REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Ūkio banko“ valdybos pirmininkas Gintaras Ugianskis ragina nekreipti dėmesio į spekuliacijas apie lietuviškus bankus. Jo nuomone, „Lietuvos banko“ nereikėtų kaltinti bandymais sužlugdyti šalies verslą, o bankų ateitis Lietuvoje priklausys nuo sprendimų priėmėjų operatyvumo.

REKLAMA
REKLAMA

Jums tenka stebėti, kas dabar vyksta Lietuvos versle dėl įvykių su „Snoro“ banku. Kaip reaguoja verslininkai? Kaip reaguoja paprasti žmonės – bankų klientai?

REKLAMA

Be abejo, verslą palies „Snoro“ krizė, nes verslininkai turės trumpalaikių atsiskaitymo problemų, kol busleista disponuoti pinigais jų sąskaitose. Verslininkai, kurie turi sąskaitų keliuose bankuose,  atlaikys šį išbandymą. „Snoro“ indėlininkai, be abejo, taip pat turės laikinų nepatogumų, bet dauguma žmonių indėliai neviršija 100tūkst.eurų, todėl jie turėtų likti ramūs ir laukti, kol su jais bus atsiskaityta.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pastarieji įvykiai paveikė „Ūkio banką“?

Mes pajautėme, kad daug buvusių „Snoro“ banko klientų – verslo įmonių ir fizinių asmenų – pradėjo ieškoti jiems tinkamo banko savo veiklai ir kasdienėms bankinėms operacijoms. Daug tokių potencialių klientų ateina į „Ūkio banką“. Jie teiraujasi panašių sąlygų, kaip turėjo „Snore“.

Tai yra galimybė bankui plėsti savo veiklą, užimti didesnę rinkos dalį – tai, ko mes siekiame kasdienėje savo veikloje.

Todėl mes priėmėme sprendimą pakoreguoti savo įkainius, kad atitiktume naujų klientų lūkesčius ir pagerintume sąlygas esamiems klientams, kartu daugiau uždirbdami iš didesnio operacijų skaičiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes dirbame normaliu režimu, atidarinėjame sąskaitas klientams – tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims. Matydami padėtį rinkoje ir norėdami padėti verslui, nes vakuumo rinkoje negali būti, naujiems klientams siūlome kreditus, kad nestotų verslas, kad Lietuva neprarastų mokesčių, žmonės pajamų. Visi turėtume konsoliduotis ir dirbti, kad verslas nesustotų.

Jei neklystu, per dvi dienas pas mus atidaryta apie 2 tūkst. fizinių asmenų sąskaitų ir apie pora šimtų juridinių asmenų. Tai tikrai ženklus prieaugis, parodantis pasitikėjimą banku.

REKLAMA

Visų bankų veiklą reglamentuoja tos pačios taisyklės, ji matuojama „Lietuvos banko“ nustatomais kapitalo likvidumo ir pakankamumo rodikliais. Mūsų likvidumo rodiklis yra 47 proc., o pakankamumo – 12,2proc. „Lietuvos bankas“ reikalauja, kad  kapitalo pakankamumo rodiklis šiandien būtų 8 proc., o likvidumo – 30 proc. Tai parodo, kad mes dirbame labai atsargiai ir vengiame nepagrįstos rizikos.

Panašu, kad Vyriausybė vienu ar kitu atveju sieks parduoti dalį „Snoro“ turto. Ar „Ūkio banką“ domintų geroji „Snoro“ dalis?

REKLAMA

Kaip matote, galimybė pirkti „Snoro“ banką Lietuvoje sulaukė nemažo susidomėjimo. Plėtra yra mūsų strateginis tikslas, todėl mums ši galimybė tikrai būtų įdomi. Aišku, turime sulaukti, kol valstybė išsiaiškins problemas tame banke ir išskirs jo gerąją dalį, kurią bus galimaprivatizuoti. Turime pakankamai lėšų, kad padarytume gerą pasiūlymą. Bet, sulaukime sprendimų ir tada panagrinėsime toliau.

Ar verslininkų, kaltinančių Lietuvos banką jų verslo žlugdymu, kaltinimai yra pagrįsti?

Manau, kad tai yra nesąmonė. Norėčiau pasakyti, kad nei „Lietuvos bankas“, nei kas nors kitas nori padaryti blogiau. Matyt, išvydo tokią padėtį, kokia yra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip „Snoro“ padėtis atsilieps tolimesnei bankininkystės sektoriaus raidai Lietuvoje?

Viskas priklausys nuo operatyvumo. „Snoras“ nėra visiškai uždarytas, veikla vyksta, klientai gauna pinigų – tai geras dalykas. Nėra panikos rinkoje. Yra žmonių, kurie išvis neturi grynųjų pinigų, kurie naudojasi tik mokėjimo kortelėmis – žingsnis leisti atsiskaityti mokėjimo kortelėmis yra labai geras dalykas. Tai kažkiek amortizuoja visus negatyvius reiškinius.

Be to, kaip nurodė „Lietuvos bankas“, ketvirtadienį bus žinoma padėtis ir leisti tam tikri atsiskaitymai. Manau, kad didelės katastrofos neturėtų būti.

REKLAMA

„Snoro“ valdininkai kaltinami prisipirkę turto, kuris negeneruoja jokios pridėtinės vertės. Ar „Ūkio bankas“ turi prabangių jachtų, automobilių ar vilų?

Neturėjome ir neturime nei vilų, nei jachtų, nei sportinių automobilių. Kruopščiai skaičiuojame ir renkamės savo veiklos įrankius – ar tai automobiliai, ar kompiuterinės sistemos, nes švaistytis pinigais netinka net bankams. Neslėpsiu, kad jų turi ne vienas mūsų klientas, bet mes tam ir dirbame, kad klientams būtų patogu ir jie galėtų plėsti savo verslą bei patogiai gyventi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų