REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visuomenėje egzistuoja keli mitai apie gyvybės draudimą. Pirma, manoma, kad gyvybės draudimas skirtas tik nuo nelaimingų atsitikimų ir mirties atveju. Antra, gyventojai dažnai tiki, kad gyvybės draudimu svarbiausia drausti vaikus, o ne šeimos maitintoją. Paplitęs mitęs ir tai, kad gyvybės draudimui užtenka standartinių įmokų neatsižvelgiant į šeimos maitintojo gaunamas kasmetines pajamas. Tokias išvadas padarė Lietuvos draudimo įmonių asociacija (LGDĮA), užsakiusi „Vilmorus“ Lietuvos gyventojų apklausą apie gyvybės draudimo mitus.

REKLAMA
REKLAMA

LGDĮA prezidentas Artūras Bakšinskas spaudos konferencijoje teigė, kad geriausiai gyvybės draudimo naudą supranta namų šeimininkės ir jaunos mamos, mažiausiai juo rūpinasi nebaigtą vidurinį išsilavinimą turintys pensininkai.

REKLAMA

„Anksčiau namų šeimininkės buvo uždarytos erdvėje, šiuolaikinės technologijos leidžia susirinkti įvairią informaciją. Tai lemia psichologinės priežastys, nesaugumo jausmas“, - aiškino draudikai.

„Nerimą kelia tai, kad gyventojai nesuvokia, koks yra gyvybės draudimo tikslas. Dažniausiai manoma, kad gyvybės draudimas pagelbės tik nutikus nelaimingam atsitikimui, patyrus traumą ir pan. Reikėtų nepamiršti, kad apsidraudus rizikiniu gyvybės draudimu, galima pasirūpinti ir finansine artimųjų apsauga. Pasirinkus kaupiamąjį gyvybės draudimą, dalį lėšų galima skirti apsaugai, o dalį – lėšų kaupimui vaikų ateičiai ar senatvei“, - teigė A. Bakšinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Atlikta apklausa rodo, kad beveik 80 proc. Lietuvos gyventojų gyvybės draudimą painioja su draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.   7 iš 10 nežino, kad gyvybės draudimas yra ir finansinė artimųjų apsauga nelaimės atveju, o kas dešimtas – koks apskritai jo tikslas.

Draudikų asociacija pataria, kad gyventojai turėtų pirmiausiai gyvybės draudimu aprūpinti ne vaikus, o svarbiausią šeimos maitintoją. Taip pat patariama draudimo sumą rinktis pagal tai, kokios yra šeimos maitintojo metinės pajamos.

Apklausa rodo, kad didžiajai daliai gyventojų (59,8 proc.) išgyventi metams reikėtų nuo 10 iki  30  tūkst. litų, tokia suma savo gyvybę apdraudžia 44,3 proc. respondentų.

Lietuvoje šiuo metu gyvybės draudimu yra apsidraudę apie  600 tūkst. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų