REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentaras Saulius Pečeliūnas prašo Valstybės saugumo departamentą ištirti, ar aukštas Generalinės prokuratūros pareigūnas Antanas Stepučinskas, praeityje dirbęs KGB, gali užimti tokias pareigas ir dirbti su slapta informacija.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašoma Seimo nario kreipimesi į VSD, Genocido ir rezistencijos tyrimo centras bei VSD pripažino, kad 1999 metais Antanas Stepučinskas buvo paliktas Generalinėje prokuratūroje nepagrįstai pritaikant jam Liustracijos įstatymo išimtį, numatančią, jog buvusiems KGB darbuotojams valstybės tarnybos nereikia palikti, jei sovietų saugume jie tyrė tik kriminalines bylas bei iš struktūrų pasitraukė ne vėliau nei 1990 metų kovo 12 dieną.

REKLAMA

Tačiau S.Pečeliūnas tikina kad pagal kitą Liustracijos įstatymo nuostatą, A.Stepučinskas negali eiti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigų.

"Viena iš įstatymo nuostatų numato, kad jokios liustracijos išimtys netaikomos, jeigu buvęs SSRS KGB kadrinis darbuotojas eina ar pretenduoja eiti pareigas, susijusias su valstybės paslaptį sudarančia informacija. Todėl darytina išvada, kad A.Stepučinskas vis tiek negalėtų nei gauti leidimo dirbti ir susipažinti su valstybės paslaptį sudarančia informaciją, nei eiti su tokia informacija susijusių pareigų", - rašoma parlamentaro kreipimesi į VSD.

REKLAMA
REKLAMA

A.Stepučinskas KGB tardytoju dirbo iki 1990 metų balandžio 25 dienos.

Generalinės prokuratūros teigimu, prieš aštuonerius metus A.Stepučinskas pats kreipėsi į tuometinį generalinį prokurorą Kazį Pėdnyčią, prašydamas įvertinti jo buvusią tarnybą SSRS valstybės saugumo komitete. Pranešime A. Stepučinskas nurodė, kad jis tardytoju dirbęs, tačiau tyrė tik kriminalines bylas.

Tuo tarpu konservatoriai nerimauja, ar A.Stepučinskas netardė kurių nors būsimų Kovo 11-osios Akto signatarų.

K.Pėdnyčia 1999 metų sausio 4 dieną raštu kreipėsi į tuometinį VSD direktorių Mečį Laurinkų ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovę Dalią Kuodytę. Iš šių institucijų vadovų tų pačių metų lapkričio 15 dieną buvo gauta bendra išvada, kurioje konstatuota, kad A.Stepučinskui netaikomi įstatymo "Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos" numatyti apribojimai, todėl A.Stepučinskui leista dirbti valstybės tarnyboje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Generalinės prokuratūros, A.Stepučinskas buvo vienas pirmųjų 1990 metais savanoriškai iš SSRS valstybės saugumo komiteto pasitraukusių darbuotojų. Minėtas prokuroras pavyzdingai atliko savo tiek prokuroro, tiek administratoriaus pareigas - be kitų, ištyrė ir perdavė teismui labai didelės apimties ir sudėtingas Panevėžio "Tulpinių", Alytaus "Baublių", Šiaulių "Princų" ir Klaipėdos "Gaidjurgių" baudžiamąsias bylas. Prokuroras A.Stepučinskas prisidėjo tiriant 1991 metų sausio-rugpjūčio mėnesių įvykius, tardė omonininkus.

Per visą prokuratūroje darbo laiką A.Stepučinskas skatintas bene 20 kartų, apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino medaliu, Policijos Angelo sargo žvaigžde, už nuopelnus jam įteiktas vardinis ginklas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų