REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalyje jau nebe pirmą dieną spaudžiant šaltukui pradėjo storėti ir vandens telkinius sukaustęs ledas. Ant jo traukia ne vienas poledinės žūklės mėgėjas, tačiau kaip elgtis ant ledo su meškere pirmą kartą, žino ne kiekvienas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirinkite vandens telkinį

Pirmas dalykas, kurį turi nuspręsti poledinės žūklės naujokas, – pasirinkti šiai žvejybos rūšiai tinkamą vandens telkinį. Tai padaryti nesunku. Jei vandens telkinyje žuvies buvo vasarą, tai jos čia netrūks ir šaltuoju metų laiku.

REKLAMA

Bet žiemą, vandens telkinius sukausčius ledui, žuvų elgesys pasikeičia: pakinta jų reakcija, maitinimosi įpročiai. Pavyzdžiui, dėl didžiulio sniego sluoksnio ant ledo į vandenį patenka mažiau šviesos. Todėl lėčiau pradeda augti vandens augalai, mažėja vandenyje ištirpusio deguonies. Žuvys tampa apatiškesnės ir vangesnės, nes visą energiją eikvoja tam, kad išgyventų, o ne judėtų ir maitintųsi.

Ežerai, kuriuose vasarą gausu vandens augmenijos, paprastai būna ganėtinai seklūs. Juose mažai vietų, kuriuose būtų pakankamai deguonies, tad žiemą šiuose vandens telkiniuose išgyvena labai nedaug žuvų. Jos būruojasi tose vietose, kur deguonies lygis artimiausias normaliam. Būtent tokias vietas eketei iškirsti turėtų pasirinkti ne tik pradedantysis, bet ir patyręs žvejys.

REKLAMA
REKLAMA

Naujokams užlipus ant ledo svarbiausia atsiminti, kad eksperimentuoti neverta, reikia eiti žvejoti ten, kur daugiausia žuvies. Tokią vietą rasti nesunku – ji visa būna nusėsta kolegų žvejų.

Neverta ieškoti

Kitais būdais rasti žuvingų vietų gana sunku. Kaip jau minėta, žiemą vienintelis žuvų poreikis – rasti pakankamai maisto, kad išgyventų. Todėl ieškodamos maisto žuvys stengiasi neišnaudoti visos turimos energijos, ją tausoti, todėl ir juda rečiau.

Ieškant žuvų būriavimosi vietų žiemą, reikia žinoti, kad žuvims dėl maisto tenka konkuruoti, todėl jų bus ten, kur ledas švariausiais, neužpustytas. Ne pirmą žiemą ant vandens telkinių ledo sėdintys meškeriotojai teigia, kad net triukšmas, kuris sukeliamas gręžiant eketę, atbaido žuvis, tačiau vos tik triukšmas liaujasi, žuvys grįžta į tą pačią vietą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu pasirengti

Poledinė žūklė nereikalauja didelių investicijų. Pirmiausia reikia nuspręsti, kiek laiko šiam pomėgiui skirsite. Jei poledine žūkle užsiimsite tik laisvomis dienomis, įsigykite standartinę šios rūšies žūklei skirtą meškerę. Tokių galima rasti bet kurioje specializuotoje parduotuvėje. Jų meškerykočiai paprastai gaminami iš stiklo pluošto, ilgis – apie 60 cm. Ritė būna maža. Svarbiausia į poledinę žūkę nepamiršti pasiimti atsarginės plūdės, įvairaus jauko, kabliukų, svarelių ir kitų žvejybos reikmenų. Nederėtų pamiršti ledo grąžto ir masalo.

REKLAMA

Ne mažiau svarbu poledinei žūklei pasiruošti ir pačiam. Patogūs drabužiai poledinei žūklei skiraisi nuo tų, kurie naudojami kitokios žvejybos metu. Svarbiausia – nesušalti. Vis dėlto per daug šiltai rengtis neverta, nes kol pasiekstie žvejybos vietą ir ją pasiruošite, gali tekti nemažai paprakaituoti. Patyrę žvejai pataria turėti keletą drabužių.

Išsiruošę į pirmąją poledinę žūklę nepersistenkite. Išeikite anksti rytą ir žvejokite iki pusiaudienio. Jei žuvys kibs, laimikio iki to laiko turėsite pakankamai.

Marius Eidukonis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų