• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodžius “internetinis telefonas”? GPRS ar EDGE galimybę turintį mobilųjį? 3G vaizdo konferencijas? Kompiuterį su balso perdavimu per IP? Šiaip ar taip, bet tikrai ne apie laidinį telefoną, prijungtą prie fiksuoto ryšio tinklo.

REKLAMA
REKLAMA

Prie interneto jungiami įrenginiai (internet appliances) kažkodėl labiausiai asocijuojasi su WWW naršančiais šaldytuvais, mikrobangų krosnelėmis ir panašia buitinės technikos egzotika iš “dotkomų” bumo laikų. Totalinės internetizacijos pranašautojų entuziazmas išsisėmė, tačiau kai kurie šios kategorijos produktai ne tik sėkmingai prisitaikė prie šiandieninės rinkos, bet ir bando joje išsikovoti neblogą ateitį. Vienas iš pavyzdžių - internetą naudojančių ateities telekomunikacinių sprendimų pioniere besivadinanti bendrovė “Elanza Technologies” (http://www.elanzatech.com), sukryžminusi asmeninį kompiuterį su fiksuoto ryšio telefonu. Tai nėra dar vienas “šaldytuvo su WWW serveriu” variantas - “Elanza Technologies” savo įrenginį “ElanzaWebphone” siūlo tiems, kuriems asmeninio kompiuterio nereikia (arba jis per brangus), o įprasto telefono galimybių šiek tiek per maža. “ElanzaWebphone” yra tarsi aukso viduriukas, siūlantis praktiškai visas balso ryšio galimybes ir elektroninio pašto bei interneto naršymo funkcijas, be kurių šiandien neapsieina nė paprasčiausias namų biuras.

REKLAMA

“Elanza” sukurtame internetinio telefono variante iš pirmo žvilgsnio keistokai dera laidinio telefono ragelis, spalvinis LCD monitorius, telefono klaviatūros mygtukai, išorinė infraraudonųjų spindulių klaviatūra, “Smart Card” kortelių lizdas ir USB, “Ethernet” bei COM jungtys. Be įprastų telefono funkcijų (atsakiklis, skambinančiojo identifikacija, telefonų knygelė, skambučių sąrašas), spalviniame 18,7 cm dydžio 640x480 taškų raiškos ekrane sudaryta galimybė naudotis “apkarpyto kompiuterio” funkcijomis - WWW naršymu, elektroniniu paštu, internetine telefonija (VoIP). Norimą funkciją galima pasirinkti arba funkciniais mygtukais, arba specialiu rašikliu spustelėjus lietimui jautrų ekraną. “ElanzaWebphone” naudoja “Windows CE 3.0” operacijų sistemą su “Internet Explorer 4.0”, “Pocket Word”, “Outlook”, “Windows Media Player” ir kitomis programomis. Įrenginys turi “Intel StrongArm” procesorių, 64 MB operatyviosios ir 16 MB pastoviosios “Flash” atminties. Garsą atkuria integruoti stereo garsiakalbiai. Kalbėti su pašnekovu skambinant per fiksuoto ryšio tinklą ar internetą galima ir naudojant ragelį, ir integruotą mikrofoną. Įrenginys prie interneto gali būti jungiamas per vietinį tinklą (10 Mb/s), ADSL ar įprastą 56 Kb/s modemą. Pasak gamintojo, galimybė naudoti “Smart Card” korteles užtikrina patikimą vartotojo apsaugą naudojantis bet kokio tipo interneto transakcijomis. Elektroninio pašto programa suderinama ir su POP3, ir su IMAP protokolais. Per USB ar nuosekliąją jungtį galima prijungti spausdintuvą, o per infraraudonųjų spindulių jungtį - išorinę QWERTY klaviatūrą - tam atvejui, jei rinkti tinklapių adresus ar atsakinėti į elektroninius laiškus naudojant telefono klaviatūrą pasirodytų pernelyg nepatogu.

“Elanza” neskelbia savo įrenginio kainos, tad sunku įvertinti ekonominę tokios investicijos pusę. Šiaip ar taip, “ElanzaWebphone” neabejotinai vertas dėmesio kaip ir įmonei, ir namų biurui tinkantis ryšių centras - ypač tais atvejais, kai vietoj nesuprantamo, baimę keliančio kompiuterio kur kas priimtinesnis su svarbiausiais jo darbais gebantis susidoroti “senas geras” telefonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų