REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaudi nelaimė prie Klaipėdos uosto vartų. Iš įplaukti besiruošiančio laivo su Panamos vėliava iškrito ir bangose dingo įgulos narys – 43 metų filipinietis bocmanas.

Skaudi nelaimė prie Klaipėdos uosto vartų. Iš įplaukti besiruošiančio laivo su Panamos vėliava iškrito ir bangose dingo įgulos narys – 43 metų filipinietis bocmanas.

REKLAMA

Jo ieškoti suskubo gausios pajėgos, pakeltas karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Deja, aptikti pavyko tik vyro pirštinę. Lediniame vandenyje išgyventi jūreivis galėjo vos keliasdešimt minučių, tačiau jis net nedėvėjo gelbėjimosi liemenės.

Klaipėdos uoste sujudimas. Iš įplaukti besiruošiančio laivo su Panamos vėliava pusę devynių ryte atskriejo SOS signalas. Į jūrą, iki molų likus beveik dviem kilometrams, per bortą iškrito jūreivis.

„Prie jo buvo priartėjęs uosto locmaninis kateris „Mingė“, buvo tiesiamas trapas“, – teigia Karinių jūrų pajėgų atstovas Audrius Vitkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Ta įranga, tas trapas, kuris yra pritvirtintas, kombinuotas trapas prie laivo locmanui patekti, jis nukrito kartu su laivo įgulos nariu į vandenį“, – aiškina Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad nukrito 43-ijų metų filipinietis bocmanas. Vyro suskubo ieškoti aplink buvusių laivų ir laivelių įgulos, prisijungė karinės jūrų bei oro pajėgos, uosto gelbėjimo tarnyba ir pasieniečiai.

„Tuo metu buvo pajungti visi netoliese buvę uosto laivai, tai yra nedideli kateriai į gelbėjimo rajoną, taip pat aktyvuotas karinių oro pajėgų sraigtasparnis, pasitelktas pasieniečių laivas „Bumeranger“, tai pat mūsų patrulinis laivas „Sėlis“, – sako A. Vitkauskas.

Tačiau paieškos bevaisės. Maža to, paaiškėjo, kad iškritęs bocmanas nesilaikė saugos reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Situacija tokia, kad jis buvo be gelbėjimosi liemenės ir paprastais rūbais. Buvo surasta tik jo pirštinė“, – kalba A. Vitkauskas.

Filipinietis iškrito iš jau Klaipėdos uoste prišvartuoto, dvidešimties žmonių įgulos prekinio laivo „Bulk Guatemala“. Laivas atplaukė pasiimti biraus krovinio, tuščias, nenugrimzdęs. Tad nuo borto iki vandens geri penkiolika metrų.

„Kol kas labai sunku pasakyti, kur gali būti kaltė. Tai gali būti techninis gedimas, tai gali būti žmogaus kaltė. Reikalavimai šiai įrangai, locmano patekimo įrangai, trapams, yra dideli. Šitie visi dalykai turi būti sertifikuoti, turi būti prižiūrimi“, – tvirtina A. Latakas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Molu vaikštinėjantys žmonės sukrėsti nelaimės. Sako, su jūra menki juokai. Ypač, kai darbus denyje atlieki be saugos priemonių:

„Kokia nelaimė iš karto. Ir kur dar – prie Klaipėdos atplaukus į svečius.“

„Jūra vis tiek – šaltas vanduo, viskas. Žmogus nepripratęs. Iš karto gali surakinti viską ir eina gilyn žmogus. Baisu. Žmogus nežinai, kur tavęs laukia likimas.“

Anot medikų, tikimybė, kad jūreivis dar gyvas yra ligi nuliui. Oro temperatūra minus trys laipsniai, jūros – 5 laipsniai. Tokiomis sąlygomis vandenyje išgyventi gali daugiausia 40 minučių.

„Gali įvykti kvėpavimo raumenų spazmas, dėl ko sustoja kvėpavimas ir sustoja širdis. O esant tokiai šaltai temperatūrai, tai įvyksta žymiai greičiau. Dar yra labai daug aplinkybių, galbūt žmogus patyrė traumą prieš tai, neteko sąmonės. Tada jau tas procesas žaibinis“, – aiškina Klaipėdos universitetinės ligoninės reanimatologė Dovilė Anotnovičienė.

Po kelių paieškos valandų gelbėjimo operacija perkvalifikuota į paieškos. Tai reiškia, kad gyvo jūreivio surasti niekas nebesitiki ir ieško tik jo kūno. Prieš pirmą valandą dienos operacija nutraukta visiškai. Filipiniečio bocmano rasti nepavyko.

Ar ne tu tą jūreivį pats imetei į jūrą?Durneli kur čia tau tik laive konservai!.!Tau tai tikra nelaimė,pasivadinęs AUKA!
Tikras auka! Būti auka užprogramuotas nuo gimimo!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų