• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

 

Neatlygintinas darbas vertinamas ne vien kaip gražus altruizmo gestas – tai galimybė tobulinti savo gebėjimus ir pasidėti tvirtus tolesnės karjeros pagrindus, ypač kalbant apie ilgalaikę savanorystę užsienyje. Viena iš programų, padedanti įgyti tokios patirties, yra Europos savanorių tarnyba (EST). Viktorija Malinauskienė, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) EST projektų koordinatorė, pasakoja apie programos istoriją bei apie tai, kokią vietą savanorystė užima Europos Sąjungos jaunimo politikos darbotvarkėje.

REKLAMA
REKLAMA

Viktorija, kaip ir kodėl atsirado EST?

Europos savanorių tarnyba veikia nuo 1998 m. Europos Sąjungos lygmeniu tuo metu pradėta akcentuoti, kad jaunų žmonių socialinės ir profesinės integracijos procesams, bendram aktyvumui reikalingas papildomas skatinimas. Tarptautinė savanorystė pasirodo kaip itin efektyvi priemonė siekti šio tikslo.

REKLAMA

Lietuvoje EST veikia nuo 2000 m. Tais metais JTBA finansavo 8 projektus: 4 jaunuoliai atvyko į Lietuvą, o 4 lietuviai išvyko į užsienį. Nuo to laiko projektų skaičius ir savanorių skaičius vis augo: 2014 m. mūsų agentūra parėmė net 153 jaunų žmonių dalyvavimą EST projektuose.

Ar savanorystė – tikrai svarbi ES jaunimo politikos dalis?

Taip, drįsčiau teigti, kad pakankamai svarbi. 2011 metai Europoje buvo paskelbti savanorystės metais – Lietuvoje ta proga buvo netgi priimtas savanorystės įstatymas. Tai, kad savanorystė yra svarbi ES politikos dalis parodo ir jai skiriamas finansavimas, kuris kasmet vis auga. Skaičiai išties įspūdingi. Pavyzdžiui, 2015 m. Lietuvoje teikiamiems EST projektams numatyta skirti apie 1,1 mln. eurų. O bendra visų Erasmus+ programos šalių EST projektams teikiama suma šiais metais yra net 61,87 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Ar lietuviai aktyviai domisi tarptautinės savanorystės galimybėmis, yra pakankamai drąsūs priimti tokį iššūkį?

Lietuviai šia programa tikrai domisi, ypač besimokantys jaunuoliai, norintys prasmingai praleisti vasarą. EST programa siūlo trumpalaikę savanorystę iki 2 mėnesių, tačiau ši programa yra skirta mažiau galimybių turinčiam jaunimui arba grupinei savanorystei, kai vienu metu savanoriauja 10-30 savanorių. Deja, tokie projektai yra retesni ir ne visi jaunuoliai atranda projektą, kuriame galėtų savanoriauti. Daugiausia siūlome ilgalaikių EST projektų (nuo 2 mėnesių). Ilgalaikiai projektai turi tokių privalumų kaip papildomi mokymai savanorystės metu, papildomas finansavimas kalbos mokymuisi ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išvykti ilgam laikui yra iššūkis, kurį lietuviai prisiima sunkiau nei kitų šalių piliečiai, tad  išvykstančių savanorių turime mažiau  nei atvykstančių. Studijuojantis jaunimas ne visuomet pasiryžta atidėti mokslus ir metams išvykti į užsienį. Ilgalaikės savanorystės projektus paprastai renkasi savęs ieškantys jaunuoliai, kurie trokšta pokyčių, patirties, įkvėpimo. Trumpalaikius savanorystės projektus jaunuoliai dažniausiai tikisi suderinti su įprastu gyvenimo ritmu, tačiau daugiausia įtakos jauno žmogaus gyvenime gali padaryti būtent ilgalaikės savanorystės projektai.

Ačiū už pokalbį!

Sekite Kryptis karjerai naujienas Facebook paskyroje!  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų