REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai skaičiuoja, kad kas mėnesį komunaliniai mokesčiai auga. Žmonės piktinasi, kad tenka mokėti net už tas paslaugas, kurių jie negauna. Štai vilnietis bute jau kelerius metus neturi gyvatuko, tačiau sąskaita už jį atėjo beveik 40 eurų. Šilumos tiekėjai komentuoja, kad gyvatukų atsisakyti galima, tačiau mokestį už jį vis tiek teks mokėti. 

Gyventojai skaičiuoja, kad kas mėnesį komunaliniai mokesčiai auga. Žmonės piktinasi, kad tenka mokėti net už tas paslaugas, kurių jie negauna. Štai vilnietis bute jau kelerius metus neturi gyvatuko, tačiau sąskaita už jį atėjo beveik 40 eurų. Šilumos tiekėjai komentuoja, kad gyvatukų atsisakyti galima, tačiau mokestį už jį vis tiek teks mokėti. 

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytojas vilnietis Rimas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad vonioje neturi gyvatuko, apie tai pranešė ir daugiabučio administratoriui ir šilumos tiekėjui, tačiau sąskaitos už jį vis tiek ateina. 

„Prieš keletą metų nusipirkau butą. Gyvatuko jame nebuvo, senieji šeimininkai jo buvo atsisakę. Tačiau už gyvatuką ateidavo sąskaitos. Jos siekė vos kelis eurus, tačiau kodėl turiu mokėti už daiktą, kurio net neturiu? 

REKLAMA
REKLAMA

Todėl pranešiau tiek namo administratoriui, tiek šilumos tinklams, kad gyvatuko pas mane nėra. Užpildžiau visus reikalingus dokumentus, padariau nuotraukų ir viską nusiunčiau. Praėjo jau trys metai, tačiau sąskaitos vis tiek ateina“, – piktinosi vyras. 

REKLAMA

Rimas pasakojo, kad iš pradžių susimokėdavo sąskaitas ir nebandė aiškintis, kodėl turi mokėti už gyvatuką, kurio neturi. 

„Tačiau dabar už gyvatuką atėjo sąskaita, kuri siekia beveik 40 eurų. Tai jau nemaži pinigai. Todėl pradėjau aiškintis, kur dingo tas prašymas, mane atleisti nuo mokesčio už gyvatuką. 

Šilumos tinklai tikina, kad jokio prašymo negavo, tačiau tikrai jį išsiunčiau dar ir su nuotraukomis. Susisiekiau su namo administratoriumi, jie išsiaiškino, kad prašymas buvo parašytas, tačiau jis kažkur užstrigo“, – skundėsi vyras. 

REKLAMA
REKLAMA

Anot Rimo, sunku patikėti, kad vieną instituciją prašymas pasiekė, o kitos – jau nebe. 

„Man panašu, kad šilumos tinklai nori pasipelnyti. Turbūt ir daugiau jie turi tokių klientų, kurie nenori ginčytis ir moka sąskaitas už paslaugas, kurių negauna. Iš pradžių aš irgi taip dariau, dėl kelių eurų nesinorėjo ginčytis. Bet per tuos kelis metus juk susidaro nemaža suma. O dabar, kai gyvatuko mokestis siekia 40 eurų, per metus jau susidaro keli šimtai eurų“, – skaičiavo vyras.

Mokėjimo klausimus sprendžia šilumos tinklai 

Skaitytojo daugiabutį administruojančios įmonės „Naujininkų ūkis“ direktorius Sigitas Čirba teigė, kad visus gyvatukų įrengimo ir išmontavimo klausimus esą sprendžia šilumą ir karštą vandenį tiekiantys „Vilniaus šilumos tinklai“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie kas mėnesį apskaičiuoja butų savininkams mokestį ir gyventojai tiesiogiai moka jiems už sutektą paslaugą.

Namą administruojanti įmonė tik atlieka gedimų šalinimą daugiabučiame name. Visais kitais klausymais reikia kreiptis į šilumos tinklus“, – sakė S. Čirba. 

Mokesčio išvengti nepavyks? 

„Vilniaus šilumos tinklai“ komentuodami situaciją tikino, kad iš kliento nėra gavę oficialaus dokumento, liudijančio apie gyvatuko pašalinimą. 

„Taigi kol klientas nepateikia dokumentų, kuriuos numato teisės aktai, tol yra laikoma, kad šis įrenginys yra ir mokestis skaičiuojamas“, – taip bendrovė paaiškino, kodėl žmonės mokėti turi už paslaugas, kurių negauna.

REKLAMA

Jos komentare atkreipiamas dėmesys, kad šilumos kiekio karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai) mokestis yra šilumos kiekio karštam vandeniui dalis, skirta šilumos nuostoliams karšto vandens tiekimo sistemoje dengti, palaikant cirkuliuojančio karšto vandens temperatūrą, ir vonios patalpų sanitarinėms higieninėms sąlygoms užtikrinti.

„Kitaip tariant, jeigu klientas naudojasi centralizuoto karšto vandens tiekimo paslauga, cirkuliacijos mokestis yra neišvengiamas, kadangi nuolat palaikoma karšto vandens temperatūra.

Šilumos kiekis karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai) priklauso nuo tam tikrame name įrengtos vidaus karšto vandens sistemos tipo, tai numatyta teisės aktuose“, – komentavo šilumos tinklai. 

REKLAMA

Anot jų, tuo atveju, jeigu patalpose nėra vonios šildytuvo, vadinamojo „gyvatuko“, mokestis vis tiek skaičiuojamas už šilumą karšto vandens temperatūrai (cirkuliacijai) palaikyti, tačiau jis bus mažesnis. 

„Norime atkreipti dėmesį, kad vadinamasis gyvatukas privalo būti pašalintas teisėtai ir apie tai informacija (dokumentas) privalo būti pateikta šilumos tiekėjui. Jeigu šis įrenginys pašalintas nelegaliai ir bendrovė apie tai nebuvo informuota, tuomet laikoma, kad šis įrenginys klientui priklausančiose patalpose yra, todėl atitinkamai skaičiuojamas ir mokestis. 

Buto vonios šildytuvas (gyvatukas) yra pastato karšto vandens sistemos įrenginių dalis. Daugiabučio namo buto, savininkas, pageidaujantis pertvarkyti savo buto karšto vandens įrenginius/demontuoti gyvatuką, turi vadovautis įstatymais“, – aiškino šilumos tinklai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada galima atsisakyti gyvatuko?

Pasak šilumos tinklų, norint teisėtai atjungti gyvatuką pirmiausia reikia kreiptis į namo bendrojo naudojimo objekto valdytoją (administratorių / bendrijos pirmininką / jungtinės veiklos sutartimi įgaliotą asmenį) su prašymu leisti pertvarkyti daugiabučio namo karšto vandens sistemą atjungiant vonios šildytuvą. 

„Gavus leidimą ir parengus pertvarkymo projektą, reikia savo lėšomis atlikti karšto vandens įrenginių atjungimą bei su tuo susijusius darbus. Tą atlikti būtina vadovaujantis paprastąjį remontą reguliuojančiais teisės aktais. Apie baigtus pertvarkymo darbus būtina pranešti namo bendrojo naudojimo objekto valdytojui, kuris informuos karšto vandens tiekėją apie tinkamą darbų užbaigimą, arba pristatyti nustatyta tvarka įformintą statinio statybos užbaigimo dokumentą 

Statybos užbaigimo dokumentą  galima atsiųsti savitarnos svetainės „Pranešimų skiltyje“, internetinės svetainės www.chc.lt skiltyje „Klauskite – atsakome“, elektroniniu paštu [email protected] arba atvykus į Vilniaus šilumos tinklų klientų aptarnavimo centrą“, – informavo šilumos tinklai. 

Jeigu norit Belgijos karaliui puotą iškelti, turit mokėti be jokių kaprizų. Vis dėlto giminaitis.
O ką veikia ,,Teisingumo,, ministerija? Kodėl tų lupikautojų neatleidžia iš darbo ar pareigų?
Kodėl tokie publikuojami dalykai neužkliūna Į Lietuvos teisėsaugos akiratį, kam mes jiems mokame išlaikymo mokesčius?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų