REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet dar labiau – 15 procentų – pabrangusios kelionės ar kai kuriomis kryptimis net dvigubai padidėjusios lėktuvų bilietų kainos neatbaido lietuvių nuo atostogų. Tautiečiai iššlavė brangias egzotines keliones, jau susiplanavo ir vasaros atostogas – už poilsį Turkijoje negaili ir vidutiniškai suploja 900 eurų asmeniui.

Šiemet dar labiau – 15 procentų – pabrangusios kelionės ar kai kuriomis kryptimis net dvigubai padidėjusios lėktuvų bilietų kainos neatbaido lietuvių nuo atostogų. Tautiečiai iššlavė brangias egzotines keliones, jau susiplanavo ir vasaros atostogas – už poilsį Turkijoje negaili ir vidutiniškai suploja 900 eurų asmeniui.

REKLAMA

Didieji kelionių organizatoriai sako, kad toks susidomėjimas kelionėmis pasiekė net ir rekordinius priešpandeminius 2019-uosius ir netgi juos viršijo. Tiesa, rekordinius skaičius fiksuoja ir šalies oro uostai.

Oro uoste besisukančių lagamino ratukų garsas – tarsi simfonija kelionių mėgėjų ausims. O ir patys keliautojai kalbėdami apie atostogas trykšta džiaugsmu: „Mėgstam su šeima ir slidinėti, pailsėti šiltuose kraštuose, dabar planuoju į Ispaniją sekantį mėnesį. Nu tikrai kol kas nesustojom.“

Tiesa, kelti sparnus keliautojams gali trukdyti netgi šimtais eurų brangę lėktuvų bilietai:

„Į Tailandą pats ieškau, tai bilietai dabar apie 1000 eurų, tai anksčiau 500–600 eurų būdavo.“

REKLAMA
REKLAMA

„Ženkliai išbrango. – Kartą, du? – Ne, ne kartais, bet kokį 30–40 procentų taip.“ 

„Žymiai pigiau būdavo, ypač ne sezonu tikrai galėdavau perpus pigiau rast.“

„Brangu, brangu, brangu.“

Kad skrydžių kainos pakilo į kone kosmines aukštumas pastebi ir kelionių agentūros „Makalius“ vadovas. Anot jo, kai kuriomis datomis lėktuvų bilietai pabrangę net 5 ar daugiau procentų. Mat aviakompanijos negali susigrąžinti pandeminiu laikotarpiu prarastos įgulos, trūksta ir lėktuvų.

REKLAMA

„Ypatingai Azijos kryptimis, todėl, kad Europos aviakompanijos turi daryti pakankamai nemažą lanką aplenkiant Rusiją, taip pat Ukrainos ir Baltarusijos teritoriją“, – aiškina „Makaliaus“ vadovas Rimvydas Širvinskas.

Pabrango ir pačios kelionės. Jei pernai keliautojai už atostogas turėjo suploti 20 procentų daugiau, tai šiemet jų kainos dar šoktelėjo apie 15 procentų.

„Kalbant apie Turkiją, tai vidutinis kelialapis vienam žmogui 7 nakvynėm tipiškai šiemet yra kažkur gal 900 eurų, praeitais metais tai buvo 750“, – sako „Novaturo“ atstovas Vitalij Rakovski.

REKLAMA
REKLAMA

Ir visgi žmonėms keliauti tai netrukdo. Lietuviai šiemet tiesiog graibstyte graibsto keliones, susidomėjimas jomis didžiulis.

„Jau žiemos pradžioje žmonės pradėjo planuotis savo vasaros atostogas ir net rudens atostogas. Šiuo metu jau net pasitaiko ir užklausų dėl kitų Naujųjų metų sutikimo“, – kalba R. Širvinskas.

Pasak didžiausio šalyje kelionių organizatoriaus „Novaturo“, lietuvių susidomėjimas kelionėmis netgi viršija rekordinių 2019-ųjų lygį – vasaros pardavimai šiemet 10–15 procentų didesni. O dabar tautiečiai veržiasi į egzotiškas Azijos šalis, Meksiką ar Kubą. Tik su vietomis – striuka. Didžioji jų dalis išparduota.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vis didesnė dalis visuomenės gali sau leisti keliauti į tokias kryptis, kurios tipiškai yra šiek tiek brangesnės, tipiškai žmonės ten keliauja jau nebe savaitėmis, o sakykim dviem, gali keliauti ir 3 savaitėm“, – teigia V. Rakovski.

Įspūdinga ir Lietuvos oro uostų statistika. Šiemet sausį visi šalies oro uostai aptarnavo beveik 400 tūkstančių keleivių, kai pernai per tą patį laikotarpį kiek daugiau nei 250 tūkstančių. 

„Šiais metais mes fiksuojame rekordinius, didžiausius istorijoje skaičius. Tarkim, Kauno ir Palangos oro uostai auga tokiais skaičiais, kurie yra didesni negu buvo 2019 metų pradžioje. Kauno oro uostas specifiškai keleivių skaičiaus prasme auga net dviženkliais skaičiais“, – tvirtina Vilniaus oro uosto atstovas Tadas Vasiliauskas.

REKLAMA

Tautiečiai tiek nori keliauti, kad  į lietuvių itin pamėgtą Madeirą vietų tuoj gali ir pristigti.

„Kryptis labai išpopuliarėjusi, pasiūla iš Lietuvos nėra tokia didelė ir todėl ypatingai populiarios datos, vasaros sezono datos jos labai labai sparčiai pildosi“, – teigia R. Širvinskas.

Lietuviai nesirenka pigiausio kelionių varianto ir noriai moka gerokai brangiau. Šiemet tautiečių kelionių krepšelis siekia apie 800 eurų, kai prieš pandemiją lietuviai ieškodavo kelionių už 500 eurų.

„Keliautojai nori aukštesnės kokybės apgyvendinimo ir jie renkasi įdomesnes ir šiek tiek brangesnes kryptis. Mes, lietuviai, esam tikrai labai gausiai keliaujanti tauta, daugelį pačių populiariausių krypčių mes jau matėm“, – sako R. Širvinskas.

Tad neturintiems atliekamų tūkstančių eurų kišenėse, kelionių agentūros siūlo nenukabinti nosies. Išbrangusios kelionės nereiškia, kad negalite keliauti pigiai, mat yra krypčių, pavyzdžiui, į Bulgariją ar Albaniją, kur kainos, anot organizatorių, praktiškai nepasikeitusios. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų