REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime nesibaigia parlamentinių tyrimų komisijų vajus. Gimė dar viena iniciatyva – valstiečiai siūlo aiškintis, ar tikrai Lietuvoje suvešėjęs vadinamųjų „valstybininkų“ klanas. Tiesa, valdantieji labiau nusiteikę aiškintis, kieno nurodymu žvalgyba tikrino Gitano Nausėdos rinkimų štabo narius.

Seime nesibaigia parlamentinių tyrimų komisijų vajus. Gimė dar viena iniciatyva – valstiečiai siūlo aiškintis, ar tikrai Lietuvoje suvešėjęs vadinamųjų „valstybininkų“ klanas. Tiesa, valdantieji labiau nusiteikę aiškintis, kieno nurodymu žvalgyba tikrino Gitano Nausėdos rinkimų štabo narius.

REKLAMA

Vis dar gyvas ir užmojis kurti komisiją dėl pedofilija įtariamo Kristijono Bartoševičiaus. Tiesa, kol kas nė viena frakcija realių veiksmų imtis nesiryžta.

Seimo narių vienybė dažnai pasibaigia sulig paskutiniais himno žodžiais. Ne išimtis ir šis kartas. Vos darbą pradėję valdantieji ir opozicija kryžiuoja ietis dėl parlamentinių tyrimų komisijų, tik visi nori skirtingų. Naują idėją pamėtėjo opoziciniai valstiečiai.

Jie nenori tirti informacijos apie tai, kas pavedė Valstybės saugumo departamentui prieš prezidento rinkimus patikrinti Gitano Nausėdos štabo narius. Tačiau jie nori aiškintis spėjimus, ar šios istorijos vandenyse plaukioja stambesnės žuvys.

REKLAMA
REKLAMA

„Galimai buvę „valstybininkai“, ar jie atsikuria, ar tikrai yra, galimai daro poveikį politikams, jeigu toks tyrimas ir būtų reikalingas, tai šitame kontekste – ar tikrai yra tas „valstybininkų klanas“? – kalba valstietis Dainius Gaižauskas.

REKLAMA

Valstiečiai pasiima Mariaus Laurinavičiaus įrašą feisbuke ir sako – šito įrašo pagrindu darysime parlamentinio tyrimo komisija, o visos knygos pagrindu parlamentinio tyrimo komisijos nedarysime“, – sako liberalas Eugenijus Gentvilas.

„Valstybininkais“ neoficialiai vadinta tarnautojų ir pareigūnų grupė, prieš keliolika metų galimai dariusi poveikį politikams.

„Geriausia būtų kiekvienam Seimo nariui po komisiją. Tai tikrai visi turėtų darbo ir neužsiiminėtume kitais darbais“, – teigia socialdemokratas Algirdas Sysas.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdis neatmeta galimybės siūlyti tyrimo komisiją dėl prezidento štabo narių tikrinimo, tačiau pirmiau esą reikia atsakymų ieškoti kitais formatais. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas patvirtino, kad komitetas tų būdų ieško – galbūt užteks užduoti klausimus prezidentui Nausėdai ir Valstybės saugumo departamento vadovui Dariui Jauniškiui.

„Yra dar bent pora knygų, tai galėtų būti penkios komisijos. Kuo daugiau komisijų, tuo svaresnis indėlis į Lietuvos žmonių gerovę“, – tvirtina „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Dalis seimūnų toliau nerimsta ir dėl trečios komisijos – kas pedofilija įtariamam buvusiam parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui nutekino informaciją, kad jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl pono Bartoševičiaus, kaip ir anksčiau esu sakiusi, klausimai turi būti atsakyti. Dėl jo nevyko jokiame formate joks tyrimas ir klausimai lieka iki galo neaiškūs“, – kalba Regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė.

„Nenorėčiau, kad dalyvautume tokiame komisijų povų parade, kas turės spalvingesnį pavadinimą, labiau intriguojantį turinį. Turi būti atsakymai ir yra skirtingos formos. Kartais būna, kad atsakymus pateikia raštu, kartais pateikia iš tribūnos“, – sako konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Kol kas nė viena frakcija savo siūlymų dėl komisijų neregistruoja, tad nežinia, ar žodžiai virs kūnu. Tačiau akivaizdu, kad priešpriešų Seime netrūks ir daugiau. Laisvės partija laukia progos, kada galės pateikti Civilinės sąjungos įstatymą, o proga bus tuo atveju, jei tarp koalicijos partnerių ir oponentų atsiras užtektinai balsų partnerystei palaikyti.

REKLAMA

„Žinoma, tariamės, norime, kad praeitų, o ne kad sugriūtų“, – teigia Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Aušrinė Armonaitė piktinasi, kad balsų iki šiol trūksta.

„Ne, Laisvės partijai reikia partnerystės įstatymo, Lietuvai reikia partnerystės įstatymo, žmonėms reikia. Eina jau kelinti metai Lietuvos Europos Sąjungoje, tiesiog gėda“, – tvirtina A. Armonaitė.

Premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad mokesčių įstatymų paketą Seimui teiks gegužę. Tačiau opozicija netiki, kad, iki parlamento rinkimų likus tik pusantrų metų, mokesčių reformą valdantieji sugebės priimti.

jau kai pačio gaujai tos komisijos gali pakaitinti padus tada ačiū nereikia. bet kai gali kažką suėsti tada tik pirmyn. prieisi tu liepto galą, broileri, tikrai prieisi
PEDObroileris
Na visi matom koks tai silpnas politikas kartoja kažkieno frazes , kažkur apsilankė,kažka pasakė ,o kad padarytu kažką naudingo.....užima postą dėl pavardės
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų