REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei ketini išvažiuoti už Lietuvos ribų, vienas iš tikslų turi būti Latvija. Latvijos Kultūros ministerija ypač ragina užsienio turistus susipažinti su Latvijos kultūriniu ir gamtiniu paveldu bei apsilankyti daugiau kaip 60-yje įvairių objektų, kurie patyrė plataus masto permainų, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Jei ketini išvažiuoti už Lietuvos ribų, vienas iš tikslų turi būti Latvija. Latvijos Kultūros ministerija ypač ragina užsienio turistus susipažinti su Latvijos kultūriniu ir gamtiniu paveldu bei apsilankyti daugiau kaip 60-yje įvairių objektų, kurie patyrė plataus masto permainų, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

REKLAMA

120,8 mln. eurų investicijomis, iš kurių 68 milijonai buvo gauti iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF), buvo užtikrinta, kad ir kitoms kartoms bus išlaikytos istorinės vertybės, ir toliau pasakosiančios savo istorijas. Kad būtų lengviau planuoti kelionės maršrutą, yra sukurti septyni kultūrinio ir gamtinio paveldo keliai, iš kurių kiekvienas apima įvairius objektus, kurie sudomins tiek istorijos žinovus, tiek aktyvius keliautojus, tiek šeimas su vaikais.

Atnaujinti ir iš naujo išdėstyti objektai yra itin įvairialypiai ir unikalūs ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu: jie sudaro puikias sąlygas pajusti, įsivaizduoti ir atsiminti turtingą ir dinamišką Latvijos istoriją – pradedant nuo geležies amžiaus gyvenviečių ir Viduramžių tvirtovių, baigiant barokinio bei Tiudorų stiliaus pilimis ir naujai pastatytomis estradomis.

REKLAMA
REKLAMA

Knyga „Atrastoji Latvija“, kurią elektroniniu formatu galima skaityti ir anglų kalba, visi atnaujinti objektai yra išdėstyti septyniais kultūrinio ir gamtinio paveldo keliais – jau parengtais maršrutais, kuriuos galima naudoti pažintinei kelionei po Latviją. Galima peržiūrėti kiekvieno objekto prieš ir po atnaujinimo darytas nuotraukas, sužinoti apie vietos istoriją ir įvykusius pokyčius. Knyga kiekvienam laisvai prieinama interneto svetainėje.

REKLAMA

Prie Lietuvos sienos Rytų pusėje yra Dauguvos apylinkės Dauguvos kelias, o įvažiuojant į Latviją iš Klaipėdos pusės artimiausia apžiūros vieta bus Bernatų gamtos takai Laisvės kelyje. Toliau kelionę galima tęsti Liepojos link ir mėgautis plačia Baltijos jūros pakrante. Be Dauguvos kelio, galima apsilankyti ir greta esančiame Maros kelyje bei giliau susipažinti su ežerų gausiu Latvijos regionu Latgala.

Plačią ir itin įvairią Latvijos jūros pakrantės juostą geriausia aplankyti Lyvių keliu, pradedant nuo Kolkos rago apylinkės, kurioje vis dar puoselėjama Lyvių kultūra, iki akmeningos Vidžemės jūros pakrantės pusės. Jei suplanuota platesnė pažintis su Latvija, rekomenduojame vykti Šviesos keliu, kuris atskleis vieną iš gražiausių Latvijos miestų Alūksnę, ir įvairias pilis aplink ją, arba pasirinkti Baltijos kelią, kuris jungia vaizdingą Siguldos apylinkę su Latvijos-Estijos pasienio miestu Valka.

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, susipažinti su Latvijos vidurine dalimi galima Jėkabo keliu, apsilankant tiek atnaujintose pilyse, tiek gyvosios gamtos meninėse parodose, tiek kituose objektuose. Siūlome peržiūrėti trumpą fotografijų, kuriose vaizduojami keliai ir jų ryškiausi objektai apžvalgą, kuri gali įkvėpti keliauti po Latviją ir su ja susipažinti.

Šviesos kelias

Kelias, kurio ištakų reikia ieškoti XIV amžiuje, simbolizuoja vietą, kurioje kultūra, mokslas ir politika yra įgiję naują, esminę reikšmę. Alūksnėje galima praleisti praktiškai visą dieną, lankantis keturiuose į Šviesos kelią įtrauktuose objektuose: galima pasivaikščioti tiek atnaujintuose Alūksnės pilies griuvėsiuose, tiek Pietų bokšte, kuriame rodoma multimedijų paroda, įvertinti interaktyvią projekciją Fytinhofų šeimos mauzoliejuje, užkopti į Šventyklos kalną ir nuo Paviljono rotondos pasimėgauti vaizdu į miestą iš aukštai. Šis kelias sužavės ir pilių mėgėjus, nes atnaujinta Cesvainės pilis tikrovėje yra dar prašmatnesnė nei paveiksluose, o Stamerienos pilis yra viena iš ryškiausių prancūzų neo-renesanso pavyzdžių tarp Latvijos dvarų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baltijos kelias

Šiame kelyje 1989 m. rugpjūčio 23 d. vakarą į Baltijos kelią stojo keli šimtai tūkstančių latvių, kad, susikibę rankomis su estais ir lietuviais, visam pasauliui parodytų savo troškimą būti laisvi. Atvažiuojant iš Lietuvos pusės patogiausia kelią pradėti Siguldos pusėje. Taip galima apžiūrėti atnaujintą Siguldos Naująją pilį ir susipažinti su jos bohemiška istorija; toliau galima tęsti kelionę Valmieros link, kur vaikštant po miestą galima apžiūrėti šią vasarą atidarytą Ziloņu gatvės promenadą ir greta esančias bažnyčias. Nakvynę galima planuoti Ungurmuižos dvare – harmoningame XVIII a. mediniame pastatų ansamblyje. Milžiniškų ąžuolų apsiausta teritorija šiandien Latvijoje yra vienintelis medinis statinys, kuriame matyti ir unikalių XVIII a. sienų piešinių.

REKLAMA

Dauguvos kelias

Dauguva Latvijai jau seniai yra pagrindinis vandens kelias, centrinė arterija, jungtis su kitomis tautomis ir kultūromis, o gal ir pačiai su savimi. Šiuo metu šiame kelyje galima susipažinti su latgalių gyvenimo būdu ir sentikių tradicijomis atnaujintoje kaimo sodyboje „Slutiški-2“, Kuoknesės pilies griuvėsiuose apsilankyti Kankinimo kameroje, joje peržiūrėti ir susipažinti su įvairiais Viduramžių kankinimo įrankiais, pvz., tempimo stalu, kankinimų krepšiu ir šiekštu.

Maros kelias

Daugiau kaip šešių šimtų metų amžiaus kelias iš Ludzos iki Daugpilio veda į kelionę po Latgalą – Maros žemę, kurioje senoji latgalių mitologija susipynė su stipriu katalikišku tikėjimu ir Rytų Europos vertybėmis. Kelias rodo Ludzą buvus stipria Livonijos sienos saugotoja, Preilius – romantiška ir prašmatnia grafų Borchų pastoge, o Daugpilį – tvirtove, atrėmusia net Napoleono armijos puolimą. Daugpilio tvirtovė, kurios bendras plotas yra daugiau kaip 150 ha, yra paskutinė bastionų tipo tvirtovė Europoje. Žiūrint ir paukščio skrydžio, tvirtovė primena saulės, žvaigždės, vėžlio ar net šikšnosparnio formą.

REKLAMA

Lyvių kelias

Lyvių žemės kelias palei jūros krantą jungia Ventspilį su Salacgryva bemaž nuo XVI a. Čia vaikštant senųjų kuršių ir latgalių keliais su latvių kalba nepastebimai suaugo lyvių kalba, kuri išliko iki šiol. Į Lyvių kelią įtrauktas ir šiemet atidarytas Mokslo centras „Vizium“ Ventspilyje. Jame lankytojai gali patekti į ateities miestą, kuriame daugiau kaip 80 interaktyvių ir mokomųjų eksponatų septyniose technologijoms ir gamtos mokslams skirtose galerijose padės įdomiai susipažinti su moksliniais išradimais.

Laisvės kelias

Kelias Latvijos vakarų pakrantėje iš Bernatų per Liepoją, Gruobinią, Vergalę iki Paviluosto pasakoja apie laisvės troškimą ir norą pažinti platųjį pasaulį už horizonto. Ten jau prieš tūkstantį metų modavo senieji jūrininkai kuršiai. Šiandien keliautojai čia keliose vietose gali ne tik pamatyti balto smėlio paplūdimį, pvz., atnaujintame Liepojos istorinio centro paplūdimyje, bet ir pasivaikščioti Bernatų gamtos takais, kur septyniuose teminiuose pažintiniuose pasivaikščiojimo takuose yra iš viso 151 objektas. Ten galima tiek aktyviai pailsėti, tiek susipažinti su latvių mitologija ir pasigrožėti medinėmis, metalinėmis ir akmeninėmis skulptūromis bei aplinkos objektais.

Jėkabo kelias

XVII a. Kuršo ir Žiemgalos hercogas Jėkabas sugebėjo vystyti gamybą ir tokių laivų statybą, kad būtų galima prekiauti praktiškai visame pasaulyje. Šiandien Jėkabo kelias prasideda Alsungoje, eina per hercogo Jėkabo gimtąją Kuldygą ir tęsiasi iki Jelgavos kaip hercogystės sostinės. Viena iš kelionės stotelių yra Duobelės pilis, kuri šiemet duris atvėrė lankytojams ir kurioje kasdien rengiamos visokios teminės ekskursijos, pvz., „Senųjų žaidimų turnyras“ arba „Elžbietos Magdalenos sodo paslaptys“, kurių metų atskleidžiamos gydomųjų augalų paslaptys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų