REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas spaudos konferencijoje aptarė uostamiestyje susidariusią situaciją ir naujos „karščio klinikos“ atidarymą. Taip pat, koks likimas laukia Klaipėdos universitetinės ligoninės  (KUL) ir jos vadovo. 

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas spaudos konferencijoje aptarė uostamiestyje susidariusią situaciją ir naujos „karščio klinikos“ atidarymą. Taip pat, koks likimas laukia Klaipėdos universitetinės ligoninės  (KUL) ir jos vadovo. 

REKLAMA

Meras sakė, kad keltai į Klaipėdą yra pilni, savaitgali specialistai ir medikai dirbo tokiomis pat apkrovomis, kaip ir prieš tai. Paskutinieji keleiviai buvo paskirstyti tik vėlai naktį. 

„Kol kas pasakyti, kad keleivių mažiau atvažiuoja į Klaipėda nesimato. Tačiau vėliau, gal mūsų žmonės pajaus tikrinimo atoslūgį ar sumažėjimą“, – sakė meras.

Jis taip pat sakė, kad šios savaitės pabaigoje "karščiavimo klinika" jau galės veikti. Visgi kyla ir naujų aplinkybių ir problemų. O jos tokios, kad ten dirbančius žmones po balandžio 1 dienos, pavesta aprūpinti savivaldybėms, nors prieš tai buvo nutarta, kad priemonės bus teikiamos iš valstybės rezervo. 

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės vadovą siekiama nušalinti

Meras pranešė, kad universitetinėje ligoninėje patikrinti visi 87 Akušerijos ir ginekologijos skyriaus darbuotojai, visų jų tyrimai neigiami. Šiuo metu ligoninėje gydosi 67 virusu užsikrėtę žmones. 

REKLAMA

Pirmadienį Klaipėdos universitetinės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkas Dainius Budrulis aiškino, kad verta nušalinti KUL vyriausiąjį gydytoją Vinsą Janušonį.

Pasak profsąjungos atstovų čia medikų darbo sąlygos yra tiesiog blogos. Dėl infekcijų kontrolės pažeidimų uždaryta didelė dalis Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių, o keliuose skyriuose tarp gydytojų ir pacientų išplito koronavirusas.

Tiesa, V.Grubliauskas aiškino, kad visos nušalinimo procedūros gali būti atliekamos tik teisiniu keliu. „Lietuvoje jau buvo bandoma atleisti pagal nuotrauką ir visi žinome, kuo tai baigėsi“, – sakė jis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Šį ketvirtadienį bus miesto tarybos posėdis, buvo sutarta, kad ten dalyvaus ligoninės vyriausiasis gydytojas. Tam laikui bus aiškūs ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) komisijų išvados, tai padės susidaryti tam tikrą vaizdą komisijos nariams. Bus motyvuojama stebėtojų taryba, kad imtųsi stebėti situaciją, po to bus sprendžiama priežiūros užtikrinimas iš miesto tarybos lygmens. <..> Visus reagentus pristato iš Vilniaus, užsako SAM. Tie reagentai, kurie kėlė abejones pakeisti kovo 27 dieną. Jau veikia naujasis aparatas, kuris nekelia abejonių dėl patikimumo. Tikiuosi, kad aparatui darbo užteks“, – kalbėjo uostamiesčio meras. 

Paklaustas dėl galimo ligoninės vadovo nušalinimo, meras sakė, kad reikia laikytis teisinių reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikia atlikti taip, kaip reglamentuoja įstatymas. Kalbant apie paskutinį pareiškimą [dėl sąlygų neužtikrinimo]. <..> Aš pats laukiu patikrinimo rezultatą ir išvadų, kurios bus pagrindas imtis tam tikrų veiksmų. Kol kas pagrindinės komisijos išvadų niekas nematė, kai jos bus pateiktos, bus galima vertinti. Teisinėje valstybėje, linčo teismas nėra ta procedūra, kuri būtų taikoma. Esame pasiruošę vertinti visą informaciją, kuri bus pateikta. <..> Taryba, kaip steigėjas, į daugelį klausimų ras atsakymų“, – aiškino V. Grubliauskas.

Jis patikino, kad savivaldybė tikrai girdi profsąjungų skundus. „Tuos trūkumus, kurie yra reikia nedelsiant šalinti, reikia rasti optimalius sprendimus, kad klaipėdiečiai gautų gydymo paslaugą, nepriklausomai nuo to, koks ligoninės pavaldumas“, – aiškino meras, pabrėžęs, kad reikia girdėti ne tik medikų profsąjungos, bet ir kitų pusių balsus ir nuomones.

REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. 

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės): 1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2) Sveikatos priežiūros specialistai. 3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. 

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų. SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas. Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų