• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po netikėtos praėjusių metų roko grupės pabaisų "Lordi" pergalės šį savaitgalį į Eurovizijos dainų konkursą grįš kontroversija ir vaizduotė, bet nėra abejonių, kad scenoje vyraus žavesys.

REKLAMA
REKLAMA

Trumpos suknelės ir ilgi sijonai, rožiniais ir žėrinčiais rūbais vilkintys transvestitai, tamsaus gymio Lotynų Amerikos dainininkai ir daug išpūstų plaukų: šeštadienio vakarą Helsinkyje susirungs 42 atlikėjai, o maždaug 120 mln. žiūrovų visoje Europoje galės balsuoti už labiausiai jiems patikusius.

REKLAMA

Europos lažybų punktuose favoritėmis laimėti konkursą laikomos Serbija, Švedija ir Baltarusija.

Serbų atstovė 23 metų Marija Serifovič atliks dainą "Molitva", kurioje dainuojama apie neaiškumą tarp Dievo ir žmogaus.

Žavesys ir gilios iškirptės būdingos Moldovos atstovei Natalijai Barbu su daina "Fight", olandei Edsiliai Romley (Edsilijai Romli) su kūriniu "On Top of the World", Portugalijos Sabrinai ir jos dainai "Danca Comigo", Makedonijos dainininkei Karolinai ir jos "Mojot Svet" bei norvegei Guri Schanke (Guri Skankei) su Lotynų Amerikos stiliaus daina "Ven A Bailar Conmigo".

REKLAMA
REKLAMA

Izraelis, Šveicarija, Islandija ir Kroatija į konkursą įneš šiek tiek roko, o Baltarusija, Danija, Lenkija, Švedija ir Ukraina savo viltis susiejo su radijo stotims tinkančia popmuzika.

Danija ir Ukraina surengs spalvingiausius šou, nes abiem šioms šalims atstovauja transvestitai su žvilgsnį traukiančiais apdarais.

Danų transvestitas Peteris Andersenas, pasivadinęs "Drama Queen", bus pasidabinęs kabareto stiliaus plunksnų karūna, o ukrainietis Verka Serdiučka (Andrijus Danylka) pasirodys apsirengęs metalo spalvos drabužiais ir ant galvos užsidėjęs žvaigždę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV muzikinio savaitraščio "Billboard" žurnalistas Fredas Bronsonas favorite laimėti konkursą laikė Serbiją, tačiau jis dar išskyrė Šveicariją ir Andorą.

"Serbija šiemet yra labai stipri, bet nuo jos neatsilieka ir Andora", - sakė jis.

F.Bronsonas buvo patenkintas ir šių metų atlikėjų sąrašu.

"Šiemet turime gerą kokybę ir labai skirtingus stilius - "new age", popmuziką ir netgi svingą, kurį atliks Vokietijos grupė", - sakė jis.

Pernai Euroviziją netikėtai laimėjo Suomijos metalo grupė "Lordi". Rokeriai, atlikę kūrinį "Hard Rock Hallelujah", vilkėjo kraujo ištroškusių siaubūnų kaukėmis.

REKLAMA

Šiais metais šveicarų dainininkas DJ Bobo, 2003 metais išleidęs vasaros hitą "Chihuahua", paseks "Lordi" baisūnų pėdomis su daina "Vampires are Alive". Šį kūrinį pasmerkė tūkstančiai dešiniojo sparno krikščionių, pavadinę jį satanistiniu.

Šveicarijos Evangelijos aljansas teigė, kad ši daina yra tamsaus turinio, skatinančio jaunus žmones žudytis.

Izraelis, kuris jau pateko į laikraščių puslapius, kai 1998 metais į Euroviziją pasiuntė transeksualą "Dana International", šiais metais vėl sukėlė debatus su politine daina, nukreipta prieš branduolinius ginklus.

REKLAMA

Dainoje "Push the Button" grupė "Teapacks" perspėja apie "taktinius puolimus ir fanatiškus režimus". Kai kurie apžvalgininkai šią dainą interpretavo kaip užuominą į griežtosios linijos Irano prezidentą ir jo branduolines ambicijas, tačiau pati grupė neigė, kad daina yra apie konkrečią šalį.

"Manome, kad tai yra natūrali daina mūsų laikais, kai gyvename su teroru", - teigė pagrindinis grupės vokalistas Kobis Ozas.

Prancūzijai šiais metais atstovauja grupė "Fatals Picards", kurios nariai vilkės dizainerio Jeano-Paulo Gaultier (Žano Polo Gotjė) kurtais drabužiais. Jų daina "L'amour a la Francaise" atliekama prancūzų ir anglų kalbomis ir atspindi, kūrėjų teigimu, "prancūzų romantiką" bei "roko muziką pradedantiesiems".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį per finalą pasirodys keturios šio konkurso įkūrėjos Vokietija, Ispanija, Prancūzija ir Didžioji Britanija, 2006 metais į pirmąjį dešimtuką patekusios šalys ir dar šešios valstybės iš ketvirtadienio pusfinalio.

Nuo 1956 metų rengiamą konkursą septynis kartus laimėjo Airija, tapusi pačia sėkmingiausia Eurovizijos dalyve. Po penkis kartus pirmąją vietą užėmė Prancūzija, Liuksemburgas ir Didžioji Britanija.

Euroviziją laimėję atlikėjai dažnai tikisi išgarsėti tarptautiniu mastu, tačiau nesėkmę yra patyrusios tokios tarptautinės žvaigždės kaip Olivia Newton-John (Olivija Niuton-Džon) ir Julio Iglesias (Chulijas Iglesias).

Švedų superžvaigždės ABBA išgarsėjo visame pasaulyje, kai 1974 metais laimėjo Euroviziją su hitu "Waterloo". Euroviziją 1990 metais taip pat laimėjo italų dainininkas Toto Cutugno (Totas Kutunjas), o 1988 metais - popmuzikos žvaigždė Celine Dion (Selin Dion).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų