REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Hillary Clinton ketvirtadienį priėmė Demokratų partijos nominaciją į Baltuosius rūmus, vaizduodama save nenuilstančia žmonių gynėja ir atmesdama savo varžovo Donaldo Trumpo pateikiamą tamsų Amerikos paveikslą.

Hillary Clinton ketvirtadienį priėmė Demokratų partijos nominaciją į Baltuosius rūmus, vaizduodama save nenuilstančia žmonių gynėja ir atmesdama savo varžovo Donaldo Trumpo pateikiamą tamsų Amerikos paveikslą.

REKLAMA

Buvusi valstybės sekretorė, pridėjusi ranką prie širdies, buvo entuziastingai sveikinama tūkstančių delegatų, kai įžengė į Demokratų nacionalinio suvažiavimo sceną Filadelfijoje.

H.Clinton atkartojo šio suvažiavimo šūkį „Stipresni kartu“, skelbdama, kad jos viso gyvenimo tikslas buvo užtikrinti amerikiečiams galimybę išnaudoti savo talentus ir ambicijas, kad tai padėtų šaliai tapti stipresne. „Taigi, kukliai, ryžtingai ir be gali pasitikėdama Amerikos pažadu, priimu jūsų nominaciją į Jungtinių Valstijų prezidentus“, – sakė ji.

Tapusi pirmąja moterimi, iškelta kandidate į valstybės vadovo postą kurios nors didžiosios JAV partijos, H.Clinton pažadėjo būti „visų amerikiečių“ prezidente – ar jie būtų už ją balsavę, ar ne.

REKLAMA
REKLAMA

68 metų H.Clinton, kuriai buvo būtina užmegzti ryšį su rinkėjais per svarbiausią savo akimirką nacionalinėje scenoje, nusitaikė į respublikonų kandidatą D.Trumpą, peikdama jokios politinio darbo patirties neturintį verslo magnatą dėl baimės kurstymo.

REKLAMA

Prezidentė visiems

H.Clinton didžioji akimirka atėjo aštuoneriais metais vėliau negu ji tikėjosi: jos pirmąjį mėginimą užimti Baltuosius rūmus 2008 metais per demokratų pirminių rinkimų kampaniją sužlugdė Barackas Obama.

Žengusi drąsų žingsnį politinio centro link per kampaniją, kurios metu griežtosios kairės ir griežtosios dešinės stovyklų balsas tapo garsesnis ir aštresnis, H.Clinton pažadėjo „būti prezidente demokratams, respublikonams ir nepriklausomiesiems“.

Per valandos trukmės kalbą geriausiu eterio laiku ji išdėstė planus, kaip turėtų būti pagerinta JAV ekonomika, pabrėždama, kad „tapus prezidente, mano pagrindinė misija bus sukurti daugiau galimybių ir gerų darbo vietų su kylančiais atlyginimais“.

REKLAMA
REKLAMA

H.Clinton žadėjo sutelkti dėmesį į sritis, „kurios buvo per ilgai paliktos nuošalyje ir už nugarų, pradedant mūsų vidinių regionų miestais, baigiant mažais miesteliais, nuo Indėnų krašto iki Anglių krašto“.

Kandidatė, kuri pabrėždavo ketinanti daugelyje sričių remtis B.Obamos politikos pagrindu, žengė drąsų žingsnį, sakydama, kad ekonomika „dar neveikia kaip turėtų“.

H.Clinton kalba demokratams, susirinkusiems Filadelfijoje į savo partijos suvažiavimą, visų pirma buvo sutelkta į bene pagrindinę jos silpnąją vietą prieš lapkritį vyksiančius rinkimus: griežtą viešąjį įvaizdį, suformuotą per dešimtmečius trukusią įnirtingą politinę kovą. „Kai kurie žmonės tiesiog nežino kaip mane vertinti, – ji sakė demonstruodama atvirumą, neįprastą Amerikos politikai. – Tiesa, kad per visus tuos viešosios tarnybos metus, tarnybos reikalai man visuomet būdavo lengvesni negu viešoji dalis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kalbėdama apie savo įsitikinimą, kad principai yra aukščiau politikavimo, H.Clinton liko nepalenkiama.

„Tai tiesa – mane baugina detalės“, tokios kaip geriamajame vandenyje leistinas švino kiekis, ar receptinių vaistų kainos, sakė ji.

„Tai nėra vien detalės, jeigu jos susijusi su tavo vaiku, su tavo šeima“, – aiškino H.Clinton.

Išgirdo Sanderso šalininkų balsą

Ji taip pat nusitaikė į D.Trumpo pateikiamą niūrų Amerikos paveikslą.

„Jis nori atskirti mus nuo pasaulio ir vienus nuo kitų“, – H.Clinton sakė per Demokratų partijos suvažiavimą, šaipydamasi iš D.Trumpo pareiškimo, kad jis vienintelis gali „pataisyti“ šalį.

REKLAMA

„Jis nuvedė Respublikonų partiją nuo „Rytas Amerikoje“ iki vidurnakčio Amerikoje“, – sakė ji, turėdama omenyje plačiai žinomą 1984 metų optimistinę Ronaldo Reagano prezidentinės kampanijos politinę reklamą.

„Jis nori, kad mes bijotume ateities ir vieni kitų“, – pridūrė H.Clinton.

Ji taip pat pasiūlė susitaikyti su tais, kas remia jos varžovą Bernie Sandersą, sakydama, kad jų balsas buvo išgirstas, nors pavieniai nepasitenkinimo šūksniai tebeaidėjo Filadelfijos sporto arenoje. „Noriu padėkoti Bernie Sandersui... Ir noriu, kad visi jūsų šalininkai čia ir šalyje žinotų, jog išgirdau jus, – sakė H.Clinton. – Jūsų reikalas yra mano reikalas.“

REKLAMA

„Nusinešiu visus jūsų balsus ir istorijas su savimi į Baltuosius rūmus“, – teigė ji, pridūrusi, kad jos administracija įgyvendintų kai kurias B.Sanderso siūlytas priemones.

„Būsiu prezidentė demokratams, respublikonams ir nepriklausomiems, – tikino kandidatė. – Sunkiai suduriantiems galą su galu, siekiantiems (sėkmės) ir sėkmingiesiems. Tiems kurie už mane balsavo ir tiems, kurie nebalsavo. Visiems amerikiečiams.“

H.Clinton sakant kalbą, retkarčiais nuskambėdavo nepatenkintų balsų, daugiausiai protestuojančių B.Sanderso šalininkų, bet juos greitai nustelbdavo H.Clinton stovykla, skanduodama savo kandidatės vardą.

Chelsea Clinton demokratų suvažiavime gyrė „nuostabią, išmintingą ir linksmą“ motiną

Chelsea Clinton ketvirtadienį pamėgino parodyti visuomenei kitą, mažiau žinomą vienos garsiausių ir labiausiai nemėgstamų Amerikos politikos figūrų pusę, kai kreipdamasi į Demokratų partijos suvažiavimo dalyvius pareiškė, kad jos motina, partijos kandidatė į prezidentus Hillary Clinton yra „nuostabi, išmintinga“ ir „linksma“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mėgindama sušvelninti motinos griežtą viešąjį įvaizdį, kurį suformavo ne vieną dešimtmetį trunkantis buvimas nuožmaus politinio karo apkasuose, Chelsea kalbėjo apie H.Clinton kaip apie mamą, kuri vaikystėje skaitė jai knygelę „Goodnight Moon“, ir močiutę, kuri dabar mielai atsitraukia nuo politikos, kad paskaitytų anūkei „Chugga Chugga Choo Choo“.

„Kaskart, kai mama išvykdavo darbo reikalais, o tai, laimei, nutikdavo nelabai dažnai, ji palikdavo man raštelius – po vieną kiekvienai dienai, kai jos nebūdavo šalia“, – sakė Ch.Clinton.

Ji taip pat pasakojo, kaip šeimai gyvenant Baltuosiuose rūmuose, jos mama, tuometinė pirmoji JAV ponia, uoliai stengėsi, kad 1994 metais būtų priimtas įstatymas dėl visuotinės sveikatos priežiūros, tačiau jos pastangos buvo bevaisės.

REKLAMA

„Mačiau tai iš arti. Tai buvo skausminga. Tai sekino. Ji atidavė tam visas savo jėgas, tačiau, kaip visi žinote, pralaimėjo“, – sakė Ch.Clinton.

„Man, kuriai tuo metu buvo 14-a metų, buvo sunku tai stebėti. Tačiau mano mama – ji buvo nuostabi“, – pridūrė ji.

Po šių žodžių Ch.Clinton pakvietė į sceną savo „mamą, didvyrę ir mūsų būsimą prezidentę“, kurios kalba tapo keturias dienas trukusio partijos suvažiavimo kulminacija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų