REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didysis septynetas (G-7) planuoja šiemet pradėti partnerystės schemą tiekimo grandinėms diversifikuoti, po derybų Japonijoje šeštadienį paskelbė šių šalių finansų vadovai.

Didysis septynetas (G-7) planuoja šiemet pradėti partnerystės schemą tiekimo grandinėms diversifikuoti, po derybų Japonijoje šeštadienį paskelbė šių šalių finansų vadovai.

REKLAMA

Ministrai tiesiogiai nepaminėjo pastangų mažinti prekybą su Kinija ar Rusija, kaip motyvo kurti naująją schemą, orientuotą pirmiausia į „švarias“ energijos technologijas.

Tačiau po susitikimo su japonų kolega JAV iždo sekretorė Janet Yellen atkreipė dėmesį į pasaulio ekonomikos pastarojo meto sukrėtimus.

„Rusijos karo prieš Ukrainą padariniai ir pandemijos nulemti sutrikimai aiškiai parodė diversifikuotų ir lanksčių tiekimo grandinių svarbą“, – reporteriams sakė ji.

G-7 finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai akcentavo „skubų poreikį spręsti esamas silpnas itin koncentruotų tiekimo grandinių vietas“.

REKLAMA
REKLAMA

Partnerystę tikimasi pradėti vėliausiai iki šių metų pabaigos, bendradarbiaujant su Pasaulio banku, sakoma bendrame pareiškime.

Schema „Resilient and Inclusive Supply-chain Enhancement“ (RISE) grindžiama balandį paskelbtomis gairėmis, pagal ją suinteresuotoms šalims bus pasiūlyta finansų, žinių ir partnerysčių, sakoma pareiškime.

REKLAMA

Susitikimas tris dienas vyko Niigatoje centrinėje Japonijos dalyje. Netrukus, gegužės 19–21 dienomis, Hirošimoje įvyks G-7 lyderių susitikimas.

Tikimasi, kad viršūnių susitikime bus daug kalbama apie pagalbą Ukrainai ir G-7 santykius su Kinija, taip pat apie branduolinį nusiginklavimą ir kovą su klimato kaita.

Šeštadienį baigiantis finansų ministrų deryboms, buvo patvirtintas įsipareigojimas taikyti sankcijas Rusijai, drauge siekti jas griežtinti, bet nepaskelbta jokių naujų konkrečių žingsnių prieš tuos, kas bando sankcijas apeiti.

Finansų vadovai taip pat pabrėžė būtinybę didinti finansinį stabilumą po pastarojo meto sąmyšio bankų sektoriuje.

Derybose Niigatoje taip pat dalyvavo Tarptautinio valiutos fondo (TVF), Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) ir Pasaulio banko vadovai, Brazilijos, Indijos ir Indonezijos finansų ministrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų