REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po 30-40 metų bendrovei „Klaipėdos kartonas“ atidavusios moterys pateko į absurdišką situaciją. Klaipėdietės protestais bando išsireikalauti, kad darbdavys jas teisėtai atleistų iš darbo.

REKLAMA
REKLAMA

Liko stipriausios

Vakar ryte prie Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje įsikūrusios bendrovės „Klaipėdos kartonas“ vartų įvyko nesankcionuota protesto akcija. Plakatais „ginkluotos“ aštuonios bendrovės darbuotojos reikalavo, kad darbdavys jas iš darbo atleistų laikydamasis įstatymų ir sumokėtų priklausančias išeitines kompensacijas, o ne verstų išeiti savo noru ir pasitenkinti tik mėnesinės algos dydžio kompensacija, rašo „Respublika“.

REKLAMA

„Mes nepasiduosime ir kovosime iki galo. Aš bendrovėje išdirbau 34 metus, mano tėvai - 50 metų. Atidavėme visą gyvenimą, o ką gavome? Tik sulaukėme didžiulės nepagarbos. Suprantame, kad yra sunki ekonominė padėtis ir mes esame nereikalingos. Tačiau reikalaujame, kad mus iš darbo atleistų pagal įstatymą ir sumokėtų priklausančią išmoką už pusę metų. O mus nori išvaryti į gatvę tik išmokėjus vieno mėnesio kompensaciją. Kaip mums gyventi? O juk reikia mokėti mokesčius, paskolas bankams“, - negailėjo nuoskaudų Galina Volkova.

REKLAMA
REKLAMA

Dar praėjusią savaitę prieš „Klaipėdos kartono“ vadovus sukilusių moterų buvo daugiau, tačiau trys neatlaikė ir pasidavė - sutiko su darbdavio pasiūlymu.

„Mums daromas didžiulis psichologinis spaudimas. Nors bendrovėje darbai laikinai nevyksta, privalome du kartus per dieną, ryte ir po pietų, atvykti ir pasirašyti prastovos lape. O juk mums kelionė iš kito miesto galo kainuoja, yra gyvenančiųjų ir už miesto. Su mumis elgiamasi baisiau nei su nusikaltėliais. Šie policijoje privalo registruotis tik kartą per parą“, - neslėpė pykčio moterys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak maištautojų, jei visos įmanomos teisinės priemonės nepadės pasiekti teisybės, jos kreipsis į teismą. Tą joms siūlo ir šiuo metu atostogaujantis bendrovės generalinis direktorius Arūnas Pasvenskas.

Paradoksalu, tačiau kol kas moterys šia galimybe pasinaudoti negali, nes nėra atleistos iš darbo.

Realios pagalbos jos nesulaukė ir iš Valstybinės darbo inspekcijos. Moterys tik paguostos, kad pagal įstatymą apie atleidimą iš darbo darbdavys privalo informuoti prieš du mėnesius ir jei darbuotojo stažas siekia apie 30 metų, jam priklauso išeitinės išmokos už pusę metų.

REKLAMA

Į klaipėdiečių kovą su darbdaviu įsitraukė Valstybinių ir privačių įmonių profesinė sąjunga, kurios narėmis protestuotojos tapo.

„Ar tikrai nėra galimybių atsiskaityti su darbuotojais? Kodėl vadovams ir Seimo nariams pinigų yra, o paprastam žmogui - ne? Jeigu darbdaviai ir toliau taip ignoruos žmones, nesės prie bendro stalo ir neieškos kompromisų, mes kelsime masinius streikus“, - ryžtingai buvo nusiteikusi profsąjungos Klaipėdos skyriaus vadovė Birutė Barišauskienė.

Pastarosios teigimu, sudėtinga situacija yra ir kitose uostamiesčio bendrovėse. Pvz., „Klaipėdos kranų“ darbuotojai atlyginimų negauna jau nuo praėjusių metų gruodžio.

REKLAMA

Vadovai tyli

Neramumai „Klaipėdos kartone“ prasidėjo praėjusį mėnesį, kai žmonės sužinojo, jog dėl sunkmečio planuojama atleisti 72 darbuotojus. Su darbdavio pasiūlytomis sąlygomis sutiko ir pareiškimus, jog išeina savo noru, parašė 60 klaipėdiečių. Toks jų „geranoriškumas“ įvertintas vieno mėnesio algos dydžio kompensacija.

Vakar susitikti su protestuotojomis nė vienas iš „Klaipėdos kartono“ vadovų neišėjo. Susidariusi konfliktinė situacija nekomentuojama ir žiniasklaidai.

Pagrindinis „Klaipėdos kartono“ akcininkas - žinomas verslininkas, AB „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis. Iki vakar vakaro išgirsti jo komentaro nepavyko - verslininkas buvo išvykęs į užsienį.

Darius Čiužauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų