REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elonas Muskas planuoja įkurti žmonių koloniją Marse ir sakė, kad iki 2050 metų į Raudonąją planetą norėtų nusiųsti 1 milijoną žmonių.

Elonas Muskas planuoja įkurti žmonių koloniją Marse ir sakė, kad iki 2050 metų į Raudonąją planetą norėtų nusiųsti 1 milijoną žmonių.

REKLAMA

Vienos NASA mokslininkės nuomone, tai iš esmės būtų savižudiška misija, o Elonas Muskas greičiausiai mirtų dar iki ten nuvykstant dėl skausmingos ligos. Michelle Thaller yra NASA Goddardo kosminių skrydžių centro mokslininkė ir turi kelių dešimtmečių patirtį.

Ekspertė paaiškino, kad šiuo metu nėra tinkamų technologijų, kurios užtikrintų žmonių saugumą kelionės į Marsą metu, rašo thesun.co.uk.

Jie susidurtų su kosminės radiacijos problemomis, kurios juos pražudytų dar nespėjus ten nuvykti. Radiacinė liga, dar vadinama apsinuodijimu radiacija, gali padidinti vėžio, degeneracinių ligų ir mirties riziką.

„Žinau, kad Elonas Muskas yra sakęs, jog norėtų būti pirmuoju žmogumi, mirusiu kitoje planetoje, – sakė M. Thaller. – Gali būti, kad jam nepavyktų nukeliauti taip toli nuo mūsų planetos iki Marso dėl radiacijos kosmose. Jei Saulėje įvyktų didelis saulės plazmos pliūpsnis, kas pasitaiko gana dažnai, tai jį pražudytų.“

REKLAMA
REKLAMA

Tokios pat mirtinos problemos pavyko išvengti NASA „Apollo“ astronautams, kai jie nusileido Mėnulyje

„Tai, kad Mėnulis yra ne Marsas, yra labai svarbus dalykas, – tęsė M. Thaller. – Žinojome, jog astronautams Mėnulyje labai pasisekė. Iš tikrųjų tarp dviejų „Apollo“ misijų buvo didelė audra, kuri, jei astronautai tuo metu būtų buvę Mėnulyje, greičiausiai juos būtų pražudžiusi.“

REKLAMA

E. Muskas jau anksčiau yra pripažinęs, kad kelionė į Marsą kelia pavojų ir kad pirmiesiems ten apsigyvenusiems žmonėms būtų sunku.

Viename iš savo tinklalaidės „Full Send“ epizodų „SpaceX“ vadovas prognozavo pirmųjų į planetą atvykusių žmonių gyvenimo kokybę.

„Bus pavojinga, gal ir mirsime, – spėjo jis. – Bet laikui bėgant gyvenimą Marse galime padaryti nuostabų.“

Nepaisant nuogąstavimų, mokslininkė M. Thaller vis tiek norėtų vieną dieną pamatyti žmones Raudonojoje planetoje. NASA astronautas Stanas Love‘as anksčiau pasakojo, kaip, jo manymu, vieną dieną Marse bus įmanoma įkurti žmonių koloniją.

„Ar manau, kad tai įmanoma? Taip. Ar manau, kad tai būtų malonu? Ne. Manau, kad tai būtų siaubinga“, – sakė jis. Paklaustas, ar, jo nuomone, 2050 metai yra reali pirmosios žmonių kolonijos Marse data, S. Love‘as atsakė paprastai: „Ne“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų