naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvą užklupusi audra sukėlė didžiulį stresą gyventojams, kurie parskrido į Vilnių ir bandė nusileisti Vilniaus oro uoste. Prieš pat nusileidžiant ant tako, lėktuvas staiga šovė į viršų ir nuskrido į Rygos oro uostą.

Lietuvą užklupusi audra sukėlė didžiulį stresą gyventojams, kurie parskrido į Vilnių ir bandė nusileisti Vilniaus oro uoste. Prieš pat nusileidžiant ant tako, lėktuvas staiga šovė į viršų ir nuskrido į Rygos oro uostą.

REKLAMA

Iš Meksikos į Paryžių ir į Vilnių skridęs Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Andriaus Romanovskio artimasis įspėjo, kad oro uoste teks palaukti, mat dėl stipraus šoninio vėjo lėktuvo pilotas buvo priverstas skristi ne pagal planą. 

Trumpą komentarą savo „Facebook“ paskyroje brūkštelėjo A. Romanovskis, o vėliau tv3.lt pakomentavo plačiau.

„Klausimas aero ekspertams: airBaltic BT966, beveik jau nusileido, staiga prie pat žemės pakyla ir skrenda į Rygą – ne į Kauną. Paaiškinimas – stiprus šoninis vėjas. Tačiau tuoj po jo leidžiasi „Wizzair, leidžiasi LOT, leidžiasi „Lufthansa. Oro uostas nieko nežino, sako piloto sprendimas, – rašo jis.

Portalui tv3.lt A. Romanovskis pasakojo, kad važiavo pasiimti parskrendančio šeimos nario, tačiau laukimą pakeitė nerimas. Dėl stipraus vėjo lėktuvas apsigręžė ir skrido į Latviją.

REKLAMA

„Taip ir buvo, kad jie beveik leidosi ir prieš nusileidžiant staiga pakilo ir nusileido į Rygą. Tada jie Rygoje užsipylė kuro, skrido atgal  ir nusileido.

REKLAMA

Jiems ten nebuvo nieko paaiškinta. Aš kai į oro uostą paskambinau – oro uostas nieko nežinojo ir pasakė, kad kapitonas priėmė sprendimą skirsti į Rygą, nes oro sąlygos blogos ar panašiai. Mano vienas bičiulis sako panašiu metu leidosi – tai tikrai buvo labai stiprus vėjas“, – pasakojo A. Romanovskis. 

Apie šį atvejį naujienų portalui tv3.lt pakomentavo Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas. Jis sako, kad priežastis tikrai nebuvo techninis gedimas.

REKLAMA

„Aviacijoje viskas yra daroma prioritetu laikant keleivių saugumą, todėl orlaivių įgulos ir pilotai priima būtinus sprendimus atsižvelgiant į to momento sąlygas ore arba ant žemės. 

Šiuo konkrečiu atveju, mūsų žiniomis, pilotas priėmė sprendimą nesileisti Vilniaus oro uoste dėl stipraus tuo metu buvusio šoninio vėjo.

Kitą oro uostą, kuriame orlaivis leisis, renkasi pati oro bendrovė ir įgula, tai priklauso nuo daugelio planavimo ir techninių kompanijos aspektų, bet ne visada reiškia, kad bus pasirinktas pats artimiausias oro uostas, nes tai nėra techninis gedimas, dėl kurio reikia kuo skubiau leistis“, – teigia jis. 

Gyventojai norėjo tėkštis į žemę ir buvo labai nepatenkinti, kad pilotas priėmė saugesnį sprendimą, o žurnalistai rašydami apie tai priėmė... kvailesnį sprendimą...
Koks skirtumas kuriam oro uoste, svarbu nusileido sekmingai paskui. Kartais turi priimti nestandartinius sprendimus, svarbu viskas gerai baigesi.
buvo užsnūdes lėktuvo vadas kada pabudo tada ir šovė i viršų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų