REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visuomenėje sklando įvairių kalbų apie vandenį. Vieni sako, kad gazuotas mineralinis vanduo yra pranašesnis už vandenį iš čiaupo, o kiti – atvirkščiai. Apie tai, koks vanduo žmogui, papasakojo mitybos specialistas Mantas Liekis.

Visuomenėje sklando įvairių kalbų apie vandenį. Vieni sako, kad gazuotas mineralinis vanduo yra pranašesnis už vandenį iš čiaupo, o kiti – atvirkščiai. Apie tai, koks vanduo žmogui, papasakojo mitybos specialistas Mantas Liekis.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt mitybos specialistas atskleidė, kuo skiriasi šios dvi rūšys vandens.

M. Liekis pasakojo, jog gazuotas mineralinis vanduo nuo vandens iš čiaupo skiriasi keliais aspektais.

„Gazuotas mineralinis vanduo yra užpildytas anglies dioksido dujomis veikiant slėgiui, todėl jame susidaro vandens burbuliukai, jis putoja. Tai čia yra pagrindinis skirtumas.

Taip pat skiriasi mineralų koncentracija gazuotame vandenyje. Jis dažniausiai turi daugiau tokių mineralų, kaip kalcis, magnis ir kalis. Jie gali paveikti vandens skonį, dėl to kartais jaučiamas gazuoto mineralinio vandens skonis, priklausomai nuo rūšies. Kam šis skonis nelabai patinka, tie mieliau renkasi vandenį iš čiaupo.

REKLAMA
REKLAMA

Tada dar skiriasi PH koncentracija. Gazuoto vandens PH gali būti rūgštesnis, dėl to gali būti paveikiamas ir vandens skonis.

Ir, aišku, gazuotas vanduo, kartais būna labiau išvalytas, jame yra šiek tiek mažiau chemikalų  palyginus su paprastu vandeniu, kuris turi pereiti visokius valymo procesus. Pavyzdžiui, Vilniuje,  centre, vanduo yra prastesnės kokybės nei Klaipėdoje ar kitur už miesto“, – skirtumus dėstė mitybos specialistas.

REKLAMA

Naudingas virškinimui

M. Liekis pokalbio metu taip pat pridėjo, jog sutrikus virškinimui, ne veltui yra rekomenduojama atsigerti gazuoto mineralinio vandens.

„Gali būti, kad šitas pasakymas susijęs su žmogaus PH. Tai jeigu žmogui tarkime sutrinka virškinimas ir mes išgeriame gazuoto mineralinio vandens, tai padidėja skrandžio rūgštingumas ir tas maistas susivirškina lengviau. Gazuotas mineralinis vanduo skatina rūgšties išsiskyrimą.

Tad susidūrus su tokia situacija galima pabandyti išgerti gazuoto mineralinio vandens ir pažiūrėti, kaip jaučiamasi“, – rekomendavo M. Liekis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pridėjo, kad jeigu gazuotas mineralinis vanduo nepadeda, tuomet verta imtis kitų priemonių: „Kitais atvejais, geriau gerti virškinimo fermentus, kurie turi medžiagų, skaidančių angliavandenius, riebalus ir baltymus.“

Gali tikti ne visiems

Nors gazuotas mineralinis vanduo yra daugelio mėgstamas, tačiau M. Liekis atskleidė, kad jis tinkamas ne visiems.

„Gazuotas mineralinis vanduo gali netikti žmonėms, kurie turi skrandžio refliuksą, nes gali skatinti pilvo skausmus. Taip pat netinka tiems, kas turi dirgliosios žarnos sindromą, nes gali sukelti pilvo pūtimą, dujų kaupimąsi.

Taip pat tam tikri straipsniai nurodo, kad šiek tiek didesnis angliarūgštės kiekis gazuotame vandenyje gali šiek tiek paveikti dantų emalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai, jeigu į gazuotą vandenį yra pridėta saldiklių, cukraus <...>, tai toks vanduo gali turėti papildomų kalorijų, kurios gali padidinti svorio prieaugį“, – niuansus atskleidė M. Liekis.  

Viskas priklauso nuo žmogaus

Visgi, pokalbio metu M. Liekis atskleidė, jog tiek vanduo iš čiaupo, tiek gazuotas mineralinis vanduo turi savų privalumų. Anot mitybos specialisto, pats žmogus turėtų pasirinkti sau tinkamą vandenį.

„Tai priklauso nuo kelių faktorių. Jeigu žmogui patinka gerti gazuotą vandenį ir jis nesusiduria su jokiomis virškinimo problemomis, tai jis gali pasirinkti tą gazuotą vandenį. Tik jis šiek tiek brangesnis už paprastą vandenį iš čiaupo.

REKLAMA

Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kad pirkdamas gazuotą vandenį žmogus kartu pirks plastmasę, į kurią vanduo supiltas, o ji kenkia aplinkai. Tai iš tos pusės nėra geras pasirinkimas.

Dar, jeigu žmogus gers gazuotą mineralinį vandenį, tai jis galės praturtinti savo organizmą skysčiais ir dėl to geriau jausis.

Tai viskas priklauso nuo paties žmogaus. Jis pats turi pasverti tuos pliusus ir minusus ir pasirinkti sau geriausią vandenį“, – tikino pašnekovas.

Juokingiausias pasakymas ! Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kad pirkdamas gazuotą vandenį žmogus kartu pirks plastmasę, į kurią vanduo supiltas, o ji kenkia aplinkai ! ŽMOGAU NUEIK Į PARDUOTUVĘ IR APSIŽVALGYT, ten visi produktai yra supakuoti į pilną ar dalinę plasmasę, jogurtai, kava, kruopos, visi vaisiai, konditerija it t.t. dėl tos taršos jau perlenkta lazda, tu dėl to plastikinii butelio kliedi, bet nematai aplink skrendačių lėktuvų, fabrikų kaminų, laivų išmetimų, ai bet nevisiem suprast .
Visas Vilnius pasmirdęs nuo lenkų ir džiugelio.
parduotuvej i visus butelius dedami floridai ,t .y. toksine medziaga ,kuri veikia konkorezine liauka ,o si atsakinga uz zmogaus intuicija. Visiskas nuodas. Be floridu yra likes Lietuvoj vienintelis ,,neptunas ,,.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų