REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas iš pagrindinių rudens darbų yra nukritusių lapų grėbimas, tačiau kyla aršios diskusijos – reikia tai daryti ar ne. Tad ekspertas kartą ir visiems laikams atsakė į šį rūpimą klausimą: reikia kieme sugrėbti lapus ar ne?

Vienas iš pagrindinių rudens darbų yra nukritusių lapų grėbimas, tačiau kyla aršios diskusijos – reikia tai daryti ar ne. Tad ekspertas kartą ir visiems laikams atsakė į šį rūpimą klausimą: reikia kieme sugrėbti lapus ar ne?

REKLAMA

Labai dažnai tarp sodininkų kyla diskusijos, kaip jie elgiasi – rudenį grėbia lapus ar palieka juos per žiemą. Pasirodo, yra aiškus atsakymas, užbaigsiantis šią diskusiją visiems laikams.

Ruduo yra metas, kai paskutinį kartą nupjaunama žolė, todėl būtina nuo vejos sugrėbti lapus, kad šie neužkimštų žoliapjovės, rašo express.co.uk.

Atsakė, ar būtina sugrėbti lapus

Steve‘o Tayloro, „GreenThumb“ vejos priežiūros guru teigimu, rudenį būtina pastoviai sugrėbti lapus nuo vejos. Ekspertas pabrėžia, kad tai yra vienas svarbiausių ir kone pats svarbiausias darbas iki žemę užklojant sniegui.

S. Tayloras sakė: „Lapus nuo vejos būtina sugrėbti. Nors gali atrodyti, kad tai nedaro jokios žalos, tačiau lapai, esantys ant vejos, užstoja saulės šviesą ir mažina oro srautą – du esminius elementus, būtinus žolės išgyvenimui per žiemą.

REKLAMA
REKLAMA

Tvarkingos vejos palaikymas, kad ant jos nebūtų nukritusių nesugrėbtų lapų, taip pat padeda sumažinti ligų, kurias sukelia susikaupusi drėgmė, riziką.“

REKLAMA

Jei nesugrėbsite bent dalies lapų, gali tekti atsisveikinti su gražia veja. Rudenį ir žiemą ant žemės likę lapai gali trukdyti augti žolei pavasarį, tad žolė bus ne tokia vešli.

Kita priežastis, kodėl reikia grėbti lapus, yra ta, kad jei to nepadarysite, augalus gali užklupti įvairios ligos, nes lapai yra ligų užkrato šaltinis.

Galiausiai, kuo daugiau lapų lieka nesugrėbtų, tuo daugiau vabzdžių juose apsigyvena. O kas nutinka, kai kieme apsigyvena daug vabzdžių? Jie pradeda lįsti į namus.

Kada geriausia grėbti lapus?

Susiruošus grėbti lapus, geriausia palaukti, kol jie kiek sudžius. Tad nebūtina jų grėbti iškart. Tiesą sakant, šiek tiek palaukę galite apsaugoti dirvožemį.

REKLAMA
REKLAMA

Jei susikaupia nemenkas sluoksnis, būtina sugrėbti lapus. Net jei lapai nėra apdžiūvę, būtina juos sugrėbti, kitaip žolė negauna saulės ir pakankamai drėgmės. Be viso to, sugrėbus lapus sodas atrodys daug gražiau ir tvarkingiau.

Be to, sugrėbę lapus ir sukrovę juos į vieną krūvą, galite pasigaminti nepamainomos ir ypač naudingos dirvožemio gerinimo priemonės – lapų puvenų.

Sugrėbtus lapus galite susmulkinti naudodami elektrinius įrankius arba suplėšyti juos rankomis. Galite jais apdėlioti įvairių augalų lysves.

Lapai suveiks kaip natūralus mulčias ir trąšos. Lapus taip pat galite kompostuoti, tačiau nekraukite lapų į pastikinius maišus ir neišmeskite į sąvartyną. Tai kenkia aplinkai.

Apsaugokit mus nuo bepročių
Apsaugokit mus nuo bepročių
Pastebėjau priešingai, ir gamtininkai būtent teigia, kad lapų nereikia grėbti. O tiems žolės zulinimo maniakams reikia patarti - užsibetonuokit ar užsiasfaltuokit, tada nebebus jokios gyvybės ir rūpesčių. Bet medžiai ir žolė sako kitaip - po obelimis pjaunant žolę net nebelieka obuolių - išdžiūva žemė, nebelieka naudingų vabzdžių, nes nėra kur jiems slėptis, o kenksmingieji visada randa išeitį - apsigyvena artimiausioje aplinkoje - sulenda pastatus, slepiasi medžiuose. Konkretus įrodymas - pakelių ar pamiškių, miško neprižiūrimos obelys pilnos obuolių, o sodininkai amžinai skundžiasi nederliumi
Ne tavo reikalų ministerija
Ne tavo reikalų ministerija
Nuo šiol įvedamas grėblio mokestis.
O kas nesugrėbs kubinio metro lapų - mokės baudą!
Niekada negebiu lapų
Niekada negebiu lapų
Kai jau visi nukrenta pravažiuoju su Žoliapjove be konteinerio ir juos susmulkintų kartu ir žole nupjaunu, viskas lieka pievutėje , kuo puikiausiai supūva, tai labai gera trąša. Pievute nuo ankstyvo pavasario ideali. Ta patį darau ir su gėlėmis , binunais ,flioksais ir t.t. nukerpu susmulkinu ir išbarstau atgal į gėlyną.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų