REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Manėte, kad žvaigždės nulėmė tik jūsų gimimo mėnesį? Pagalvokite dar kartą. Mokslininkai atskleidė, kad metų laikas, kuriuo gimėte, gali turėti daug didesnį poveikį jūsų gyvenimui, nei daugelis iš mūsų mano ir gali turėti įtakos tam, kaip mirsime, rašo thesun.co.uk.

Manėte, kad žvaigždės nulėmė tik jūsų gimimo mėnesį? Pagalvokite dar kartą. Mokslininkai atskleidė, kad metų laikas, kuriuo gimėte, gali turėti daug didesnį poveikį jūsų gyvenimui, nei daugelis iš mūsų mano ir gali turėti įtakos tam, kaip mirsime, rašo thesun.co.uk.

REKLAMA

Mokslininkai teigia, kad jūsų gimimo mėnuo gali būti susijęs su rizika mirti nuo širdies ligų.

Tai blogos žinios žmonėms, gimusiems pavasarį ir vasarą. Mokslininkai sako, kad šiais metų laikais gimę žmonės turi didesnę riziką mirti nuo širdies ligų nei tie, kurie gimė rudenį.

Ekspertai mano, kad tai gali lemti sezoniniai maisto raciono svyravimai, oro taršos lygis ir saulės spindulių prieinamumas prieš gimimą ir ankstyviausiame gyvenimo etape.

JAV mokslininkai padarė tokią išvadą po to, kai buvo ištirtas ryšys tarp gimimo laiko bei mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Tyrime dalyvavo daugiau nei 100 tūkst. gyventojų. Tyrimas pradėtas 1976 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo pradžioje buvo atrinkti dalyviai nuo 30 iki 55 metų ir kas dvejus metus jie pildydavo išsamų sveikatos ir gyvenimo būdo klausimyną. Mirties liudijimai ir medicininiai įrašai buvo naudojami mirties priežastims nustatyti per 38 stebėjimo metus (1976–2014).

REKLAMA

Tyrimo laikotarpiu buvo užfiksuota daugiau kaip 43 000 mirčių, o iš jų – 8 360 tyrimo dalyviai mirė nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Atsižvelgę ​​į šeimos istorijas, ekonominius ir socialinius veiksnius, tyrėjai nustatė, kad pavasarį ir vasarą gimusioms moterys nuo širdies ir kraujagyslių ligų mirė dažniau nei tos, kurios gimė rudenį.

Ekspertai pabrėžia, kad tai buvo stebėjimo tyrimas, todėl negalima nustatyti priežasties, kodėl taip yra, ir negalima atmesti galimybės, kad kai kurie rezultatai galėjo kilti dėl neišmatuojamų veiksnių.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, stipriosios tyrimo pusės yra didelis imties dydis, ilgas stebėjimas ir išsami informacija apie gyvenimo būdą, šeimos istoriją, socialinius ir ekonominius veiksnius.

Šie ženklai rodo, kad jums skubiai reikia kreiptis pagalbos:

Krūtinės skausmas

Paprastai tai apibūdinama kaip sunkumas arba spaudimas krūtinėje – apibūdindami šį jausmą žmonės dažnai sako: „dramblys atsisėdo ant krūtinės“.

Bloga savijauta

Jei jaučiate stiprų krūtinės skausmą net tada, kai sėdite nieko neveikdami, taip pat jaučiatės blogai, atėjo laikas kviesti greitąją pagalbą.

Skrandžio skausmas

Kadangi širdis skrandis yra netoli vienas nuo kito, tiek patiems žmonėms, tiek gydytojams širdies ir skrandžio skausmą gali būti sunku atskirti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daug prakaituojate

Karščiavimas ir krūtinės skausmas yra ženklas, kad turėtumėte iškviesti greitąją pagalbą.

Kojos skausmas

Jei vaikščiojant blauzdoje pradedate jausti mėšlungį, verta apsilankyti pas gydytoją, nes tai gali būti periferinių arterijų ligos požymis.

Rankos skausmas

Jei atrodo, kad skausmas juda žemyn, ypač kairiajame šone, arba jis pereina į kaklą, tai reiškia, kad jis susijęs su širdimi ir reikalinga skubi pagalba.

Žandikaulio arba nugaros skausmas

Kai kuriems skausmas gali būti kitose neįprastose vietose, tokiose kaip žandikaulis ar nugara.

Dusimas

Kartais skausmas gali būti jaučiamas gerklėje ir žmonės linkę tai apibūdinti kaip dusimo pojūtį.

REKLAMA

Patinusios kulkšnys

Tai gali būti širdies nepakankamumo rodiklis, tačiau tai ir labai dažnas reiškinys, kurį gali lemti daugybė kitų priežasčių.

Ypatingas nuovargis

Visą laiką jaučiamas nuovargis gali būti širdies ligų, taip pat ir kitų ligų, simptomas.

Širdies ritmo sutrikimas

Jei jūsų širdis plaka labai greitai tikriausiai laikas pamatyti savo šeimos gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų