REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paprasti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai tikina, kad T. Tomilino ir R. Karbauskio konflikte labiau palaiko partijos lyderį, tačiau sutiko, kad partiečių ginčas buvo per daug eskaluojamas viešojoje erdvėje. Valstiečiai įsitikinę, kad pokyčiai partijoje demokratijos jų gretose kaip tik padidino ir nesutinka, kad LVŽS radikalėja.

Paprasti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai tikina, kad T. Tomilino ir R. Karbauskio konflikte labiau palaiko partijos lyderį, tačiau sutiko, kad partiečių ginčas buvo per daug eskaluojamas viešojoje erdvėje. Valstiečiai įsitikinę, kad pokyčiai partijoje demokratijos jų gretose kaip tik padidino ir nesutinka, kad LVŽS radikalėja.

REKLAMA

Šiaulių rajone, Ramūno Karbauskio gimtuosiuose Naisiuose, vyksiančiame suvažiavime valstiečiai nusprendė, ar įvesti taisyklę leisti į partijos pirmininko rinkimus pretenduoti tik tiems, kas sąjungos nariais buvo tam tikrą laikotarpį.

Įstatų pakeitimais taip pat leista padidinti partijos pirmininko įtaką renkantis pavaduotojus.

Pakeitimų iniciatoriai sako, kad jie padės užtikrinti stabilumą partijoje, tačiau kritikai perspėja, jog R. Karbauskis šitaip stiprina galimybes išsaugoti partijos pirmininko kėdę ir apsistatyti vadovybę sau lojaliais žmonėmis.

REKLAMA
REKLAMA

R. Karbauskis teigė, kad šie įstatai itin svarbūs ne tik partijai, bet ir visai Lietuvai, kadangi, anot LVŽS pirmininko, po trejų metų valstiečiai „grįš valdyti Lietuvos“.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt Naisiuose pakalbino paprastus LVŽS narius, ką jie mano apie naujus partijos įstatus ir R. Karbauskio konfliktą su partnerystę palaikančiu Tomu Tomilinu.

Dauguma palaiko Karbauskį

Rolandas iš Kauno mano, kad R. Karbauskio ir T. Tomilino konflikte vyrauja emocijos.

„O tos emocijos susitvardys, susivaldys ir viskas bus gerai. Partija, manau, yra tvirta, turi savo vertybes ir ateityje laikysis tų vertybių kaip ir iki šiol laikėsi“, – kalbėjo Rolandas.

Kaunietis teigė, kad partijos lyderių ginče palaikė R. Karbauskį.

Dovilė iš Švenčionių rajono mano, kad ginčus reikia spręsti partijos viduje, o ne kelti juos į viešąją erdvę, visgi nesutiko atsakyti, kurią pusę palaikė.

REKLAMA
REKLAMA

Ona iš Ignalinos rajono stoja į R. Karbauskio pusę.

„Nors aš nesmerkiu ir Tomilino, jis turi savo tvirtą poziciją, turi teisę ją pasakyti, bet jis turi susivokti, kad jis nėra su dauguma“, – teigė Ona.

Jos tvirtinimu, T. Tomilinas turi suprasti, kad svarbiausia yra partijos nuomonė. Moteris teigė, kad po kelių metų išsišokęs partietis galbūt pakeis nuomonę ir sutiks su daugumos valstiečių pozicija.

Romualdas iš Kupiškio rajono teigė, kad konfliktas tarp partijos lyderių buvo nereikalingas.

„Kadangi pandemija mus visus išvargino, nervai įtempti, tai ir konfliktai kyla iš jo“, – sakė Romualdas.

Vyras teigė, kad palaiko R. Karbauskį, nes su juo pažįstamas daugiau nei 10 metų, kai valstiečių lyderis buvo šaškių federacijos pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šita pažintis mus suartino“, – tvirtino Romualdas.

Arminas iš Marijampolės teigė, kad konfliktas tarp R. Karbauskio ir T. Tomilino buvo per daug eskaluojamas visuomenėje.

„Partijoje tas konfliktas ne toks jau aštrus pasirodė. Šiandien ir balsavimai parodė. Ūkininkai yra laisvi žmonės, jie prie mūsų kadencijos kryžius žalius statė. Jų nepareguliuosi. Žmonės nubalsavo kaip nubalsavo, Tomo pasiūlymų niekas nepalaikė“, – sakė Arminas.

Jis tikino, kad palaikė R. Karbauskį dėl jo vertybių.

„Demokratija ateina su laiku“

Kalbėdamas apie naujus įstatus, Rolandas tvirtino, kad tai tikrai nerodo, kad LVŽS gretose stinga demokratijos.

REKLAMA

„Nemanau. Kadangi visi prabalsavo, pritarė įstatams, pakeitimams, jie priimti demokratiniu keliu“, – teigė vyras.

Dovilė tikino, kad ateis laikas ir paaiškės, ar naujieji įstatai sumažino ar padidino demokratijos kiekį partijos viduje.

„Paaiškės, ar pasitvirtins ar bus paneigtos tam tikros hipotezės“, – sakė moteris.

Ona sutiko su naujove, kad į partijos pirmininku gali kandidatuoti tik tie LVŽS nariai, kurie partijoje yra bent ketverius metus.

„Manau, kad žmogus turi susipažinti su partijos sistema, ideologija, susiprasti pats žmogus, ar jis tikrai yra tikras, kad pritaria partijos ideologijai, ar jis gali būti tuo vedliu, kad partija eitų ta ideologija“, – kalbėjo moteris.

REKLAMA

Ona teigė, kad LVŽS priklauso nuo 1994 metų, tad tikino, kad supranta, kokie yra LVŽS interesai.

„Mano nuomone, demokratijos pagrindinis principas yra toks, kad jei aš nepritariu daugumai, reiškia aš klystu, o ne dauguma. Aš šito principo laikausi ir manau, kad mes kiekvienas jo turėtume laikytis. Mes partijoje esame susivieniję tokiu pagrindu, kad mes turime pritarti ideologijai“, – sakė Ona.

„Demokratija ateina su laiku, aš taip galvoju. Kadangi tos demokratijos trūksta visoje Lietuvoje, šiam Seime irgi matau. Skaityčiau, kad klaidų visi darome, jauni ir seni, bet matau, kad dauguma žmonių sutiko su įstatais, aš irgi tam pritariu“, – kalbėjo Romualdas iš Kupiškio rajono.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Demokratijos šie įstatai kaip tik padidins, nes įvedamas visuotinis balsavimas. Sustiprins [pirmininko] pozicijas? Galbūt, bet norint, kad partija veiktų efektyviai, reikia ir efektyviai veikiančios valdybos. Jei valdyba veikia nekonstruktyviai, tai ir vadovas veikia nekonstruktyviai, ir visa partija prasčiau veikia. Tai pagerins“, – įsitikinęs Arminas.

Nors suvažiavimo metu dauguma valstiečių narių sveikino partijos vertybinį stuburą, dalis kalbėtojų perspėjo apie radikalėjančią partijos poziciją. Visgi dauguma naujienų portalo tv3.lt kalbintų valstiečių narių nesutiko, kad jų partija radikalėja.

„Mūsų partija yra labai stipri, kuri turi labai stiprias, Lietuvai svarbias vertybes. Manau, kad jomis turime jomis vadovautis ir atlikti visus užsibrėžtus tikslus partijos programoje“, – tikino Dovilė iš Švenčionių raj.

REKLAMA

Pakeitė partijos įstatus

 

Pagal patvirtintus naujus partijos įstatus, pirmininko pavaduotojus suvažiavimui teikia pats pirmininkas. Anksčiau pirmininko pavaduotojus suvažiavimo tvirtinimui teikdavo LVŽS skyriai. Suvažiavimui nepatvirtinus pirmininko pavaduotojo kandidatūros, pirmininkas turi teisę siūlyti suvažiavimui kitą kandidatą.

Kritikai spėja, kad šis siūlymas gali būti nukreiptas prieš Tomą Tomiliną, kuris ilgą laiką buvo LVŽS vicepirmininkas. Politikas užsitraukė R. Karbauskio nemalonę tuomet, kai palaikė Partnerystės įstatymą.

Kitas įstatų pakeitimai susiję su partijos pirmininko rinkimais. Pagal naują tvarką, kandidatu į pirmininkus gali būti keliamas asmuo, kuris nepertraukiamai yra LVŽS narys ne trumpai kaip ketverius metus. Kandidatus į pirmininkus gali teikti taryba, valdyba, skyriai bei pats kandidatuoti pageidaujantis asmuo.

REKLAMA

Pirminiame įstatų pakeitimo projekte numatyta, kad pirmininku gali tapti ne mažiau nei penkerius metus LVŽS priklausantis narys. Visgi suvažiavime iškeltos kelios alternatyvos – dveji, treji arba ketveri. Pastaroji alternatyva ir sulaukė daugiausiai palaikymo.

Tai užkirstų kelią artimiausiu metu LVŽS pirmininku tapti Sauliui Skverneliui. Buvęs premjeras, nors antruose rinkimuose iš eilės vedė LVŽS sąrašą į Seimą, buvo partijos kandidatas į prezidento postą, vis dar nėra įstojęs į LVŽS gretas.

Suvažiavimo metu nuspręsta, kad partijos pirmininko kadencija – ketveri metai, nors siūlyta įvesti trumpesnę kadenciją – dvejus metus.

LVŽS taip pat patvirtino ir visuotinis partijos pirmininko rinkimus, kuriuose teisę balsuoti turės visi LVŽS nariai. Rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų LVŽS narių, o išrinktu pirmininku laikomas kandidatas, surinkęs daugiau, nei pusę rinkimuose dalyvavusių LVŽS narių balsų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų