Geriausia aktore pretenduojanti tapti Glemžaitė - apie vaidmenį ir save: žinau, ką reiškia sirgti depresija Laida „Pasikalbėkim“

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina aktorę Gelminę Glemžaitę. Jau lapkričio 22 d. TV3 transliuos nacionalinius kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“, kuriuose bus pagerbti patys ryškiausi šalies režisieriai, aktoriai, operatoriai ir kiti kino srities profesionalai. Tarp nominantų ir Glemžaitė, pretenduojanti į geriausios aktorės apdovanojimą už depresija sergančios Justės vaidmenį filme „Išgyventi vasarą“. Kurti jį, pasak Gelminės, buvo ir lengva, ir sunku tuo pat metu.

„Justę aš prisijaukinau gan sėkmingai. Gal dėl to, kad jos išgyvenimai, patirtys man buvo artimos. Neslepiu, kad turiu bėdų su psichine sveikata, todėl susitapatinti su personažu galėjau galbūt lengviau. Man net atrodo, kad vaidindama Justę aš geriau supratau ir savo išgyvenimus. Tai tapo savotiška terapija, nes viskam pasibaigus labai palengvėjo. Iš kitos pusės nebuvo taip paprasta nerti į visišką jausmų sumaištį, kurią patyrė mano personažas. Kadangi vaidindama atsiduodu visa širdimi, natūralu, kad vėl buvau priversta viską išgyventi iš naujo. Tačiau toks jau aktoriaus darbas – jei nori, kad vaidmuo būtų tikras, gyvas, negali plaukti paviršiumi“, – sako Gelminė.

Moteris taip pat džiaugiasi, kad „Išgyventi vasarą“ šiltai priėmė ir žiūrovai, ir kino kritikai. Ji įsitikinusi, kad toks filmas buvo reikalingas, nes Lietuvoje daugybė žmonių susiduria su psichinės sveikatos problemomis. Kalbėti apie tai garsiai vis dar nedrįstama, gėdijamasi, tačiau, pasak Gelminės, tame nėra nieko gėdingo - juk nė vienas nėra apsaugotas nuo ligos. Tiesa, aktorė pažymi, kad pats filmas nėra „sunkus“ ar depresyvus, nes jame netrūksta komiškų, ironiškų elementų, o tai suteikia lengvumo ir leidžia į personažų problemas pažiūrėti per humoro prizmę.

„Aš irgi mėgstu gyvenime į problemas žiūrėti su humoru. Šiuo metu jaučiuosi ganėtinai gerai. Ir tai tik parodo, kad viską įmanoma įveikti, jei tik sugebi pripažinti, kad nesusitvarkai ir ieškai išeičių,“ – šypsodamasi sako Gelminė.

Ji tikina, kad yra garbė būti nominuotai geriausios aktorės kategorijoje su būriu kitų žinomų Lietuvos aktorių. Šios, pasak Gelminės, labai talentingos ir profesionalios. Visgi, ką reiškia gauti Sidabrinę gervę, moteris jau žino, nes prieš kelerius metus buvo įvertinta už geriausią antraplanį vaidmenį filme „Šventasis“, kur vaidino kirpėją.

REKLAMA

„Stovi mano Sidabrinė gervė šalia lovos ir kasdien ją matau. Tai tikrai svarbus įvertinimas ir man, kaip aktorei, kol kas pats reikšmingiausias. Jaučiausi pagerbta, įvertinta, pamatyta, o tai menininkui labai svarbu. Tada žinai, ar teisinga kryptimi eini. Visgi ar pasiseks šiais metais - nuoširdžiai nežinau, nes negalvoju apie tai. Apdovanojimai džiugina, bet nepaisant jų aš ir toliau vaidinsiu atiduodama visą save,“ – sako Gelminė.

Kokie aktorės laukia tolesni profesiniai išūkiai? Ar ji turi ambicijų išplaukti į tarptautinius kino vandenis? Kokia užsienio kino žvaigždė Gelminę įkvepia ir koks komplimentas jai labiausiai glosto širdį? Išgirsite ir kas šiuo metu moteriai teikia daugiausia džiaugsmo bei laimės.

Visą interviu su G. Glemžaite žiūrėkite video įraše.

Lietuvos kino šventė „Sidabrinės gervės“ bus švenčiama jau lapkričio 22 d., 19:30 val. TV3 eteryje. Lietuvišką kiną remia naujos kartos televizija „Go3“.  Ceremonijoje išvysime ne tik visus mylimiausius tautos aktorius, bet ir žmones, esančius už kadro. Apdovanojimų metu paaiškės „Sidabrinės gervės“ ir „Sidabrinės gervės kiaušinio“ nominacijų laimėtojai. Taip pat sužinosime, kam bus įteikta „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus, ir kas taps „Vox Populi“ kategorijos nugalėtoju.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų