REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Facebook“ ir „Instagram“ leis kai kurių šalių vartotojams raginti smurtauti prieš Rusijos karius, taip pat linkėti mirties Rusijos ir Baltarusijos prezidentams. Rusijos valdžia pareikalavo Metą" patraukti atsakomybėn.

„Facebook“ ir „Instagram“ leis kai kurių šalių vartotojams raginti smurtauti prieš Rusijos karius, taip pat linkėti mirties Rusijos ir Baltarusijos prezidentams. Rusijos valdžia pareikalavo Metą" patraukti atsakomybėn.

REKLAMA

Ką nusprendė „Meta“?

„Meta“ – įmonė valdanti socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“, leis šių socialinių tinklų naudotojams, kai kuriose šalyse, raginti smurtauti prieš Rusijos kariuomenę karo Ukrainoje kontekste, pranešė „Reuters“, remdamasi vidiniu įmonės susirašinėjimu. Buvo kalbama apie laikiną „neapykantos kalbos“ socialiniuose tinkluose politikos pakeitimus, rašo „BBC Russia“.

„Meta“ taip pat laikinai leidžia viešinti įrašus, linkinčius Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui arba Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai mirties – rašo „Reuters“.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą laikinai sušvelniname reikalavimus politinei retorikai skelbti, tokia retorika dažniausiai pažeidžia mūsų taisykles, kadangi yra traktuojama kaip neapykantos kalba. „Tačiau mes vis dar neleidžiame realių raginimų smurtauti prieš Rusijos piliečius“, – rašoma bendrovės pranešime.

REKLAMA

„Atsižvelgdami į besitęsiančią invaziją į Ukrainą, padarėme laikiną išimtį nukentėjusiems nuo karo, kad išreikštume agresyvius jausmus dėl karinės invazijos“, – BBC sakė „Metos" atstovas.

Įrašai, kuriuose Rusijos ar Baltarusijos lyderiams bus linkima mirties, bus leidžiami skelbti tol, kol juose nebus kitų tikslų ir nebus aprašyta mirties vieta bei būdas, rašoma „Reuters“ pranešime. „Meta“ politika, nukreipta prieš neapykantą ir toliau draudžia raginimus pulti Rusijos piliečius, nurodė agentūra.

„Mes vis tiek netoleruosime realių raginimų smurtauti prieš civilius Rusijos gyventojus“, – tviteryje rašė „Meta“ atstovas Andy Stone'as. Jis pakartojo žodžius apie „neapykantos kalbos“ politikos švelninimą.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis susirašinėjimu, „Reuters“ sužinojo, kad „Metos“ laikinieji politikos pokyčiai dėl smurto kurstymo galioja Armėnijoje, Azerbaidžane, Estijoje, Gruzijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovakijoje ir Ukrainoje.

Rusijos reakcija

Netrukus po „Reuters“ publikacijos Rusijos ambasada JAV paskelbė pareiškimą „susijusį su ekstremistine „Metos“ veikla“.

„Šią informaciją patvirtino oficialus bendrovės atstovas Andy Stone‘as, kuris savo pareiškime pabrėžė, kad posakis „mirtis rusų užpuolikams“ dabar yra socialinių tinklų norma. „Metos“ politika yra agresyvi ir nusikalstama, skatinanti neapykantos kurstymą ir priešiškumą rusams. Bendrovės veiksmai yra dar vienas liudijimas, kad prieš mūsų šalį yra paskelbtas informacinis karas be taisyklių. Korporacijos, valdančios didžiuosius socialinius tinklus, tapo Vakarų valdančiųjų propagandos mašinos kariais", – teigiama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ambasada pareikalavo, kad JAV valdžia „sustabdytų „Metos" ekstremistinę veiklą“ ir imtųsi veiksmų, o „kaltinamieji asmenys būtų patraukti atsakomybėn“.

„Roskomnadzor“ išsiuntė „Metai“ reikalavimą oficialiai patvirtinti arba paneigti informaciją apie raginimų smurtauti prieš Rusijos kariuomenę sprendimą, sakė Dūmos informacinės politikos komiteto vadovas Aleksandras Chinšteinas. Anot jo, tai įvyko „jau naktį“. „Iki šio vakaro bus priimtas tam tikras sprendimas (dėl „Metos") – sakė Chinšteinas, kalbėdamas penktadienį Valstybės Dūmos plenarinėje sesijoje. Jis priminė, kad „Reuters“ rėmėsi vidiniu „Metos“ susirašinėjimu.

REKLAMA

„Jeigu šie faktai pasitvirtins, mes suteikėme valstybei ir valdžios institucijoms priemones aršiai kovoti su tokio pobūdžio reiškiniais. Turiu omenyje ne tik baudžiamąjį procesą, bet ir galimybę tokius reiškinius blokuoti“, – kalbėjo jis.

Kovo 4 dieną „Roskomnadzor“ nusprendė užblokuoti „Facebook“ dėl to, kad socialiniame tinkle buvo apribota prieiga prie televizijos kanalo „Zvezda“, agentūrų „RIA Novosti“ ir „Sputnik“, televizijos kanalo RT ir dar dviejų internetinių leidinių.

Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas nurodė Dūmos Saugumo komitetui parengti kreipimąsi į Rusijos generalinį prokurorą ir tyrimų komitetą dėl „Meta“ veiksmų, „nes tai yra informacinis karas“ su „mūsų šalies teritorijoje veikiančiomis amerikietiškomis platformomis.“

REKLAMA

Vasario 24 dieną, kai Rusija pradėjo karinius veiksmus Ukrainos teritorijoje. Jungtinių Tautų skaičiavimais, nuo karo pradžios žuvo mažiausiai 549 civiliai ir 957 buvo sužeisti. Daugumos civilių gyventojų mirčių priežastis yra apšaudymai.

„Twitter“ ir „Facebook“ pašalino Rusijos ambasados įrašus apie Mariupolio ligoninės apšaudymą dėl taisyklių, draudžiančių neigti smurtinius įvykius – rašo „Reuters“. Ambasada pareiškė, kad dėl apšaudymo nukentėję gimdymo namai ilgą laiką buvo nenaudojami, o jų teritorijoje esą buvo dislokuota Ukrainos kariuomenė. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad per šį apšaudymą Mariupolyje žuvo trys žmonės, tačiau Rusijos gynybos ministerija neigia bet kokį dalyvavimą šioje atakoje.

„Rusijos orlaiviai Mariupolio srityje neatliko jokių užduočių, leidžiančių pataikyti į taikinius ant žemės“, – sakė ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas, pavadinęs „tariamą oro antskrydį“ „visiškai surežisuota provokacija“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų