REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai turėtų išlikti budriais ištisus metus, mat erkės nesnaudžia, o su jomis kartu kiekvieną iš mūsų gali pakirsti būtent erkių platinamos ligos. Tai erkinis encefalitas arba Laimo liga.

Lietuviai turėtų išlikti budriais ištisus metus, mat erkės nesnaudžia, o su jomis kartu kiekvieną iš mūsų gali pakirsti būtent erkių platinamos ligos. Tai erkinis encefalitas arba Laimo liga.

REKLAMA

Apie pastarąją, Laimo ligą, tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su „Affidea“ šeimos gydytoja Elena Šuke ir iš Mažeikių atvykusia Agne Kleins, kuri itin arti susidūrė su Laimo liga.

Šeimos gydytoja E.Šukė sako, kad Laimo liga yra bakterinė infekcija, kuri turi būti gydoma antibiotikais. Ir nors kartais gali būti, kad laimo liga ėmė ir praėjo pakankamai greitai, vis tik ji, kaip vaiduoklis, gali išnirti po kurio laiko ir pasirodyti su trenksmu. 

Antibiotikai – būtini

Paprašius paaiškinti, ar galima Laimo ligą įveikti be antibiotikų, gydytoja sakė, kad jokiu būdu to daryti nerekomenduoja.

REKLAMA
REKLAMA

„Medicina iš dalies kartais yra menas, kartais nežinome visko apie ligos sukelėją, ypač Laimo ligos. Tikrai gali būti su visomis bakterinėmis infekcijomis spontaninis pasveikimas, tačiau tai būna itin reti atvejai.

REKLAMA

Reikėtų nepamiršti, kad Laimo ligos pirmoji stadija net negydoma gali praeiti, tačiau kek vėliau, pavyzdžiui, po pusantrų metų arba net vėliau, ji sugrįžta lėtąja arba net chroniška Laimo ligos versija. Taigi, tam kartui net ir be antibiotikų žmogaus būklė pagerėja.“

Liga grįžta su trenksmu

Pasak gydytojos, antibiotikai yra skirti ne tam, kad pagerintų savijautą, o tam kad kovotų su bakterijomis. „Pagal pačią Laimo ligos patogenezę, Laimo liga gali praeiti, tačiau vėliau atsiranda kitos, vėlyvosios fazės.

Todėl šiuo atveju mes, medikai, labiausiai bijome vėlyvosios stadijos, kuri pasireiškia net po metų ar kelių. Tokiu atveju ligos grįžimas būna itin pavojingas sveikatai – gal atsirasti širdies raumens pažeidimai. Ir, deja, tų pažeidimų mes negalime sugrąžinti atgal, galime juos stabdyti kiek įmanoma greičiau, kad neplistų.“

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, atskirti Laimo ligą nuo erkinio encefalito ir kuo šios ligos itin pavojingos bet kurio amžiaus žmonės, kviečiame žiūrėti naujausioje „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:20 temos ir pašnekovų pristatymas

00:50 Laimo liga

01:20 Agnės ligos istorija

03:30 paradimas Laimo ligos atveju

05:10 antibiotikų atsisakė

06:00 bakterinę infekciją būtina gydyti antibiotikais

09:50 Agnės gydymo kelias

14:00 kraujo tyrimai

16:00 imuniteto nusilpimas

19:30 savęs priežiūra

21:00 netradicinis gydymo būdas

22:30 kaip apsisaugoti nuo erkių

24:20 repelentų nauda

25:50 kaip ištraukti erkę

30:00 erkinio encefalito požymiai

35:00 erkės aktyvios ištisus metus

36:00 kaip padėti sau

40:00 antroji laidos dalis

42:00 kepenų ligos

44:00 suriebėjusios kepenys

47:00 kaip apsaugoti kepenis  

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų