REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

 Po susitikimo su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Hermanu van Rompėjumi (Herman Van Rompuy) prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmiausiai trumpai pristatė aptartus klausimus. Kaip ir buvo tikimasi, pagrindiniai klausimai buvo susiję su būsimu Lietuvos pirmininkavimu Europos Tarybai.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentė išskyrė pagrindinius darbotvarkės klausimus: skaitmeninė politika, partnerystės iniciatyva ir Europos kaimynystės politiką, bankų sąjunga, energetiką, euro zonos ekonomine politiką, biudžeto klausima ir laukiančias derybas su Europos parlamentu. Tai papildė ir bendrosios diskusijos apie padėtį Europoje ir artimiausius Vadovų Tarybos susitikimus. H. Rompėjus, pasidžiaugęs sėkmingu vizitu, pirmiausiai atkreipė dėmesį, kad Lietuva pirmininkaus Europos Tarybai pati pirmoji is Baltijos šalių, ir tai yra pirmiausiai didžiulė atsakomybė. “Lietuva ateina pirmininkauti labiau sudėtingu laikotarpiu, nes jai teks užduotis suderinti biudžetą, politiniai klausimai kyla, ekonominė situacija taip pat dar nėra stabili. Tačiau esu įsitikinęs, kad jū susidorosite su šia užduotimi.”.- kalbėjo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.

REKLAMA

Jis taip pat pabrėžė, kad ypatingai Europa sveikina Lietuvos iniciatyvą sustiprinti Europos bendradarbiavimą su Sąjungos kaimynėmis. Tikimasi, kad šių metų lapkritį Vilniuje įvyksiančio ES ir rytų kaimynių susitikime, bus pasiektas susitarimas ne tik dėl asociacijos susitarimų, bet ir dėl laisvos prekybos zonų sukūrimo. Galiausiai, pasak H. Rompėjaus, būtina toliau dirbti siekiant gilesnės ekonominės ir politinės integracijos. Kadangi padėtis po krizės jau sparčiai gerėja iki ekonominio stabilumo ir augimo.

REKLAMA
REKLAMA

H. Rompėjus ir D. Grybauskaitė atsakinėdami į klausimus vieningai tvirtino, kad nei rinkimai Italijoje, nei kitos dabartinės problemos neturėtų įnešti sumaišties, nes nors vadovai keičiasi, jie turėtų prisiimti ataskomybę ir priimti atsakingus sprendimus. Taip pat tikimasi, kad Lietuva pasistengs įvykdyti visus ES reikalavimus ir 2015 m. prisijungti prie euro zonos.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų