REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gimdymus namuose padėjusios priimti moterys turėjo būti išteisintos, sako teisėjas Ernestas Rimšelis, pateikęs atskirąją nuomonę šioje byloje.

Gimdymus namuose padėjusios priimti moterys turėjo būti išteisintos, sako teisėjas Ernestas Rimšelis, pateikęs atskirąją nuomonę šioje byloje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį nuteisė pribuvėją Jurgitą Ingą Švedienę ir gydytojos išsilavinimą turinčią Dalią Jakaitę dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla.

REKLAMA

Trijų teisėjų kolegijoje bylą nagrinėjęs E.Rimšelis teigė, kad moterų veiksmai nebuvo tokie pavojingi, kad dėl jų šioms reikėtų taikyti baudžiamąją atsakomybę.

„Pabrėžtina, kad šioje byloje kaltinimai Daliai Jakaitei ir Ingai Švedienei buvo pareikšti dėl nusikalstamos veikos, kuria kėsinamasi į valstybės ekonomiką ir verslo tvarką. Vertinant šios veikos pavojingumą, teisės doktrinoje neatsitiktinai pastebima, kad baudžiamųjų įstatymų normos, kriminalizuojančios nelegalų vertimąsi ūkine veikla, būdingos posovietinėms šalims, o vakarų Europoje atsakomybė už tokio pobūdžio pažeidimus numatyta kituose įstatymuose“, - rašoma teisėjo atskirojoje nuomonėje.

REKLAMA
REKLAMA

Teismo sprendimą paskelbusi teisėja Daiva Kazlauskienė teigė, kad Lietuvoje esanti sveikatos priežiūros sistema yra grindžiama licencijomis, todėl nelicencijuojama veikla yra laikytina uždrausta.

E.Rimšelis teigė, kad toks aiškinimas teisinėje valstybėje „yra negalimas ir itin pavojingas, nes laikantis tokios pozicijos galima kriminalizuoti aiškiai nepavojingas veikas“.

„Sekant tokiu precedentu, visa tai, kas nėra įteisinta daugelyje Lietuvos teisės aktų, yra apskritai uždrausta“, - rašo teisėjas.

Pateikęs daugiau argumentų jis konstatavo, kad „D.Jakaitė ir I.Švedienė šioje byloje turėjo būti išteisintos, nepadarius veikų, turinčių nusikaltimo požymių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J.I.Švedienei antros instancijos teismas paskyrė pusės metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams, moteriai taip pat uždrausta išvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau nei savaitei be institucijų žinios.

D.Jakaitei paliktas galioti apylinkės teismo sprendimas, numatantis pusės metų laisvės apribojimą, įpareigojant nuteistąją naktimis būti namuose, jeigu tai nesusiję su darbu.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė birželį pasiūlė, kad gimdymus galėtų priimti gimdymo paslaugas teikiančioje įstaigoje dirbantis asmuo, o atsakomybę nelaimės atveju prisiimtų gydymo įstaiga.

Ministras trečiadienį žurnalistams sakė, kad gimdymą namuose reglamentuojantį įstatymo projektą darbo grupė gali paruošti per pusmetį.

A.Veryga tikino, jog negalima ignoruoti, kad kai kurie žmonės renkasi gimdyti namuose, todėl yra būtina teisiškai užtikrinti tam kuo geresnes sąlygas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų