REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei Seimas, o ir patys rinkėjai, nemato reikalo miestų merams kelti algų, tegul leidžia jiems užsidirbti papildomai. Tokią idėją kelia Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius, esą miestų vadovai galėtų „prisidurti“ savaitgaliais ar po darbo.

Jei Seimas, o ir patys rinkėjai, nemato reikalo miestų merams kelti algų, tegul leidžia jiems užsidirbti papildomai. Tokią idėją kelia Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius, esą miestų vadovai galėtų „prisidurti“ savaitgaliais ar po darbo.

REKLAMA

Kaip ir Seimo nariai bei ministrai, merai skundžiasi, kad du tūkstančius eurų į rankas viršijančios algos neadekvačios ir nevilioja gabių žmonių į savivaldą. Tačiau daliai merų tokie užmojai tik kelia juoką. O rinkėjai svarsto, kokių veiklų merai galėtų griebtis atlikę savo pareigas savivaldybėse.

Remigijus Šimašius – vienas iš nedaugelio merų, kurie perrinkimo pavasarį nebesieks. Vilniaus miesto meras į rankas uždirba beveik 2400 eurų.

„Tikiuosi, kad galėsiu uždirbti daugiau privačiame sektoriuje, bet atlyginimas ne esminė dalis buvo“, – teigia R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Kitokio darbo Šimašius jau paragavo ir nebaigęs kadencijos – neseniai paskelbė, kad vasarą trumpam tapo rašytoju.

„Pavyko susitaupyti atostogų. Šešias savaites kūrybinių atostogų turėjau šią vasarą, tai parašiau. Finansiškai, ačiū Dievui, viskas gerai, tikiuosi, kad pirkėjų bus daug ir leidykla leidžia savo lėšomis“, – sako R. Šimašius.

REKLAMA

O Jonavos meras siūlo, kad papildomo darbo miestų vadovai galėtų imtis nuolat – jei jau centrinė valdžia algų niekaip nepadidina.

„Gal tada būtų galima suteikti progą užsidirbti papildomai. Daugelis politikų ir savivaldos lygmeny yra buvę inžinieriai, iš medicinos pasaulio. Aš nematyčiau problemos, jei buvęs ligoninės vadovas, dabar dirbantis meru, kodėl negalėtų konsultuoti savaitgaliais ar po darbo laiko?“ – kalba M. Sinkevičius.

Merų uždarbius lemia pareiginė alga ir priedai. Pirmai kadencijai be stažo valstybės tarnyboje išrinktas meras gali tikėtis maždaug 1900 eurų į rankas. Aukščiausia riba – maždaug 2700 eurų į rankas, panašiai tiek dabar uždirba penktai kadencijai išrinkta Vilniaus rajono merė Marija Rekst.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir politikai Seime, taip ir merai aiškina, kad algos neadekvačios, verslas vadovams ir aukštos kvalifikacijos specialistams moka daugiau. Antrą kadenciją Šiaulius valdantis Artūras Visockas į rankas uždirba maždaug 2200 eurų.

„Jeigu tai būtų privatus darbas ir mane samdytų tokiam darbui, kurį man tenka dirbti, aš už tokį atlyginimą tikrai nesutikčiau dirbti“, – tvirtina Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Tik ar atsirastų noro, liaudiškai tariant, „prisidūrinėti“ prie algos?

„Jūs turbūt juokaujat, ką reiškia „po darbo“? Šiandien, tarkim, 14:30 startuosiu Vilniuje ir tas mano „po darbo“ baigsis 11 val. vakare. Jeigu tu nuoširdžiai dirbi, tai „po darbo“ nėra paprasčiausiai“, – teigia A .Visockas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dirbant meru, nebūtų laiko užsidirbti papildomai, tai akivaizdu“, – pritaria R. Šimašius.

Problemų, kaip užsidirbti, turbūt dar nėra kilę Kauno merui.

„Tai grįšiu į Vičiūnus“, – sako Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Laisvės alėjoje sutiktas Visvaldas Matijošaitis sako net nežinantis, kokia jo alga.

„Dabar nedidelė, panašiai, kaip pensijos“, – kalba V. Matijošaitis.

Pensija būtų neprasta – 2200 eurų. Ką apie papildomą merų darbą mano gyventojai? Štai, ką jie sako:

„Gal tapyti pradėtų. Aš juokauju.“

„Kiekvienas turi teisę dirbti papildomus darbus ir užsidirbti pinigų.“

„Tai maišytų jam eiti tiesiogines jo pareigas.“

„Jie tada painios viešuosius ryšius, neaišku, kur įsidarbins, bus didelės pagundos.“

„Jis gi nepardavinės kontrabandinių cigarečių, kažką legaliai veiks, mokės mokesčius. – Kokia veikla galėtų Visockas užsiiminėti? – Kad ir gatves šluoti, koks skirtumas.“

REKLAMA

„Kaip paprasti žmonės dirba, keltuvais, pakuotes nešioja sunkiai ir gauna tik 700 per mėnesį, tai merui turėtų užtekti.“

Centrinei valdžiai Sinkevičiaus idėja neatrodo rimta, beje, oficialiai jos siūlyti nesvarsto ir pats Jonavos meras. Valdantieji kurpia valstybės tarnybos reformą, kuri algas kone dvigubai pakeltų ne tik merams, bet ir seimūnams bei ministrams.

„Ją siūloma spręsti visiems kartu ir sistemiškai. Kol kas ta reforma skinasi teisinius kelius į Seimą, bet tikimės, kad artimiausiomis dienomis ji bus pateikta. Ten yra numatyta formulė, kad būtų įvertintas ir savivaldybės dydis, nes turėjome ir paradoksalių situacijų, kai mažųjų savivaldybių merų atlyginimai būdavo didesni nei didmiesčių“, – aiškina Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

Reformai smarkiai priešinasi Seimo opozicija, nors didesnių algų nori visų partijų merai. Jei Seimas pritars reformai, didmiesčių merų algos išaugtų daugiau nei pusantro tūkstančio eurų. Mažųjų savivaldybių – tūkstančiu eurų. Visų merų atlygiai į rankas perkoptų 3000 eurų.

kokioj planetoj jis gyvena? toks placiom krutinem ji dengiancios bobulytes ir co., linkintys stiprybes, laikytis ir rekiantys, kad cia arteja rinkimai pensijos tiek matomai gauna per puse metu, o gal ir ilgiau, nei krabas nedidele alga uzdirba per menesi.. ir ne del algos jis dirba ir ne del miesteciu, o kaip visi matom del savo ir seimyneles reikalu tvarkymos.. del verslu pletros ir itakos mieste per NT valdyma didejomo
Kad Kauno meras nežino savo algos, tai juk natūralu, nes ta alga yra ant tiek maža, kad net neturi jokios prasmės ir įtakos jo gaunamoms pajamoms. Juk puikiai matome kokie kyšiai vaikšto šioje institucijoje. Pažiūrėkime kiek sklypų turi prisipirkęs, kokio dydžio verslą valdo, kokio dydžio šioje įstaigoje kyšai yra. Tad ten pajamos ir sudaro ši nelegali veiklą, o stlyginimas tai tik centai ir jų neverta net skaityti, kad tai yra pinigai. Prisiminkime Vytauto Šustausko pasisakymus, kai teigė, kad jei būtų ėmęs kyšius tai šiandiena būtų milijonierius. O Arvydas Garbaravičius kokius milijonus užsidirbo, kiek sklypų prisipirko. Tad matome kas vyksta šioje įstaigoje. Merų valdymo principai yra du: pirmas nieko nedarau ir pinigus padedu ant terminuotų indėlių, o gautas palūkanas pasisavinu, antras skolinuosi ir visus pinigus panaudoju viešiesiems pirkimams su salyga, kad konkurso laimėtojas gražins dalį pinigų iš laimėto užsakymio finansavimo tai yra atkata. Šie du veiklos modeliai yra paplite beveik visose valstybinėse įstaigose. Tad jei palūkanas už terminuotus indėlius bankai moka nemažus, tai vertas dėmesio pirmas modelis. Jei bankai nemoka palūkanų arba jos labai mažas tai tuomet naudojamas antras veiklos modelis. Matijošaitis kaip tik pakliuvo į merus, kai bankai nebemoka už indėlius palūkanų, tuomet sėkmingai naudojasi antru modeliu ir yra tiesiog populiarus ir užsidirba iš atkatų tikrai solidžias sumas. O kur dar prekyba nekilnojamu valstybės turtu, kur visokie leidimai ir kitos teikiamos paslaugos už kurias jei nori gauti laiku turi susimokėti kyšio pavidalu. Tad merija tikrą aukso kasykla. Tad tokiam stambiam verslininkui ir sėdint prie tokios aukso gyslos tikrai atlyginimas visiškai jo nedomina.
Sąžiningam žmogui- svarbus atlyginimas. Aferistui prichvatizatoriui atlyginimo nereikia, -prisivagia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų