikti tyrimai abiem akytėms bei šalčio terapijos procedūra dešinei akytei, kurioje yra mažesnis augliukas. Deja, bet gydymas kairei akytei numatytas rimtesnis – chemoterapija.

Spalio 18 d. vykome chemoterapijos gydymui į CHUV ligoninę. Abi procedūras Silvija ištvėrė puikiai ir parodė, kad yra tikra kovotoja",  įspūdžiais dalinasi mažylės mama Ieva.

Kito vizito metu bus galima matyti, kaip į gydymą reaguoja augliai ir bus bus aiškesnis tolimesnis gydymas.

REKLAMA

Tokia kelionė į Šveicariją, mažylės laukia ne viena. Gydymas gali trukti dvejus ar daugiau metų, todėl tai reikalauja didelių finansų. Gydymas yra kompensuojamas ligonių kasų, tačiau visos kitos išlaidos gula ant mažylės tėvelių pečių. „Po pirmo vizito dar nėra aišku, koka bus ligos eiga, koks gydymas laukia. Kelionės į Šveicariją yra brangios, o kelionė nuo namų iki gydymo įstaigos trunka net gi 12 valandų.

Reiškia nuoširdžią padėką

Ieva augina dar 2 mergytes ir šią sunkią akimirką ji yra labai dėkinga savo šeimai ir žmonėms, kurie palaiko ir suteikia vilties. „Kol su tuo pats nesusiduri, yra sunku suvokti, kaip skaudu išgirsti šią diagnozę. Noriu be galo padėkoti visiems žmonėms, kurie palaiko, padeda. Teko bendrauti ir su vaikų, kurie taip pat serga šia liga tėveliais.

REKLAMA

Dalinomės savo patirtimis, jie mums suteikė reikalingos informacijos, palaikymo. Tai labai svarbu einant šiuo sunkiu keliu – palaikymas iš aplinkinių, neabejingų žmonių. Mūsų tikslas yra išsaugoti mažylės regėjimą ir mes pasiruošę dėl jos padaryti viską. Esame dėkingi visiems, kurie prisideda tiek finansiškai, tiek morališkai šiuo metu“, – nuoširdžią padėką reiškia Ieva.  

Šiuo metu valstybė apmoka tik bazinį Silvijos gydymą. Kelionių mokėjimo našta tenka tėveliams. Metams reikalinga suma yra apie 30 tūkstančių eurų. Norintys bei galintys prisidėti prie mažylės gerovės galite tai padaryti.

Rekvizitai paramai:

Aukojant į sąskaitą:

Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“

Įmonės kodas: 302288579

SEB bankas: LT 61 7044 0600 0696 0787

SWIFT: CBVILT2X

Paskirtis: Silvijos gydymui

Aukojant per paypal sistemą:

[email protected]

Geriau valdžia ginklų Ukrainai nupirks. Tam yra pinigų, bet saviem ligoniams nepadės. Nes nėra tam lėšų.
Baisu ir stiprybes seimai, pikciausia tai kad zmones palikti likimo valiai ir kitu zmoniu gerumui politikai pradeda rinkimu komoanijas ir vel pasipils pazadai nuo rojaus sodu iki geroves valstybes sukurimo tai kur valstybes rupestis tokiomis seimomis? Kodel pinigu randa visokiom nesamonem bet nera pinigu tokiems atvejams?
ziauru :(((((((((((( sveikatos !!!!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų