• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Uostamiestyje gyvenančiam Tomui Klimčauskui šešerius metus nepavyksta ištaisyti į gimimo liudijimą neteisingai įrašytos pavardės. Valdininkai pataria teisybės ieškoti teisme, nors klaida minėtame dokumente akivaizdi.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdiečio seneliai, proseneliai ir visi kiti giminaičiai yra Klimčiauskai, tik Tomas ir jo mama dėl valdininkų kadaise padarytos klaidos tapo Klimčauskais. "Klaipėdos savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos atsisako taisyti šią akivaizdžią klaidą", - LŽ skundėsi trečią dešimtį perkopęs vyras.

REKLAMA

Norėdamas įrodyti esąs teisus Tomas kantriai ieškojo papildomų dokumentų Pietų Lietuvoje, iš kur yra kilęs, ir Centriniame valstybės archyve Vilniuje. Vyras kreipėsi ir į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją. Jos pateiktoje išvadoje teigiama, kad taisyklinga pavardės forma - Klimčiauskas.

Nešinas šūsnimi dokumentų, giminaičių antkapių nuotraukomis ir neabejodamas savo sėkme Tomas atėjo į Civilinės metrikacijos skyrių. Tačiau jo prašymas buvo atmestas. Keisčiausi Tomui pasirodė minėto skyriaus darbuotojos Lijanos Lickūnienės žodžiai apie jo pateiktus prosenelių pasus: "Tai jų pavardės netaisyklingos." Valdininkės nesudomino net Tomo argumentas, kad Lietuvių pavardžių žodyne tėra vienintelė šios pavardės forma - "Klimčiauskas".

REKLAMA
REKLAMA

Civilinės metrikacijos skyriaus atsakyme Tomui tvirtinama, kad jo pavardė yra netaisytina, nes esą trūksta tai įrodančių dokumentų: senelio gimimo liudijimo ir senelių santuokos liudijimo.

"Daugybė žmonių Lietuvoje gyvena su neteisingai užrašytomis pavardėmis, ir nieko", - sakė Metrikacijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė. - Taip, jis pateikė daugybę dokumentų, nuorašų, kopijų ir pažymų. Tačiau mums to nepakanka. Vadovaujamės Pavardžių taisymo taisyklėmis, o pagal jas mums trūksta civilinės būklės aktų. Aš nekalta, bet yra tokia tvarka."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot G.Misevičienės, Tomas dar gali išpildyti savo norą - jam reikia kreiptis į teismą. "Jo sukauptus dokumentus teismas gal ir palaikys tinkamais įrodymais. Tada būtume įpareigoti vykdyti teismo sprendimą", - LŽ aiškino valdininkė.

Tomas neatmeta galimybės kreiptis į teismą. "Švaistyti valstybės lėšas dėl vienos raidelės man atrodo didelė prabanga, bet nebematau kitos išeities", - tvirtino jis. Kol kas T.Klimčauskas Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojų veiksmus apskundė uostamiesčio savivaldybės administracijai, kuri šiuo metu atlieka tarnybinį patikrinimą.

Mindaugas MILINIS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų