Staigus skausmas krūtinėje: ką jis reiškia?

Mes visi esame patyrę staigų, duriantį skausmą krūtinėje, kuris tiesiog atima kvapą. Nors jis trunka vos kelias sekundes, to pakanka, kad jus atitrauktų nuo veiklos ir sukeltų didelį stresą. Šis skausmas labai dažnai pasitaiko vaikams ir jauniems žmonėms, tačiau apie tai kalbama nepakankamai, rašoma brightside.me.

Tai skausmas, esantis krūtinėje ir atsirandantis širdies priekyje. Paprastai tai pasireiškia vaikams ir jauniems žmonėms, vyresniems šis jausmas gali pasireikšti tik kur kas rečiau.

Skausmas apibūdinamas, kaip „tarsi adata užstrigusi toje vietoje“ arba „kaip dūris“. Jis gali atsirasti ir visiškai be priežasties, bet taip pat po mankštos ar fizinio krūvio.

Kas jį sukelia?

Nors pats pojūtis labai erzina ir jaučiamas krūtinės srityje ties širdimi, tai nereiškia, kad turite problemų su širdimi. Kas atsitinka: pleuros (membrana, dengianti kai kuriuos organus, tokius kaip diafragma) spaudžia arba trina (todėl dirgina) nervus, esančius arti šonkaulių ir tai gali sukelti duriantį skausmą krūtinėje.

Kadangi šis skausmas dažniau pasireiškia vaikams ir paaugliams, labai įprasta, kad pirmą kartą vaikui patyrus nepaaiškinamą ir aštrų skausmą širdies srityje, tėvams kyla nerimas, jog kažkas gali būti ne taip su jų širdimi.

Kaip išvengti?

Tai nėra skubios medicinos pagalbos reikalaujantis sutrikimas. Užklupus skausmui giliai kvėpuoti gali būti sudėtinga, tačiau tai padeda skausmui greičiau praeiti. Taip pat patartina pakeisti poziciją. Pvz., ištieskite ar masažuokite skausmingą vietą, kol pajusite palengvėjimą. Deja, šis skausmas neturi akivaizdžios priežasties (nes tai gali įvykti ilsintis ar judant), todėl nėra galimybės to išvengti.

Jei skausmas nėra susijęs su rimta liga, pavyzdžiui, bronchitu ar astma, nerimauti nėra jokios priežasties. Šis skausmas dažniausiai pradingsta, kai asmuo sulaukia maždaug 20 metų. Tai nereikalauja gydymo, nors kai kurie gydytojai gali rekomenduoti nesteroidinį vaistą nuo uždegimo, tačiau tai nėra būtina. Bet jei skausmas tampa per dažnas, jei žmogui diagnozuota širdies liga ar jis yra derinamas su kitais simptomais, patartina pasitarti su gydytoju.

REKLAMA

Priežasties nustatymas

Toks pats skausmas gali turėti tiek fizinę kilmę, tiek psichosomatinę, todėl gydytojas visgi turėtų jį įvertinti. Toks skausmas gali kilti ir dėl kvėpavimo takuose atsiradusių svetimkūnių, hepatito, aerofagijos (oro prarijimu), atsitiktinių kaustinių skysčių nurijimo, bronchito, pneumonijos ar astmos. Kita vertus, skausmas gali būti psichikosomatinių panikos priepuolių, hiperventiliacijos sindromo, virsmo reakcijos, nerimo ir (arba) depresijos simptomų dalis.

Svarbu atsiminti, kad jei turite klausimų, turėtumėte kreiptis į gydytoją, nes jokie patarimai negali pakeisti profesionalo diagnozės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų