REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietija ir toliau eksportuos elektros energiją į kaimyninę Prancūziją, nors savus gyventojus ragina rengtis kompensuoti energijos stygių žiemą taupant elektrą namuose, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Vokietija ir toliau eksportuos elektros energiją į kaimyninę Prancūziją, nors savus gyventojus ragina rengtis kompensuoti energijos stygių žiemą taupant elektrą namuose, trečiadienį pranešė pareigūnai.

REKLAMA

Prancūzijoje pastaraisiais mėnesiais dėl įvairių problemų augo atominėse elektrinėse pagamintos elektros kainos, todėl kaimyninių šalių energetikos bendrovės ėmė pardavinėti elektros perteklių Prancūzijai. 

„Veikia tik pusė Prancūzijos atominių elektrinių, – pažymėjo Vokietijos ekonomikos ir energetikos ministro pavaduotojas Patrickas Graichenas (Patrikas Graichenas). – Štai kodėl mes, kaip ir italai bei kiti, iš esmės eksportuojame į Prancūziją. Tokia yra elektros rinka Europoje.“

Tai yra dar vienas Europą užklupusios energijos krizės ženklas. 

Tiek gamtinių dujų, tiek elektros kainos šiuo metu siekia rekordines aukštumas, o elektros energijos sąnaudos išaugo, Rusijai ėmus mažinti dujų srautus į Vokietiją ir kitas šalis.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu energijos iš atsinaujinančių energijos šaltinių ir branduolinės energijos dalis bendrame energijos kiekyje pastaruoju metu sumažėjo, pažymėjo „Rystad Energy“ analitikai. 

REKLAMA

Aukštos energijos kainos skatina infliaciją ir nuosmukį Europoje. 

Tačiau net brangiosios gamtinės dujos, kurias Vokietija stengiasi išsaugoti žiemos šildymo sezonui, jei Rusija visiškai nutrauktų tiekimą, yra deginamos dideliais kiekiais, kad būtų gaminama elektra eksportui į Prancūziją. 

„Negalime pareikšti, kad mūsų dujomis kūrenamos elektrinės Vokietijoje nebeeksportuos elektros į Prancūziją, nebent panorėtume sustabdyti visą Europos elektros rinką“, – pažymėjo P. Graichenas.

Vyriausybės atstovas Steffenas Hebestreitas (Štefenas Hėbeštreitas) pažymėjo, kad neketinama sustabdyti šios praktikos, motyvuodamas Europos solidarumo būtinybe. 

REKLAMA
REKLAMA

„Taip yra sukurta Europos elektros rinka, o gali būti, kad rudenį ir žiemą patys būsime dėkingi, jei kiti galės mums padėti“, – teigė jis. 

Tuo tarpu Vokietijos vyriausybė trečiadienį patvirtino keletą priemonių, skirtų sumažinti energijos suvartojimą, įskaitant privačių baseinų šildymo apribojimus ir ne didesnę nei 19 laipsnių temperatūrą viešųjų įstaigų patalpose. 

Parduotuvės žiemą taip pat privalės laikyti duris uždarytas, kad taupytų šilumą, o nakčiai turės būti išjungtas reklamų ir viešųjų pastatų apšvietimas. 

Prancūzija, Ispanija, Nyderlandai ir kitos šalys taip pat patvirtino panašias priemones, siekdamos tausoti gamtines dujas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietija, tiekianti elektrą kaimyninėms šalims, šiuo metu dalyvauja „testavimo nepalankiausiomis sąlygomis“ tyrime, kurio išvados turėtų būti paskelbtos kitą savaitę ir kurios padės vyriausybei apsispręsti, ar pratęsti trijų likusių Vokietijos atominių elektrinių veiklos licencijas. 

Jei toks sprendimas būtų priimtas, tai atidėtų ilgalaikius šalies planus šiais metais nutraukti branduolinės energijos naudojimą. 

„Iš principo atominės elektrinės sausį, vasarį ir kovą galėtų šiek tiek padidinti išeigą, – teigė P. Graichenas. – Bet tolesnių galimybių bus nedaug.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų