REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo pradžioje ėmė rodytis pranešimų, kad Šiaurės Korėjos vadovas 66 metų Kim Jong Ilas rimtai serga, nes tris savaites jis viešai nepasirodė. Dar daugiau aliejaus į ugnį įpylė Japonijos profesoriaus išleista knyga, kurioje teigiama, kad Šiaurės Korėjos lyderis jau penki metai kaip miręs ir nuo tada žmonės mato tik jo antrininkus.

REKLAMA
REKLAMA

Savo keturis metus trukusio darbo išvadas profesorius Toshimitsu Shigemura išdėstė knygoje „Tikrasis Kim Jong Ilo būdas“, padarydamas išvadą, kad Šiaurės Korėjos vadovas mirė 2003 metų rudenį nuo diabeto.

REKLAMA

Apsuptas žurnalistų T.Shigemura aiškino, kad Kim Jong Ilas pradingo nuo 2003 metų rugsėjo 10 dieną, kai viešai nepasirodė 42 dienas. Visą tą laiką Šiaurės Korėjos vadovybėje vyravo tikras chaosas, nes valstybės vadovas nesuspėjo paskirti įpėdinio, o vėliau buvo sukurta schema, veikianti iki šiol.

Kur dingo antrininkai?

Japonų profesorius kalbėjo taip, tarsi būtų prisižiūrėjęs amerikietiškų filmų apie panašius į JAV prezidentus žmones, kurie vieną dieną likimo valia atsiduria Baltuosiuose rūmuose. T.Shigemuros teigimu, nuo 2003-ųjų viešuose renginiuose Kim Jong Ilo vaidmenį atlieka keturi antrininkai, kurie kartais jį pakeisdavo ir kai buvo gyvas, o tuos antrininkus kontroliuoja keturi aukšto rango valdininkai, šiuo metu vadovaujantys valstybei.

REKLAMA
REKLAMA

Savo knygoje T.Shigemura primena, kad likus keliems metams iki mirties Kim Jong Ilas sugebėjo priimti kelis svarbius užsienio politikos spendimus. 2000-ųjų birželį pirmą kartą susitiko Šiaurės ir Pietų Korėjos vadovai.

Liepą Kim Jong Ilas susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o dar po kelių mėnesių į Pchenjaną atvyko tuometinė JAV valstybės sekretorė Madeleine Albright. 2001-ųjų sausį Kim Jong Ilas apsilankė Kinijoje, o 2002-ųjų rugsėjį buvo susitikęs su Japonijos premjeru. Galų gale 2003-ųjų rugpjūtį buvo pradėtos šešių valstybių derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos nutraukimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išgirdusi, ką pasakoja profesorius T.Shigemura Šiaurės Korėja išvadino jį melagiu, priminusi, kad Kim Jong Ilas ir po 2003 metų nuolat dalyvaudavo aukščiausio lygio susitikimuose.

Be to, profesorius neatsako į klausimą, kodėl ir toliau mirusį vadovą negalėjo pavaduoti antrininkai, negi visi keturi staiga numirė?

Parade nepasirodė

Jau anksčiau žurnalistai buvo iššniukštinėję, kad Kim Jong Ilas serga debetu ir turi nesveiką širdį. Praėjusios savaitės pabaigoje nutekėjo informacija, kad į Šiaurės Korėją atvyko penki gydytojai iš Kinijos ir jie iš visų jėgų stengiasi pastatyti ant kojų Kim Jong Ilą iki rugsėjo 9 dienos, nes tuomet turi vykti iškilmingas paradas, skirtas Šiaurės Korėjos susikūrimo 60-osioms metinėms. Jei valstybės lyderis ir tokiame renginyje nepasirodytų, kiltų dar daigiau įtarimų ir spėliojimų.

REKLAMA

Tačiau parade Kim Jong Ilas nepasirodė. Tai tapo netiesioginiu įrodymu, kad jo iš tiesų nėra gyvo arba kad jo sveikata dar labiau pablogėjo. Laikraštis „The New York Times“, remdamasis Pekine dirbančiu Šiaurės Korėjos diplomatu, parašė, kad rugpjūčio 22 dieną Kim Jong Ilui pasidarė bloga ir nuo tada jis rimtai serga. Tačiau vakar per Šiaurės Korėjos televiziją staiga buvo parodytas kalbantis valstybės vadovas. Be to, rugpjūčio 4-ąją ir 11-ąją buvo išplatintos nuotraukos, kuriose Kim Jong Ilas įamžintas inspektuojantis kariuomenę, nors niekas nežino, kada iš tiesų tos nuotraukos buvo padarytos.

REKLAMA

Marinamas ne pirmą kartą

Kim Jong Ilas buvo laidojamas ir šį pavasarį. Tuomet Pietų Korėjos spaudoje pasirodė pranešimų, kad jis buvo nušautas gegužės 26 dieną. Šiaurės Korėja į tai sureagavo pranešdama, kad valstybės vadovas apsilankys kažkokioje gamykloje. Įtarimų buvo kilę ir mėnesiu anksčiau, t. y. balandį, nes Kim Jong Ilas nepasirodė sutinkant olimpinę ugnį Pchenjane. Pietų Korėjos laikraščiai ir 2007 metų gegužę rašė, kad Šiaurės Korėjos gydytojai labai jaudinasi dėl valstybės lyderio sveikatos būklės. 2006-ųjų rugsėjį juose buvo pasirodę pranešimų, kad Rusijoje išbandomi vaistai, kurie turėtų būti skirti Šiaurės Korėjos vadovui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dingdavo ne tik dėl ligos

Ir anksčiau pasitaikydavo periodų, kai būdavo neaišku, ką veikia Šiaurės Korėjos vadovas. Pavyzdžiui, neaišku, kur jis buvo nuo 2006 metų birželio 4 dienos iki rugpjūčio 13-osios. Tuo metu Šiaurės Korėjoje buvo išbandomos raketos, dėl ko ši valstybė susilaukė stiprios kritikos užsienyje. Net septynioms savaitėms Kim Jong Ilas buvo prapuolęs ir 2003-ųjų sausį, kai buvo pranešta, kad Šiaurės Korėja traukiasi iš Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties. Todėl, kai šį balandį buvo pranešta, kad JAV ir Šiaurės Korėja pagaliau susitarė dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos sustabdymo, buvo manančių, kad Kim Jong Ilas galėjo tris savaites tūnoti kokiame nors bunkeryje.

Ir dabar Šiaurės Korėjos diplomatai neigia pasirodžiusius pranešimus, kad Kim Jong Ilas rimtai serga. Pchenjane tokie gandai vadinami beprasmiškais ir net laikomi „Vakarų žiniasklaidos sąmokslu“. „Esu įsitikinęs, kad tokių publikacijų tikslas - priversti visuomenę patikėti tuo, kas nėra tiesa“, - sakė agentūrai „France Presse“ vienas Šiaurės Korėjos diplomatas, pridūręs, kad Vakaruose ir anksčiau buvo „skleidžiamas melas“. Tuo tarpu JAV specialiųjų tarnybų atstovas, kurio pavardė nenurodoma, aiškina, kad Šiaurės Korėjos lyderis patyrė insultą. Vakar tą patį pranešė ir Pietų Korėjos žvalgybos agentūra, pridūrusi, kad Kim Jong Ilas išgyvens.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų