REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sujudimas, mėginimai išsaugoti gerą vardą ir ilgai atidėlioti angliški pusryčiai – kol kas tik taip galima apibūdinti Europos Sąjungos viršūnių susitikimą dėl Didžiosios Britanijos ateities.

Sujudimas, mėginimai išsaugoti gerą vardą ir ilgai atidėlioti angliški pusryčiai – kol kas tik taip galima apibūdinti Europos Sąjungos viršūnių susitikimą dėl Didžiosios Britanijos ateities.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ES lyderiai tikėjosi pasiekti pažangą jau po pietų ketvirtadienį, tačiau planams žlugus, penktadienį turėjo būti surengti bendri pusryčiai, kurie buvo nukelti į pietus, kurie dar kartą buvo perkelti į vėlyvą popietę. Artėjant arbatėlės metui, prezidentai, premjerai ir vertėjai vis dar vaikščiojo pirmyn ir atgal viršūnių susitikimo koridoriais, tačiau galutinis lyderių susitikimas dar nebuvo įvykęs.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas iš savo Europos partnerių reikalauja ES reformų sutarties, kurią jis galėtų parvežti britų rinkėjams.

Tuo metu Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėdama apie derybų „dramą“ ir galimą viso proceso beprasmiškumą, buvo atvira.

„Mes norėtumėme, kad Britanija liktų Europoje ir mes norėtumėme padėti Britanijos žmonėms priimti sprendimą. Tačiau nesvarbu, ką mes čia pasieksime, nesvarbu, kokių gero vardo išsaugojimo ar pagražinimo mes čia imsimės, sprendimą turės priimti britų žmonės“, – sakė ji penktadienį Briuselyje.

REKLAMA
REKLAMA

Graikija laukia ES pažado laikyti sienas atviras, arba grasina blokuoti „Brexit“ sutartį

Graikija nori, kad jos kaimynės Europos Sąjungoje laikytų savo sienas atviras pabėgėliams iki kovo mėnesio, arba ji grasina atsisakysianti pritarti sutarčiai dėl tam tikrų sąlygų, leisiančių Britanijai likti Bendrijoje po derybų maratono penktadienį, sakė vienas šaltinis Graikijos vyriausybėje.

„Mes pašome vieningo sprendimo, kad iki kovo 6 dienos (kai numatomas ES ir Turkijos vadovų susitikimas) nė viena valstybė vienašališkai neuždarys savo sienų..., jeigu ne – Graikijos vyriausybė nepatvirtins išvados teksto“ po viršūnių susitikimo, kuriame svarstomas vadinamasis „Brexit“ (Britanijos pasitraukimo) scenarijus, sakė pašnekovas naujienų agentūrai AFP.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau kaip milijono pabėgėlių ir migrantų antplūdis pernai Europoje sukėlė grandininę sienų uždarymo ir apribojimų reakciją keliose Europos Sąjungos šalyse.

Graikija, virtusi pagrindiniais vartais į Europą, ypač nerimauja, kad jos teritorijoje gali įstrigti tūkstančiai pabėgėlių ir migrantų.

Austrija anksčiau penktadienį paskelbė per parą priimsianti ne daugiau kaip 80 prieglobsčio prašymų, taip pat apribojo prieglobsčio kaimyninėje šalyje ieškančių žmonių tranzitą iki 3200 asmenų per parą.

„Jeigu Austrija uždarys savo sienas, pasireikš domino efektas mūsų link, – sakė vienas vyriausybė pareigūnas. – Merkel pažadėjo, kad Vokietijos pozicija nesikeis (iki kovo 6 dienos); mes prašome kad ir kitos šalys taip pat pasielgtų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų