REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Iš Lentvario kilusios Justinos piešiniai pribloškia kitus: atskleidė sėkmės paslaptį (nuotr. asm. archyvo)

Šiais laikais visur naudojant technologijas, daugelis hobių persikelia į skaitmeninę erdvę. Iš Lentvario kilusi Justina Andrega sako, kad labiausiai jai patinka piešti tai, kas sudėtingiausia – žmonių veidus. Jau antrus metus Instagram platformoje ji bando įvaldyti skaitmenines iliustracijas.   

8

Šiais laikais visur naudojant technologijas, daugelis hobių persikelia į skaitmeninę erdvę. Iš Lentvario kilusi Justina Andrega sako, kad labiausiai jai patinka piešti tai, kas sudėtingiausia – žmonių veidus. Jau antrus metus Instagram platformoje ji bando įvaldyti skaitmenines iliustracijas.   

REKLAMA

„Dažniausiai piešiu portretus, jei ką kita piešiu – tai tik sau. Esu sau pasidariusi ir freską namie, o žmonėms tai dažniausiai atitenka portretai. Labai ilgą laiką mėgau piešti kažką su veidais, ypač plaukus, kad matytųsi veido bruožai ir tai pradėjo labai atsispindėti mano kūryboje. 

Man visą laiką norisi padaryti kažką gražiau, tobulėti ir vis dominuoja tie portretai“, – apie poreikį piešti veidus kalba moteris.  

REKLAMA
REKLAMA

Pieštukai bei kūryba Justiną lydi nuo pat mažens – dar pirmoje klasėje mokytojai pastebėjo jos talentą, o jau tada ji piešė gražiau už gerokai vyresnį brolį.  

REKLAMA

„Pradėjau piešti labai anksti – dar pradinėse klasėse mokytojai pastebėjo, kad turi kažkokį talentą, sugebu piešti ir tuo metu piešiau dar gražiau, nei mano brolis, už mane vyresnis ketveriais metais ir tėvai, nieko nelaukę, nuvedė mane į dailės mokyklą.  

Ten mokiausi penkerius metus tapyti, kompozicijos, ir dailės istorijos kažkiek teko pasimokyti. Per visą dvyliką metų, kol mokiausi, visą laiką piešiau. Dalyvaudavau olimpiadose, o užaugus viskas kažkaip ir pasimiršo – atsirado darbas, šeima ir visiškai apie tai nebegalvojau.  

REKLAMA
REKLAMA

Bet taip išėjo, kad vėliau grįžau prie šitos veiklos“, – kūrybos pradžią apibūdina ji.  

Su kiekvienu darbu vis tobulėja 

Dabar Justinos „Instagram“ puslapyje galima pasigrožėti šaržais, meistrų portretais. Moteris yra nupiešusi pačių įvairiausių Lietuvos įžymybių: buvusią krepšininkę Dalią Belickaitę, Oksaną Pikul, nuomonės formuotoją Karoliną Meschino bei daugybę kitų veidų.  

Moteris prisimena, kad pirmasis toks piešinys buvo padarytas prieš 5 metus – tada, neradusi tinkamų šaržų kortelių vestuvėms sugalvojo pasidaryti pati.

„Pamenu, kad kai su vyru prieš penkerius metus planavome vestuves, labai norėjau šaržų kortelių, bet didelės kainos kažkaip atbaidė mane. Ir vyras man pradėjo sakyti, kad pabandyčiau pati, kadangi rinkodarą studijavau, moku piešti ir su photoshop’u dirbti moku.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip ir gavosi, kad vestuvėse piešiniai buvo mano šaržai, kažkiek tiesiog pakoreguotos nuotraukos. Vėliau išėjau motinystės atostogų, daug laiko buvo ir, imdama pavyzdį iš kitų žmonių, kuriuos mačiau, pradėjau aš kažkaip pirmuosius rimtesnius savo darbus.“

Pirmieji portretai – žymių lietuvaičių Karolinos Meschino, draugų, meistrų portretai, kuriuos Justina dabar vos spėja piešti.

„Pačius pirmus darbus dariau tiesiog žinomų žmonių, tos pačios Karolinos Meschino – taip žaidžiau su rinkodara, kadangi jos pasidalina tuo piešiniu ir taip mano auditorija kyla. Vėliau visiškai nedariau reklamos, nes ėjo savaime užsakymai“, – kalba Justina.  

REKLAMA

Tekdavo dirbti ir naktimis 

Iliustracijų kūrėja užsimena, kad su mažais vaikais namuose dirbti sudėtinga. Dėmesį į darbus dienų metu sutelkti sunku, todėl, stengdamasi tilpti į terminus ji piešdavo naktimis.  

„Su vaiku namie sudėtinga kartais piešti planšete, nes ir jai pačiai ta planšetė labai įdomi. Prieš pradedant mergaitei eiti į darželį, labai turėdavau laiką derinti su ja, o pradėjus lankyti darželį galiu laisvai dirbti namuose. Anksčiau net naktimis teko piešti, kad spėčiau į terminus“, – dalinasi ji. 

Paklausus, ar naktį padaryti portretai nepraranda kokybiškumo, ji patikina – naktį dirbti niekas netrukdo.  

REKLAMA

„Naktimis darbas ramesnis, nes visi miega, kas penkias minutes niekas netrukdo. Naktimis gali ramiai atsisėsti ir tam skirti porą valandų be trukdžių. Paprastai be 5 valandų portretui neapsieinu, turiu tokių, kuriuos piešiau net 14 valandų“, – dalinasi moteris.  

Vyresni mėgsta šaržus, jaunesni  dailius portretus 

Justina piešia šaržus bei paprastus žmonių portretus. Kad iliustracija atrodytų realistiška, ji naudoja nuotraukas, kuriose žmonių mimikos ji nekeičia: „Iš pradžių man tiesiog reikia žmogaus veido nuotraukos. Aš nekoreguoju mimikos – nors anksčiau manęs prašydavo kilstelėti lūpas ar akis padidinti.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet su laiku supratau, kad darant net ir mažas korencijas dingsta panašumas, tai dėl to nustojau koreguoti mimikas, dabar galiu pasitelkti kūrybiškumą piešiant aprangą, aksesuarus iš kitos nuotraukos ar aprašymo.“

Net tarp skaitmeninių portretų aiškėja tendencija – vyresni žmonės mėgsta išdidintas detales, veidus, kiti nori atrodyti ypač gražiai.  

„Vyresni žmonės labiau mėgsta šaržus - didelės detalės, dideli veidai, kuo daugiau elementų, o jaunimas kuo labiau nori atrodyti gražiai – didelės akys, blakstienos. Dauguma žmonių renkasi tokius paprastus portretus.“

Geriausias kritikas – vyras  

Moteris pastebi, kad žmonės dažniausiai renkasi panašius portretus, kuriuos mato socialiniuose tinkluose: 

REKLAMA

„Neseniai visai buvo tokia tendencija užsisakyti meistro iliustracijas - vizažistų, kurie plaukus, nagus daro. Dabar kažkaip pastebėjau, kad tendencijos priklauso nuo to, kokį darbą įkeliu – neseniai įkėliau porinį portretą, tai labai padaugėjo jų. Dažniausiai renkasi dovanoms, būna tik pavieniai, kurie sau paprastus portretus renkasi“, – pastebi ji.  

Sudėtingumas kūrėjos neatbaido, o priešingai – skatina dar labiau stengtis. 26-erių moteris sako, kad smagiausia – piešti veidą. Geriausias jos pagalbininkas ir kritikas yra vyras, kuris visada pastebi klaidas.  

„Labiausiai mėgstu piešti veidą, bet jis, žinoma, yra ir sudėtingiausias. Yra asmenų, kurie turi standartinius veido bruožus, kuriuos kad ir kaip nupieštum, vis vien bus panašūs. O kartais būna nupieši veidą, atrodo kaip ir viskas identiška, bet kažkas ne taip. Tada vyras mano geriausias konsultantas, visada pasako, kas ne taip“, – šypsosi pašnekovė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų