REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjęs priešakinėse linijose dirbančių medikų skiepijimas Klaipėdos krašte sukėlė nemažai aistrų. Su Covid-19 ligoniais per dvi gydymo įstaigas Šilutėje ir Klaipėdoje dirbanti gydytoja turėjo būti viena iš prioritetinių asmenų, tačiau taip neįvyko ir dėl savo vakcinos reikėjo kaip reikiant pakovoti. Moteris piktinosi, kad daug gydytojų ėjo be eilės ir ne pagal sąrašą, nors per patrankos šūvį prie savęs neprisileido ligonių pandemijos metu, bėgo skiepytis net esantys prastovose.

Prasidėjęs priešakinėse linijose dirbančių medikų skiepijimas Klaipėdos krašte sukėlė nemažai aistrų. Su Covid-19 ligoniais per dvi gydymo įstaigas Šilutėje ir Klaipėdoje dirbanti gydytoja turėjo būti viena iš prioritetinių asmenų, tačiau taip neįvyko ir dėl savo vakcinos reikėjo kaip reikiant pakovoti. Moteris piktinosi, kad daug gydytojų ėjo be eilės ir ne pagal sąrašą, nors per patrankos šūvį prie savęs neprisileido ligonių pandemijos metu, bėgo skiepytis net esantys prastovose.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt medikė papasakojo savo istoriją. Moteris dirba priešakinėse linijose su Covid-19 ligoniniais. Jos pagrindinė darbovietė yra Šilutės ligoninėje, taip pat dirba ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Jos vyras taip pat dirba su Covid-19 pacientais.

Priešakinėse linijose dirbančią gydytoją pribloškė: skiepų neliko – gydytojai puolė be eilės

Gydytoja teigė esanti priblokšta ir sugniuždyta, kai savo kailiu patyrė, kas vyksta Klaipėdos krašte, kai skiepijami pirmieji medikai ir kiti ligoninių darbuotojai nuo koronaviruso.

REKLAMA
REKLAMA

„Atrodo, esame vieni iš prioritetinių asmenų. Kelias dienas laukiame informacijos, aktyviai domimės, bet niekas nieko. Sužinome, kad Šilutėje skiepys pirmadienį, mes sąraše ir džiaugiamės.

REKLAMA

Sekmadienį budžiu Klaipėdos reaktoriuje, klausinėju dėl skiepų, gal pirmadienį ryte skiepys, prašau, kad informuotų, nes po budėjimo norėsis namo, o kelionė iki namų yra 60 kilometrų. Laukiame žinios“,  – savo istorija pasidalino medikė.

Vyras jai pranešė, kad Šilutėje pirmadienį juos turėtų skiepyti tarp 7-8 val. ryto, bet moteris po budėjimo Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje nespėja, vyras vienas namie su mažais vaikais, todėl paprašius laikas perkeliamas trimis valandomis vėliau.

Pirmadienio rytą Klaipėdoje moteris pamainą baigė 8 val. ryto ir nesulaukė jokių žinių dėl skiepų. Po budėjimo medikė skubėjo namo, kad galėtų kartu su vyru pasiskiepyti Šilutėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Namie apsirengiam, dar valandą laiko turime, bet norisi greičiau – tai rengiame vaikus. Tuomet skamba telefonas ir slaugytoja praneša, kad mums skiepų neliko. Daug gydytojų ėjo be eilės ir ne pagal sąrašą, nors per patrankos šūvį neprisileido ligonių ir neatlikinėjo savo pareigų“, – prisiminė gydytoja.

Dirba Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, bet skiepytis nekvietė

Atsidariusi socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą medikė mato, kaip tuo metu Respublikinės Klaipėdos ligoninės administracija skiepijama.

„Kolegos dirbantys su Covid-19 neinformuoti, kas buvo vietoje žino daugiau, todėl širstam. Paskambinom ir pasakė, kad turėjo informuoti ir paskiepyti, bet nežinia, kodėl neinformavo. Atsakingų nebėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skiepų nebėra, bet bus. Po pietų 12 ar 15 val. kas iš arčiau, lekia – gyva eilė, visi skiepijasi – net tie, kas prastovose. Negaila vakcinų kolegoms, tikiuosi, kad užteks visiems – bet tokia gyvuliška tvarka.

Likau „sužavėta“ tokiu koordinavimu. Sovietų sąjunga dar gyva – iš po prekystalio saviems, kiti eilėje, o paskutiniams nebelieka. Liūdesys apėmė. Nebežinau, ar be noriu eiti kautis svetimose kovose“, – teigė medikė.

Tik gydytojai pradėjus bendrauti su žiniasklaida, antradienį ji pranešė, kad pagaliau buvo paskiepyta Šilutės ligoninėje, kur atvežė daugiau vakcinų dozių. Bet iki tol patyrė daug vargo.

SAM: įstaigoms nurodyta pačioms susidaryti prioritetinį sąrašą ir pagal jį skiepyti

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad penkioms koordinuojančioms įstaigoms Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje nurodyta pačioms susidaryti prioritetinį sąrašą ir pagal jį skiepyti. Sprendimas paliktas pačioms įstaigoms.

REKLAMA

Tuomet tos penkios įstaigos jau kalbasi su savo kuruojamomis kitomis ligoninėmis, kur žmonės turi didžiausią riziką užsikrėsti ir sudaro prioritetinius sąrašus, kas pirmiausia bus skiepijami.

Šilutės ligoninė: gal ir nebuvo asmuo paskiepytas pirmąją dieną, bet bus paskiepytas antrąją

Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Tomas Grenoveckas naujienų portalui tv3.lt pakomentavo situaciją.

„Šilutės ligoninės medicinos darbuotojų, kurie tiesiogiai dirba su pacientais sergančiais koronavirusu, skiepijimui skirta 80 vakcinos dozių. Vakcinacijos procesas įstaigoje vyko dvi dienas – gruodžio 28 d. ir gruodžio 29 d.

REKLAMA

Medicinos darbuotojų vakcinavimas prasidėjo gruodžio 28 dieną apie 8 valandą ryto. Tą dieną buvo paskiepyti pirmieji 40 darbuotojų. Šiandien, gruodžio 29-ąją, bus paskiepyta dar 40 medicinos darbuotojų. Tai yra medikai, slaugytojai, jų padėjėjai dirbantys COVID-19 skyriuje, Reanimacijos-intensyvios terapijos, Priėmimo-skubios pagalbos skyriuose bei Mobiliajame patikros punkte ir kiti teikiantys skubią pagalbą.

Informuojame, kad nė vienas asmuo iš administracijos nebuvo paskiepytas. Pats vyr. gydytojo pavaduotojas medicinai, kuris teikia skubią pagalbą, šiuo metu nėra paskiepytas. Jo aiškinimu, jis nesiskiepijo, nes kažkam iš darbuotojų vakcinos reikia labiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia tai, kad visi 80 įstaigos darbuotojų, kurie dirba minėtuose skyriuose bei tie, kurie turi didelę riziką susirgti COVID-19 liga, bus paskiepyti. Iš šių, nėra eiliškumo, kuris pirmas medikas turi būti paskiepytas. Džiaugiamės, kad 80 vakcinos dozių gauta ir jos, galima sakyti, rezervuotos konkrečiam žmogui, todėl visi, kurie priklauso prioritetinėms grupėms, ir bus paskiepyti.

Darbuotojai skiepijami jiems patogiu laiku. Tikrai nėra taip, kad pirmiausia paskiepijami tik visi COVID-19 skyriaus darbuotojai, o kai jie paskiepyti tik tada pavyzdžiui, Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus personalas. Taip pat nesvarbu, ar darbuotojas užima skyriaus vedėjo pareigas, ar ne.

REKLAMA

Skiepijami minėtų skyrių darbuotojai, taip pat budintys gydytojai, kurie teikia skubią pagalbą, konsultuoja pacientus Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.

Darbuotojai, kurie nepriklauso prioritetinėms grupėms, neteikia skubios pagalbos, ir nebus šiuo metu skiepijami.

Aišku, iš pradžių galvojome, kad gausime 80 vakcinų tą pačią dieną, bet gavome per dvi dienas, tad gal ir nebuvo asmuo paskiepytas pirmąją dieną, bet bus paskiepytas antrąją.

Kalbant apie poreikį, prašėme 84 vakcinų medicinos darbuotojų skiepijimui, tačiau gavome 80.

Respublikinė Klaipėdos ligoninė: ji užsirašė dviejuose ligoninėse, bet taip neturėtų būti

Respublikinė Klaipėdos ligoninė taip pat pakomentavo situaciją naujienų portalui tv3.lt.

„Prieš laukdami skiepų išplatinome klausimyną, kad visi darbuotojai pasirašytų, kas nori vakcinuotis. Ši gydytoja užsirašė ir savo pagrindinėje ligoninėje Šilutėje, ir pas mus. Ko tikriausiai neturėtų būti.

REKLAMA

Lietuva gavo tik 10 tūkst. vakcinų dozių, tos dozės skirstomos pagrindinėms ligoninėms, o jos skirsto į kitas ligonines.

Galima daryti prielaidą, jei ji užsirašė dviejuose ligoninėse – tai kažkas norėjęs vakcinos gali jos netekti. Bet taip neturėtų būti. Visa problema buvo Šilutės ligoninėje.

Pirmu atvežimu mes gavome 70 dozių ir 70 darbuotojų buvo paskiepyta. Iš viso per vakar dieną buvo paskiepyta 140 darbuotojų. Žmonės skiepijami pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą prioritetinių skyrių sąrašą, į kurį patenka reanimacijos darbuotojai, teikiantys skubiąją pagalbą, dirbantys su Covid-19 pacientais.

Vienu metu paskiepyti visų darbuotojų, kurie pageidavo – neįmanoma. Mes priklausome nuo dozių, kurias mums atveža. Vakcinacijai numatytos trys dienos ir visi, kurie užsirašė, norėjo – tai visi bus paskiepyti, bet ne per vieną dieną, o per tris dienas.

Tai žmogaus sąžinės reikalas ir man atrodo, kad natūralu, jei tu dirbi pagrindinėje darbovietėje – tai ir pretenduoji pagrindinėje, o ne ten, kur uždarbiauji kaip pagalbinėje“, – teigė ligoninės viešųjų ryšių atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų