REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Valentinas Novopolskis (Fotobankas)

Šį sekmadienį, nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“, bus pagerbti patys ryškiausi šalies filmų herojai. Dėl prestižinių statulėlių šiemet varžysis 22 aktoriai, pretenduojantys į apdovanojimus už antraplanius ir pagrindinius vaidmenis pastarųjų metų filmuose.

6

Šį sekmadienį, nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“, bus pagerbti patys ryškiausi šalies filmų herojai. Dėl prestižinių statulėlių šiemet varžysis 22 aktoriai, pretenduojantys į apdovanojimus už antraplanius ir pagrindinius vaidmenis pastarųjų metų filmuose.

REKLAMA

Vienas pretendentų į metų geriausio aktoriaus apdovanojimą – Valentinas Novopolskis, šiemet „Sidabrinei gervei“ nominuotas už pagrindinį vaidmenį juostoje „Olegas“. 

Čia pasakojama apie rusų kilmės latvių emigrantą, nelegaliai dirbusį Briuselio priemiestyje ir ieškojusį laimės, tačiau susidūrusį su sudėtingu kriminaliniu pasauliu.

Istorija pagal tikrą įvykį

Pagal tikrą istoriją sukurtas režisieriaus Jurio Kursiečio filmas jau apkeliavo daugiau nei 40 tarptautinių kino festivalių, buvo išrinktas geriausiu 2019 m. Latvijos filmu. 

REKLAMA
REKLAMA

„Olegas – vienas iš daugelio žmonių, kurie, susiklosčius nepalankioms aplinkybėms gimtojoje šalyje, vietoj išsvajoto oraus gyvenimo svetimoje aplinkoje atsiduria anapus žmogiškumo ribos. Jis – žmogus be pilietybės, kuris niekur nesijaučia savas“, – teigia J. Kursietis.

REKLAMA

Režisierius prisipažįsta filme norėjęs sujungti dvi svarbias temas – iniciaciją į vyrų pasaulį ir šių dienų emigracijos problemas. Pagrindinis filmo veikėjas vengia akistatos su sunkumais, bet atsidūręs svetimoje šalyje privalo prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.

Filmo kūrėjai istoriją surado viename iš Latvijos spaudos leidinių. Pasak pagrindinį vaidmenį sukūrusio V. Novopolskio, realiame gyvenime istorija buvo dar aštresnė, negu vaizduojama filme. 

„Sunku patikėti, kokiomis sąlygomis emigracijoje gyveno Olegas ir ką jam teko iškęsti. Jau po filmavimų režisierius persiuntė vieną straipsnį, kuriame pasakojama apie Londone veikiančią gaują, kuri apgavo 200 tokių olegų. Tai tik įrodo, kad ši problema yra visai šalia mūsų“, – sako personažą įtaigiai įkūnijęs V. Novopolskis.  

REKLAMA
REKLAMA

„Peržiūrėjęs šią juostą mano pusbrolis prisipažino, kad buvo pakliuvęs į panašią situaciją. Na, o po premjeros kino teatre priėjo moteris, 20 metų dirbanti su problemomis emigracijoje susidūrusiems žmonėms pagalbą teikiančiame centre. Nors yra sukaupusi didžiulį darbo stažą ir nieko naujo pamatyti nesitikėjo, sakė, kad šis atvejis ją sukrėtė. Pasirodo, tai yra didžiulė stigma ir pas mus, Lietuvoje. Labai daug vyrų išvažiavę svetur įsidarbina nelegaliai, patenka į sudėtingas situacijas, tačiau apie tai visiškai niekam nepasakoja vien dėl to, kad gėdijasi prisipažinti. Deja, tai tampa priežastimi, kodėl kartais labai sunku jiems padėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Olegas“ buvo pirmasis toks didelis mano filmas, tad minčių – labai daug. Kurdamas vaidmenį aš mažiau atsispyriau nuo būtent emigracijos temos. Man šis filmas yra apie vidinę emigraciją. Emigrantu gali tapti ir niekur neišvažiuodamas. Lygiai taip pat ir, pavyzdžiui, mokinys, pastebėjęs stipresnį, grubesnį už save, gali jį priimti kaip savo autoritetą ir emigruoti iš savo paties principų“, – komentavo V. Novopolskis. 

Nėra svarbus apdovanojimas

Paklaustas, kokios emocijos plūsta žinant, kad yra nominuotas geriausiu aktoriumi, V.Novopolskis išliko santūrus: „Aš visuomet galvojau, kad nesvarbūs yra tie apdovanojimai, mano tėvas man sakydavo, kad ne tai yra svarbiausia, tą ir aš išmokau. Žinoma, malonu, kai profesionalai tave išrenka, bet aš stengiuosi to nesureikšminti ir eiti toliau. Tiesa pasakius, nelabai aš suprantu tokių apdovanojimų, esu pasisakęs prieš porą metų, viskas priklauso nuo požiūrio. Žinoma, tokie apdovanojimai padeda populiarinti kiną ir žmonės daugiau juo domisi, galbūt tai proceso dalis.“

REKLAMA

„Labai norėtųsi pasakyti, kad ilgai ruošiausi Olego vaidmeniui, bet tai būtų melas, aš perskaičiau scenarijų ir man buvo aišku, ką daryti. Vaidmenį man pavyko suprasti su vidiniais resursais, empatija ir emociniu intelektu. Taip pat man padėjo ir tai, kad buvau svetimas, filmą filmavo Latvijoje ir Belgijoje – man nepažįstamose šalyse. Mano personažas taip pat jautėsi ne savo šalyje, ne su savo žmonėmis, mes buvome panašūs. Filmavimams ruošdavausi naktį besivaikščiodamas po Rygą, ten nieko nepažinojau, eidavai ir nežinodavau kur, šis mažas akcentas prisidėjo prie mano būsenos“, – atviravo vyras.

Aktorius prisipažino, kad jam labai svarbu – ryšys su režisieriumi: „Nežinau, ar Juris taip sąmoningai dirba ar ne, bet mes atėję filmuotis su juo užsidarydavome kambaryje ir kalbėdavomės kelias valandas. Jis klausėsi mano nuomonės, aš klausiau jo, daug siūliau, jis daug ką ir priimdavo. Labai džiaugiuosi, kad taip puikiai bendravome. Žinoma, buvo keli aštrūs momentai, kai pasirodė žiežirbos tarp mūsų, man buvo labai nemalonu, bet Juris viską priėmė natūraliai ir mane ramino, kad viskas yra normalu.“

REKLAMA

Lietuvos kino šventė bus švenčiama jau lapkričio 22 d., 19:30 val. TV3 eteryje.

Lietuvišką kiną remia naujos kartos televizija „Go3“.  Ceremonijoje išvysime ne tik visus mylimiausius tautos aktorius, bet ir žmones, esančius už kadro. Apdovanojimų metu paaiškės „Sidabrinės gervės“ ir „Sidabrinės gervės kiaušinio“ nominacijų laimėtojai. Taip pat sužinosime, kam bus įteikta „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus, ir kas taps „Vox Populi“ kategorijos nugalėtoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų