REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pradėta gydymo įstaigų reforma tęsis ir 2023 metais. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ragina tuos, kurie teigia, kad žmonėms įvairios paslaugos bus nepasiekiamos, atsibusti. Dabartinė sistema sukūrė situaciją, kai mažųjų savivaldybių ligoninės tuščios, o pacientai užkišę didžiųjų miestų gydymo įstaigas.

Pradėta gydymo įstaigų reforma tęsis ir 2023 metais. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ragina tuos, kurie teigia, kad žmonėms įvairios paslaugos bus nepasiekiamos, atsibusti. Dabartinė sistema sukūrė situaciją, kai mažųjų savivaldybių ligoninės tuščios, o pacientai užkišę didžiųjų miestų gydymo įstaigas.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ pasakojo apie laukiančius pokyčius ligoninėse ir gydymo įstaigų reformą.

Centralizuota greitoji pagalba

„Kuo noriu pasidžiaugti, kad šiais metais parlamente buvo sudėti pagrindiniai taškai. Supraskime, kad pokyčiams reikia sutvarkyti teisės aktus, įstatymus, nes jie kitaip negali vykti. Šiais metais į sveikatos apsaugos sistemą mes integravome galimybę, kad būtų pavėžėjimo funkcija, kad galėtume tobulinti efektyvinti greitosios medicinos pagalbos funkcijas, kad jai nereikėtų vykdyti taksi funkcijos.

Kita dalis reformas buvo susijusi su pačios greitosios pagalbos centralizavimu. Parlamente priimti teisės aktai, kurie sudėjo pamatą, kad ji yra centralizuojama, nes mes turėjome vos ne 50 juridinių asmenų, kurie tai daro. Dabar mūsų artimiausi darbai visus šiuos 50 skirtingus darinius sujungti į vieną kūną“, – laidoje „Dienos pjūvis“ pasakojo A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal trečiadienį priimtą nutarimą valstybės nuosavybėn perimamos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų, Marijampolės, Mažeikių, Rietavo, Plungės, Kaišiadorių, Raseinių, Akmenės, Kauno rajono, Radviliškio, Molėtų, Jonavos, Alytaus rajono savivaldybių, kaip GMP stočių savininkių, turtinės ir neturtinės teisės bei pareigos.

REKLAMA

Anot nutarimo, visos šios GMP stotys bus prijungtos prie Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties ir nuo kitų metų liepos 1-osios ji pradės veikti kaip nauja viešoji įstaiga – Greitosios medicinos pagalbos tarnyba.

Kritikams siūlo atsipeikėti

Pasak A. Dulkio, Seimas padėjo pamatą, tad dabar gydymo įstaigų reformos imasi Vyriausybė, kuri savo nutarimais ir įsakymais nustatys kriterijus paslaugoms, skyriams, kiek kokių operacijų turi būti atliekama, kiek kokių paslaugų teikiama, kokių rodiklių reikia.

„Tai darys poveikį gydymo įstaigų tinklui Lietuvoje, nes pagrindinis dalykas, kurį turime padaryti – sumažinti netolygumus, kurie dabar yra. Šiuo metu labai persimaišiusios paslaugos, tarkime, tretinio lygio gydymo įstaigose, kurios turi koncentruotis į sudėtingiausias paslaugas, sudėtingiausius veiksmus. Jos dabar ir ambulatorinėmis paslaugomis užsiima, ir antrinio lygio“, – pasakojo A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi reformos kritikai atšauna, kad reforma pablogins regionų gyventojų padėtį, kai kurios paslaugos bus perkeltos toliau nuo jų namų, tad jos taps praktiškai nepasiekiamos. A. Dulkys turi atsakymą šiems kritikams.

„Tai yra tam tikra demagogijos viršūnė. Jūs man pasakykite, kaip taip atsitiko. Pradėdami reformą, mes radome, kad jau ne tai, kad kažkas paliks, jau 50 proc. mažųjų ir vidutinių savivaldybių žmonių yra palikę savo gydymo įstaigas.

Jie jau yra išvykę į didžiuosius miestus. Ten važiuodami išsiimti šapo iš akies, jie užkiša, kaip butelio kakliuką, tretinio lygio įstaigas.

Jau jie yra išvykę, atsipeikėkite. <...> Yra tokių miestų, ne didžiųjų, kur 20 proc. žmonių važiuoja į didžiuosius miestus paprasčiausių konsultacijų. Mielieji, atsibuskite“, – kalbėjo A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministro tvirtinimu, paslaugos ne tols nuo gyventojų, o kaip tik priartės: „Mes su savo pokyčiais norime, kad apie 80 proc. paslaugų jie gautų šalia savo gyvenamosios vietos.“

Pasak A. Dulkio, reformą kritikuojantys vietos politikai dažnai nemato realios situacijos ir yra užsidarę savo „informacijos burbule“.

„Duosiu realų pavyzdį. Mums trūksta slaugytojų. Kažkas suskaičiuoja, kad Lietuvai trūksta 3 tūkst. slaugytojų. O tada žiūri, kaip juos suskaičiavo? Matai, kad yra daugybė neefektyvių skyrių mažose savivaldybėse, kuriose beveik nėra pacientų, bet reikia, kad kiaurą parą dirbtų visa komanda. Tada mes turime poreikį daugybei pamainų, daugybei slaugytojų, daugybei specialistų, nors pacientų ten nėra“, – dėstė A. Dulkys.

REKLAMA

„Sugrąžinkime pacientus, bus paslaugos. Bus paslaugos, bus apmokėjimas. Bus apmokėjimas, bus už ką mokėti darbo užmokestį, bus stabilios paslaugos, bus medikams noras dirbti“, – pridūrė jis.

A. Dulkys pateikė ir kuriozinių pavyzdžių, kaip bandoma priešintis gydymo įstaigų reformai.

„Ministras po pietų užvažiuoja į kokią nors savivaldybę, tai ten tušti koridoriai. Kai kur vos ne pacientus pradeda suvežinėti, kad ministrui parodyti, kad pacientų turime. Baikime šitus juokus. Laikas atsibusti“, – kalbėjo ministras.

A. Dulkys taip pat sako, kad milijoninės baudos vaistinėms yra pamoka, po kurios gali tekti keisti mechanizmą, kaip nustatinėjami kompensuojamųjų vaistų antkainiai. Ministras tvirtino, kad vaistai Lietuvoje gali brangti, tačiau nebūtinai dėl to, kad konkurenciją pažeidusios vaistinės baudos naštą permes ant vartotojų pečių. A. Dulkys pažymėjo, kad vaistų tiekimo sutrikimai Lietuvoje šiemet buvo mažesni, nei anksčiau, o pasirodžiusi informacija apie vaistų trūkumą šalyje sutapo su svarbaus įstatymo priėmimu Seime.

Visas pokalbis su A. Dulkiu laidoje „Dienos pjūvis“ – vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio viršuje.

Konservai nekenčia zmoniu
Konservai nekenčia zmoniu
Žmogžudys Dulkys zmoniu marinti nenustos. Jis poliklinikoje eilėje gydymo nelaukia. Kaip visi konservu valdzios atstovai aptarnaujamas pagal spec. tvarka. Kaip sovietmeciu.
Nustatytų tvarka kad nomenklatūra gautų gydymą su visais bendroje eilėje ir ligoninių vadovams uždraustų pirkti aparatūra ir paslaugas iš savų 5 kartus brangiau tai manau to užtektų ir viskas susitvarkytu savaime. Ir dar priimtų įstatymą kad gydytojas negalėtų dirbti vienu metu ir valstybinėje ir privačioje gydymo įstaigoje.
Gaila, kad tokie dulkiai nesiorentuoja aplinkoje. Atsipeikėk dulky ir nevaidink, kad padedi, nes sveikata žmonių neasirūpini.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų