• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos prezidentas Nicholas Sarkozy boikotuos Pekino olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, jeigu Kinija nepradės atviro dialogo su Dalai Lama ir neišlaisvins politinių kalinių, šeštadienį pranešė laikraštis „Le Monde“.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės sekretorė žmogaus teisių reikalams Rama Yade sakė laikraščiui, kad šios sąlygos yra „būtinos“, kad N.Sarkozy atvyktų į Olimpinių žaidynių atidarymą Pekine.

REKLAMA

N.Sarkozy savo sprendimą paskelbs „po konsultacijų su partneriais Europoje, kadangi tuo metu jis bus ir Europos Sąjungai pirmininkaujančios šalies prezidentas“, sakė laikraščiui R.Yade.

„Tačiau trys sąlygos yra būtinos jam vykti ten: nutraukti smurtą prieš gyventojus ir paleisti politinius kalinius, teisingai nušviesti įvykius Tibete ir pradėti atvirą dialogą su Dalai Lama“, - sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzija ragina Kiniją pradėti „tikrai konstruktyvų dialogą su Dalai Lama, - sakė ji. - Turėtų būti kalbama apie Tibeto autonomijos ir tibetiečių dvasinės, religinės bei kultūrinės tapatybės pripažinimą“.

Tuo tarpu po beveik mėnesį trukusių protestų prieš kinų valdymą Tibete šio atokaus Himalajų regiono partinė vadovybė sekmadienį pareiškė ketinanti suaktyvinti tibetiečių „perauklėjimo į patriotus“ pastangas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būtina sustiprinti patriotinį auklėjimą“, - grupei įtakingų vienuolių pareiškė Tibeto komunistų partijos lyderio pavaduotojas Hao Pengas.

„Ugdykite vienuolius, kad jie toliau puoselėtų meilės religijai, meilės kraštui tradicijas ir aukštai iškeltų patriotinės pažangos vėliavą, - citavo jo žodžius „Tibet Daily“. - (Jūs turite) parodyti pavyzdį Tibeto budizmo šventyklose“.

REKLAMA

Hao Pengas kalbą ketvirtadienį sakė senoviniame Tašilumpo vienuolyne Šigacėje, kuriame tradiciškai reziduoja Pančen Lama, antras pagal rangą Tibeto hierarchas po Dalai Lamos.

Kinija mėgina užgniaužti beveik keturias savaites trunkančius protestus prieš jau 57 metus besitęsianti jos valdymą Tibete.

Neramumai, kurie pareikalavo žmonių aukų, Pekiną ypač supykdė dėl to, kad šiuo metu komunistinė milžinė rengiasi rugpjūtį įvyksiančioms olimpinėms žaidynėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų