REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šliužai vasarą gali padaryti didžiulę žalą sodui, grauždami augalų lapus, stiebus ir šaknis. Sodininkystės ekspertas pasidalino geriausiais patarimais, kaip sodininkai gali sumažinti kenkėjų daromą žalą.

Šliužai vasarą gali padaryti didžiulę žalą sodui, grauždami augalų lapus, stiebus ir šaknis. Sodininkystės ekspertas pasidalino geriausiais patarimais, kaip sodininkai gali sumažinti kenkėjų daromą žalą.

REKLAMA

Pasak „Miracle-Gro“, sodo produktų prekės ženklo, apskaičiuota, kad vidutiniame sode gali būti net iki 20 000 šliužų. Jie aktyviausi vasaros vakarais, kai vėsiau ir drėgna.

Nors „Royal Horticultural Society“ („Karališkoji sodininkystės draugija“) jų nebelaiko kenkėjais, jie gali sukelti sumaištį sode, ypač jei sodininkai augina salotas, kopūstus ir brokolius.

Manoma, kad šliužams labiau patinka jaunų augalų skonis

Kate Turner iš „Miracle-Gro“ siūlė naudoti permatomus gaubtus ar plastikinius butelius. Ji rekomendavo nupjauti jų apačią ir viršų ir taip apsaugoti sodinukus ‒ panaudodami plastikinius butelius, jūs ne tik tausosite gamtą, bet ir padėsite savo augalams.

Sodininkystės ekspertė pridūrė: „Jei auginate vazonuose, visada patikrinkite jų atbrailas ir dugnus, nes šliužai ir sraigės ten mėgsta slėptis. Jei radote šliužų kiaušinių, padėkite juos paukščiams ‒ jie mielai juos sules“.

REKLAMA
REKLAMA

Įvairių dydžių plastikiniai buteliai gali puikiai apsaugoti įvairius augalus, įskaitant pasėlius. Kuo didesnis butelis, tuo ilgiau jis gali apsaugoti augalą jam augant, rašo express.co.uk.

REKLAMA

Plastikinės dėžutės vaisiams taip pat gali būti naudojamos siekiant apsaugoti sodinukus nuo šliužų. Kate teigė, kad tai „pigus“, bet „veiksmingas“ būdas apsisaugoti nuo sodo kenkėjų.

Ji pridūrė: „Pabandykite privilioti į sodą natūralių plėšrūnų, tokių kaip ežiai, varlės, rupūžės ir juodvarniai. Šiuos plėšrūnus pritraukti į sodą padės tvenkinys“.

Padės rozmarinas

Kate rekomenduoja nemesti surinktų šliužų per kaimyno tvorą ‒ juos reikėtų išmesti už daugiau nei 20 metrų, kad jie nebeparkeliautų atgal. Jei ieškote atgrasančių priemonių, tokias žoleles kaip rozmariną galima auginti lauko erdvėse. Manoma, kad šliužai nekenčia šio kvapo.

REKLAMA
REKLAMA

Kate paaiškino: „Nustatyta, kad šliužai nekenčia rozmarino ir pankolio kvapo, todėl juos galima naudoti kaip atgrasymo priemonę.Tai žinoma kaip „kompaniono“ sodinimas.

Jei reikia, sodinkite melsves, tačiau rinkitės stambialapes, tokias kaip „Hosta Sieboldiana“. Jų lapai yra daug kietesni ir šliužams sunkiau juos graužti. Piktžolių ravėjimas taip pat gali padėti išvengti šliužų, mat šios yra puiki jų slėptuvė.

Šiuo straipsnio autoriaus patarimai neverti dėmesio. Geriau nerašytu. Manau bet kuris Lietuvos sodininkas mėgėjas duotu vertingiasnius patarimus. Geriausiai butu, kad tie ,kas parenka straipsnius kurios nori publikuoti , bent kiek tai butu informuoti šioje srityje, arba kreiptusi i konsultacijos ir tuos specialistus, kurie apie tai kaž ka nusimano.
Neverta net sodinti nes grynai iš tos pačios serijos kad pomidorai atbaido skruzdėles ir ką šiltnamyje jų pilna šalia pomidorų tai galiu garantuoti kad nei tie rozmarinai nei dar varlės nei dar kazkas tikrai nepadės.Dar prie to pačio galiu pridėti neverta žaisti ir su kiaušinių lukštais, šliaužia ir per juos,tiesiog lėčiau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų