REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieniems tai iš tiesių padeda, kitiems suveikia placebo efektas, tretiems – kelia įtarimą ir jie kreipiasi į medikus. Iš lūpų į lūpas pereinantys „gydymo“ būdai net neturi konkretaus apibūdinimo, tai močiučių, draugių, „kažkas sakė“ – metodai, bet yra ir tokių, apie kuriuos rašo spauda, atliekami tyrimai, nenutyla ginčai, jie turi pasekėjų, bet vis tiek atrodo keisti ir ne visada įtikinami.

REKLAMA
REKLAMA

Ausų gydymas žvakėmis

Kartais šią procedūrą netgi vadina „termine ausų terapija“. Skamba visai rimtai, tiesa? O štai pats būdas – savotiškas: imama speciali žvakė, ji įstatoma „pacientui“ į ausį, vienas žvakės galas padegamas. Ši procedūra kažkada buvo dvasinis Amerikos indėnų ritualas, po to tapo bandymu gydyti. Kaip teigia šios „terapijos“ šalininkai, ji padeda atpalaiduoti sąmonę, pašalinti ausų sieros likučius ir atsikratyti kitų ausų problemų, tačiau dauguma medicinos organizacijų tokiam „gydymui“ sako „ne“.

REKLAMA

Kadangi toks būdas „gydytis“ jau plinta ir pas mus, pakalbinome gyd. otorinoloringologę Liną Jurgaitienę. Medikės nuomone, tai yra ne tik neprofesionalu, bet ir pavojinga, nes šiluma prie tam tikrų ausies uždegimų kartais yra net nerekomenduotina, ji gali kaip tik paskatinti uždegimą plisti. Kartais pats žmogus refleksyviai jaučia, kad jam norisi pasišildyti skaudančią ausį, bet kaip sakė pašnekovė, žmonių su tokiais tiksliais refleksais nedaug. Visgi, kaip gydyti, sprendžia medikas, atsižvelgdamas į pačią ligą, jos pobūdį.

REKLAMA
REKLAMA

O dėl sieros ausyse gydytoja patikino, kad siera yra savotiška natūrali apsauga nuo įvairių ausies problemų, galinčių kilti dėl išorės poveikio, ji sutepa ausies būgnelį plonu sluoksneliu, dėl to jis išlieka minkštas, elastingas ir atsparus vandeniui. Be to, ausų siera trukdo smulkiems daiktams pasiekti ausies būgnelį ir jį sužaloti ir apsaugo nuo bakterijų, grybelių bei smulkių vabzdžių patekimo prie ausies būgnelio. Todėl į ausį reiktų kuo mažiau landžioti, ausis išsivalo pati, nebent dėl įvairių žmogaus sveikatos ypatybių tos sieros pasigamina per daug ar susiformuoja sieros kamštis. Štai tada jau prireiks specialisto pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydo gyvūnai?

sutariama, kad gyvūnų terapija negali pakeisti įprastinio gydymo, bet akivaizdžiai prie jo prisideda. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad naminių gyvūnų turėtojai gyvena 4–5 metais ilgiau už tuos, kurie jų neturi. Deja, nors Lietuvoje nė vieno gyvūnų terapijos metodo neapmoka Ligonių kasos, kaip papasakojo „Ąžuolyno“ klinikos gyd. psichiatras Dainius Stasiūnas,  pastaruoju metu vis dažniau pasitaiko bandymų sustiprinti medikamentų ar psichoterapijos poveikį gyvūnų terapija.

Neskaitant gyvūnų fizinių pagalbos priemonių (šunys – vedliai akliesiems), manoma, kad prie terapijos prisideda ir kiti gyvūnai – katės, arkliai, delfinai ir kiti. Kaip žinome, katės ir šunys yra labiausiai paplitę ligonių pagalbininkai. Katės savo šiluma dalijasi su sąnarių ligomis sergančiaisiais, jų kūno šiluma sumažina raumenų spazmus, atpalaiduoja galūnių judesius, šunys savo ištikimybe parodo sunkiai sergančiam ligoniui, kad jis ne vienišas šiame pasaulyje, kad jis bus ištikimas iki pat mirties. „Kalbant apie psichikos sveikatą, – tęsia gydytojas, – kačių ramybė, ramus murkimas atpalaiduoja žmogų, jis pats pasijunta ramiau. Kačių skleidžiamos šilumos ypatingai reikia vaikams“.

REKLAMA

Populiarėja ir yra žirgų terapija, hipoterapija (gr. hippo – arklys) arba gydomasis jojimas. Tai terapija, kurios metu arklys, jo judesiai atveria žmogui naujų judėjimo ir suvokimo galimybių. Nebūtina jodinėti žirgu, nors manoma, kad jodinėjimas treniruoja taisyklingą laikyseną, kai kuriomis ligomis sergantiems pacientams (vaikų cerebriniu paralyžiumi) žirgų terapija yra taikoma. „Tačiau pakanka paglostyti, apkabinti žirgą, tą kelis kartus už žmogų didesnį gyvūną, ir žirgas jau jus pažins, – sako medikas. – Jei šis gyvūnas ramus, jis nieko blogo nepadarys – neužmins, nepastums. Tai irgi gyvūnas, vertinantis ištikimybę.“

REKLAMA

Praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje JAV mokslininkai, tiriantys delfinus, pastebėjo raminantį šių gyvūnų poveikį. Delfinų terapija taikoma vaikų autizmui gydyti. Šiai ligai gydyti dažniausiai naudojama pakartojimo technika, tai yra, kartojami vaiko ištarti garsai, jo atliekami veiksmai. Delfinai skleisdami neįprastus, negirdėtus garsus, sudomina vaiką ir jis pradeda bendrauti. Tačiau, pasak gyd. Dianiaus Stasiūno, vis dėlto šis metodas yra tik psichoemocinio poveikio priemonė, kuri ilgai tęstis negali. Todėl neįgaliam vaikui reikia medikų, socialinių darbuotojų pagalbos. Delfinų terapijos dėka vaikas nepasveiks, bet gali pagerėti jo emocinė sfera. Kad ši tarapija gydo – deja, nėra jokių mokslinių patvirtinimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas priminė, kad dar yra žuvyčių, į kurias žiūrint atsiplaiduojama, tarapijos. O mes žinome, kad gydo ne tik gyvi gyvūnai, bet ir jų kailis bei vilna.

O štai tokių gyvų sutvėrimų sugebėjimų tvarkyti žmogaus sveikatos problemas, oficiali medicina nekomentuoja, bet jie yra.

Varlė – gydytoja. Šio metodo šalininkai teigia, kad varlė gali išgydyti daugelį ligų, net vėžį. Ir iš tiesų, manoma, jei ligonis rys gyvas varles, tai labai greitai jis išsigydys nuo bet kokios ligos. Beje, mokslininkai tokį faktą patvirtina: varlė dėl savo biologinių savybių, gali „sugerti“ į save visą ligą. Tačiau, ar bet kuris žmogus sutiks praryti varlę, be to – gyvą. Maža to, slavų tautos mano, kad varlė – mažo vaiko siela. Sakoma, kad jauna varlė pavasarį kvaksi taip, tarsi verkų kūdikis.

REKLAMA

Gyvačių masažas. Įdomu, kam patiktų toks egzotinis masažas, bet jis iš tiesų – populiarus. Jo metu nenuodingos gyvatės tiesiog šliaužioja jūsų nugara, nuramindamos skaumą ir pašalindamos nuovargį. Lietuvoje tokios egzotikos nesiūloma, tačiau Europoje jau galima pamirkyti kojas baseinėliuose su žuvytėmis, kurios nuvalgo nuo tokio SPA lankytojo kojų negyvas odos ląsteles. Beja, jau rašėme, kad kai kuriose JAV valstijose toks žuvų „pedikiūras“ draudžiamas, nes skirtingų procedūrų klientų pėdas „valo“ tos pačios žuvytės, todėl infekcija nuo vieno kliento kojų gali persiduoti kitam.

REKLAMA

Kirmėlių terapija. Šis originalus metodas, neva, naudojams kaip imunoterapijos dalis gydant astmą arba šienligę. Žmogus stebint gydytojams specialiai apkrečiamas kirmėlėmis, duodant jam preparatų, turinčių kirmėlių kaiušinėlių. Visą gydymo kursą ligonis griežtai stebimas, nes mes juk žinome, kad šitie sutvėrimai vargu ar gali vadintis mūsų draugais, ir tokia terapija vietoj naudos gali baigtis rimtomis problemomis.

Na ir patys keisčiausi:

1. Kad išsigydytumėtė nuo nuodingos gyvatės įkandimo, reikia prie kojos pririšti povo plunksną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Nuo širdies ligų, vėžio, kepenų problemų ir vidurių užkietėjimo padės karvės šlapimas. Be to, liaudies žiniuonių manymu, jei į cementinį mišinį grindims pridėti karvės išmatų, tai padės palaikyti name sterilumą ir vėsą.

3. Sumalta žmogaus (!) kaukolė gydo epilepsiją.

4. Indinės ūdros kiaušinėliai padės turint lytinės sferos problemų.

5. Atsikratyti akių infekcijos padeda šikšnosparnio kraujas.

6. Nuo maliarijos galima išgyti vartojant voratinklius.

7. Alaus vonios saugo organizmą nuo senėjimo.

Komentaruose ir jūs galite pasiūlyti savo keisčiausius gydymo metodus, kuriuos esate girdėję, o gal net bandę.

Taip pat skaitykite:

„Gydymo“ metodai: musmirės nuo vėžio ir ausų siera nuo pūslelinės (I)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų