REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesuvaldomai siaučiant gripui, vis didėja sergamumas ir žmonių nerimas. Kasdien auga savivaldybių skaičius, kuriose skelbiama gripo epidemija.

Nesuvaldomai siaučiant gripui, vis didėja sergamumas ir žmonių nerimas. Kasdien auga savivaldybių skaičius, kuriose skelbiama gripo epidemija.

REKLAMA

Siekiant sustabdyti ir įveikti ligos plitimą, kiekvienam pravartu žinoti, kokių veiksmų imtis, jei mieste skelbiama gripo epidemija. Patarimais, gelbstinčiais tiek sveikus, tiek jau užsikrėtusius gripu, dalinasi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) visuomenės sveikatos specialistė Kristina Žukauskaitė.

„Gripu užsikrečiama nuo sergančio žmogaus. Virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint ar kosint. Tokiu atveju seilių dalelės pasklinda ore ir nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies ar burnos gleivinę. Taigi, siekiant išvengti užsikrėsti gripu, būtina laikytis kelių rekomendacijų“, – akcentuoja specialistė.

Ko imtis, jei mieste paskelbta gripo epidemija?

Nors efektyviausias ir patikimiausias būdas apsisaugoti nuo gripo – skiepai, verta nepamiršti ir kitų apsisaugojimo būdų.

REKLAMA
REKLAMA

Paprasčiausias įprotis – dažnai ir atsakingai plauti rankas, o nusiplovus gerai jas nusausinti. Prisiminkite, kiek kartų per dieną liečiate durų rankenas, pinigus, kompiuterio klaviatūrą, telefoną, o juk ant visų paviršių knibžda daugybė bakterijų bei virusų.

REKLAMA

Taip pat svarbu vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, masinio žmonių susibūrimo vietų bei laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų, t.y. prisidengti nosį bei burną, o pasinaudojus vienkartinėmis nosinaitėmis jas nedelsiant išmesti ir nusiplauti rankas.

Neplautomis rankomis rekomenduojama neliesti akių, nosies ir burnos – tai dažniausiai daroma klaida.

Asmenys, sergantys gripu, kitus gali apsaugoti dėvėdami medicinines kaukes, o slaugantys sergančiuosius taip pat turėtų nepamiršti jų dėvėti.

„Taip pat įvairūs organizatoriai turėtų riboti masinius renginius arba neplanuoti naujų. Vis dėlto, jei renginys jau suplanuotas ir nėra galimybės jo atšaukti, būtina įvertinti galimą riziką ir apie tai informuoti renginio dalyvius. Taip planuojantys dalyvauti masiniame renginyje suvoktų galimą gripo epidemijos riziką ir laikytųsi rekomenduojamų apsaugos priemonių“, – pataria K. Žukauskaitė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų