REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai įsisuko į pasipiktinimų ir konfliktų verpetą. Partija jau kurį laiką bando grasinimais suvaldyti Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko iniciatyvą patvirtinti su Vyriausybe nesuderintą pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo ir kultūros paslaugoms.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai įsisuko į pasipiktinimų ir konfliktų verpetą. Partija jau kurį laiką bando grasinimais suvaldyti Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko iniciatyvą patvirtinti su Vyriausybe nesuderintą pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo ir kultūros paslaugoms.

REKLAMA

Tuo metu ketvirtadienį visiškai netikėtai Seime buvo priimtas Liberalų sąjūdžio Andriaus Bagdono siūlymas taikyti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą įmonėms, įsigyjančioms iki 50 tūkst. eurų vertės elektromobilius.

Kaip pasakoja konservatoriai, šitoks koalicijos partnerių elgesys siaubingai papiktino premjerę Ingridą Šimonytę, kuri prie savų kolegų pareiškė, kad biudžeto nuostolius dėl šio sprendimo Liberalų sąjūdis galės pasidengti iš asignavimų, skirtų Liberalų sąjūdžio politikų vadovaujamos ministerijoms.

„Jeigu biudžetas dėl to sprendimo nebus pakoreguotas, tai neišvengiamai taip ir būtų. Tai kaip tik apima Aplinkos ministerijos ir Susisiekimo ministerijos sritis. Tai natūralus dalykas, jeigu nukrenta tokie nenumatyti dalykai į biudžetą. Turi jie būti kažkaip sprendžiami“, – portalui tv3.lt sakė konservatorių atstovas, frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

REKLAMA
REKLAMA

Aplinkos ministerijai vadovauja Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas, o Susisiekimo – Laisvės partijos deleguotas Marius Skuodis. 

J. Razma teigia, kad su Liberalų sąjūdžiu ne vieną kartą kalbėta, jog su pasiūlymu dėl elektromobilių reikia palūkėti. Bet jis spėja, kad liberalams atidėliojimas tikriausiai įgriso, todėl jie pradėjo stumti klausimą aktyviau ir pasirėmė opozicija priimant sprendimą Seime. Iš viso biudžetui tai turėtų kainuoti apie 2 mln. eurų, bet konservatoriai labiausiai baiminasi, kad tai taps precedentu kitoms išimtims. Esą kodėl A. Bagdonas gali prastumti savo lengvatas, o M. Majauskas negali?

REKLAMA

„Turbūt Vyriausybė turi nuogąstavimų žiūrėdama į tolimesnę ateitį, kai elektromobilių pardavimai žymiai išaugs ir tos prarandamos pajamos bus ne 2, o 10 mln. eurų ar net daugiau. Pagaliau, tai precedento klausimas: jeigu padarai vieną išlyginą dėl PVM lengvatų, tai tuoj entuziastų gali atsirasti kitose srityse, kurie įrodinės, kad tai ne mažiau jautrūs atvejai nei kad elektromobiliai. Tai ir ta prasme nėra gerai atidaryti tokį dalyką“, – sakė J. Razma.

Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, kurios leistų taikyti lengvatą įmonėms, įsigyjančioms iki 50 tūkst. eurų vertės elektromobilius, dar 2021 m. gegužę pasiūlė septyni parlamentarai: jau minėtasis A. Bagdonas, taip pat Romualdas Vaitkus, Virgilijus Alekna, Edita Rudelienė, Simonas Gentvilas iš Liberalų sąjūdžio bei Mindaugas Skritulskas iš konservatorių ir Robertas Šarknickas iš valstiečių žaliųjų.

REKLAMA
REKLAMA

Gentvilas: konservatoriai nesikalba

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas sako, kad kai projektas buvo pristatytas, konservatoriai jį greitai Seime užblokavo. „Tada aš nuėjau pasitarti su I. Šimonytė ir Gintare Skaiste, kodėl čia taip blokuoja. Sako, mes čia padarysime kitaip. Na, gerai, darys tai darys. Mūsiškiams perdaviau, kad Vyriausybė darys kažkaip kitaip. Bet niekaip nedarė. Taigi išvada tokia: šitas projektas nėra niekaip susijęs su 2023 metų biudžetu, nes jis registruotas ir pradėta svarstyti gerokai anksčiau“, – teigia politikas.

Praėjusią savaitę liberalas A. Bagdonas, sutaręs su frakcija, pateikė siūlymą įtraukti klausimą į darbotvarkę frakcijos vardu, klausimas buvo įtrauktas, bet konservatoriai priėmimo etape ištraukė balsavimo korteles, todėl įstatymo pataisos priimti nepavyko. Šią savaitę liberalas seniūnų sueigoje vėl domėjosi, kodėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatos pataisa elektromobiliams nėra įtraukta į darbo planą, sueiga nutarė patenkinti Seimo nario prašymą, o galutiniame balsavime A. Bagdono iniciatyvą parėmė ne tik didžioji dalis Liberalų sąjūdžio frakcijos, bet ir Laisvės partijos frakcijos parlamentarai bei opozicija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš pats, matydamas, kad kyla žiežirbos, nekišau pirštų ir nedalyvavau šio projekto balsavimuose, bet reikia pripažinti: jis niekaip nesusijęs su šiuo biudžetu. Dar daugiau – buvo pasakyta, kad išspręs kažkaip kitaip. Na, gerai, elektromobilių klausimą sprendžia kitaip, bet turėjo ir su mumis konsultuotis tie patys konservatoriai“, – svarsto E. Gentvilas.  

„Jeigu mes čia dėl kiekvieno atvejo rausimės plaukus ir sakysime, kad griuvo koalicija, tai čia irgi, atleiskite, ne veikimo metodas“, – pridūrė politikas, bet pripažino, jog iš A. Bagdono pusės būta tam tikro neatsargumo, nes priėmimo metu remtasi opozicijos balsais.

„Bet, žinote, vietoje to, kad pasižiūrėtų į mažuosius koalicijos partnerius su pagarba ir pažadėtą dalyką spręstų vienaip ar kitaip (niekas nepyktų, jei būtų ir atmetę), jie nesprendė niekaip. O dabar su opozicijos pagalba užteko įtraukti į darbotvarkę, konservatoriai pralaimėjo ir dabar tragedija – liberalai neištikimi. Bet mes neturime santuokos įžadų, mes turime tik koalicijos sutartį, kur parašyta, jog turime konsultuotis. Neteisindamas kai kurių savo kolegų, aš neteisinu ir konservatorių, kurie, vietoje to, kad šnekėtųsi, nesišnekėjo, o dabar kelia dramas, kurios yra vos 2 mln. eurų vertės“, – reziumavo E. Gentvilas.

REKLAMA

Politikas teigia, kad jam susidarė įspūdis, jog konservatoriai numojo ranką į mažųjų koalicijos partnerių iniciatyvą, esą ką čia sukti galvą. „Yra ir kitas dalykas: mums konservatorių partijos prezidiumas ar priežiūros komitetas nėra pateikęs nurodymų neteikti projektų. Mums tai negalioja. Jie gal įsivaizduoja, kad automatiškai: jeigu galioja Majauskui, Starkevičiui ir visai jų frakcijai, gal galvoja, kad galioja ir mums? Na, mums negalioja. Aš pats žiūriu per koalicijos stabilumo prizmę ir nebalsavau nei įtraukiant į darbotvarkę, nei priimant, bet kolegų jaunatviško entuziazmo aš negaliu sustabdyti“, – pridūrė E. Gentvilas. 

REKLAMA

Kaip žinoma, konservatoriai šiuo metu bando sustabdyti savo kolegą, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką M. Majauską, kuris su kolegomis pasiūlė ir paskui komitete pritarė pridėtinės vertės mokesčio lengvatai maitinimo ir kultūros paslaugoms. Konservatorių prezidiumas, taikydamas specialiai M. Majauskui ir kitiems kolegoms, įpareigojo frakcijos narius Seime palaikyti Vyriausybės parengtą kitų metų biudžeto projektą ir su juo susijusius teisės aktų projektus, taip pat neteikti bei nepalaikyti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų.

Kaip įspėjimas M. Majauskui ir kitiems kolegoms buvo priimtas partijos priežiūros komiteto sprendimas, įpareigojantis parlamentarą atsiimti su Vyriausybe nesuderintus siūlymus arba, priešingu atveju, trauktis iš Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų. 

Tarybinis Tarpdantis
Tarybinis Tarpdantis
Transgenderines Kumeles šlaunys, kaip pas kuiną jau. Bando ciniskai zvengdama ispausti kumeliska sypsena, nuo kurios tik pykina.
Tikiuosi, kad sekančiuose rinkimuose konservatoriai gaus absoliučią daugumą, ir galės likę dabarties koalicijos partneriai "kukuoti" kitur. O laimėjimui yra pilnas pagrindas, nes konservatoriai puikiai pasirodė dabartinėje valdžioje.
Žiurkės pešasi bačkoje
Žiurkės pešasi bačkoje
Man patinka, kad šimonytes arogancijos paragavo jos partneriai. Gerai, kad draskosi dėl PVM lengvatų turtuoliams, kurie nori pirkti elektromobilius. Lietuvos rinkėjai pamatys kuo rūpinasi liberastai ir koncervai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų