• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Independent“: Airija? Puiki šalis nusikaltėliui

G. Želvio žmogžudystė yra dar vienas užsieniečių nusikaltėlių invazijos į Airiją signalas

Mūsų negriežta teisingumo sistema ir toliau traukia nusikaltėlių gaujas iš užsienio, kurios plėšia ir apgaulės būdu traukia pinigus iš milijonų žmonių ir firmų kiekvienais metais, rašo Jimas Cusackas portale „Independent.ie“.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai įvykdyta lietuvio gangsterio Gintaro Želvio žmogžudystė Ratkulo (Rathcoole) gyvenvietėje Dublino grafystėje yra dar vienas užsieniečių nusikaltėlių invazijos į Airiją signalas. Jie yra įsitraukę į visokiausią nusikalstamą veiklą, pradedant organizuotu elgetavimu ir baigiant aukštosiomis technologijomis.

REKLAMA

Policijos pareigūnai teigia, kad juos čia traukia, kaip jie patys sako, nuostabi negriežta teisingumo sistema ir maža rizika, kad bus sučiupti.

Želvys buvo laikomas svarbiausiu nusikaltėliu. Prieš metus jis buvo paleistas iš kalėjimo, kuriame atsėdėjo septynerius metus už pinigų prievartavimą iš nieko blogo nepadariusių lietuvių Monaghane ir kitose grafystėse. 2008 metais jis taip pat buvo nuteistas kalėti keturis mėnesius už policininkės įžeidimą Šiaurės Dubline. Prieš atvykdamas čia G. Želvys pabėgo iš kalėjimo Lietuvoje, kur sėdėjo už išžaginimą.

REKLAMA
REKLAMA

G. Želvys taip pat užsiiminėjo pelningu amatu – mobiliųjų telefonų ir kitokios kontrabandos slaptu gabenimu į Portlaoise kalėjimą, kur turėjo ryšių su Dublino nusikaltėliais. 2007 metais, iki pasodinant, G. Želvys gyveno Celbridge (Kildare grafystė) ir važinėjo 85 tūkstančius eurų kainuojančiu automobiliu „Mercedes CLS“. Policija mano, kad G. Želvį nužudė kiti čia gyvenantys mafijos atstovai iš Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ypatingą sugebėjimą matyti Airiją kaip užsieniečių nusikaltėlių ramybės uostą nustatė Dublino policija praeitais metais, kai buvo suimti trys Nigerijos piliečiai, organizuotos mobiliųjų telefonų vagių ir narkotikų gabentojų grupuotės nariai. Policininkai patikrino trijų suimtųjų telefonus ir viename jų aptiko tekstą, kuris prieš tai buvo išsiųstas į Nigeriją. Jame sakoma: „Atvykite į Airiją. Ši šalis – „nekalta mergelė“. Čia galima pasidaryti daugybę pinigų“.

REKLAMA

Brangių išmaniųjų telefonų vogimas ir išvežimas iš šalies čia yra daugiamilijoninė industrija. Praeitą mėnesį policija paskelbė pranešimą, ragindama žmones nusirašyti savo telefonų IMEI numerius (kodus), kad ji galėtų susisiekti su mobiliojo ryšio operatoriais ir tokiu būdu šie galėtų užblokuoti telefonus Airijoje. Policija nustatė, kad per pirmuosius šešerius praėjusių metų mėnesius buvo pavogta 8000 telefonų.

REKLAMA

Tačiau į šį skaičių neįeina tie telefonai, apie kuriuos buvo pranešta kaip apie pamestus, bet jie, greičiausiai, buvo pavogti. Panašu, kad pavogtų telefonų skaičius yra žymiai didesnis ir siekia dešimtis tūkstančių. „Carphone Warehouse“ (didžiausias Europoje mobiliųjų telefonų mažmeninės prekybos tinklas, turintis per 1700 parduotuvių – Balsas.lt) 2011 metais pranešė, kad gavo vidutiniškai po 380 pranešimų per savaitę apie pamestus ar pavogtus telefonus. Per metus tai sudaro apie 20 000 telefonų.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų